Reklama
Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

IV Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY

stom PRZEMYSŁOWA WIOSNA największa w historii

Targi STOM 2016 - wielkim sukcesem

Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce, cykl imprez organizowanych od wielu lat w marcu w Targach Kielce, cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Targi te pokazują, że można biorąc w nich udział nawiązać nowe kontakty handlowe i sprzedać przywiezione na prezentacje maszyny.

Wystawcy krajowi i zagraniczni, ogromna  powierzchnia wystawiennicza i wiele nowoczesnych maszyn – kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM, EXPO-SURFACE, CONTROL-STOM, PNEUMATICON, WIRTOPROCESY, SPAWALNICTWO zapowiadają się naprawdę imponująco. Te imprezy to  tradycyjnie już, łączna prezentacja ponad 700 firm wystawców między innymi z Polski, Niemiec, Turcji, Włoch, Czech, Słowacji, Litwy, Danii i Holandii. Coroczny udział w Targach STOM pozwala nam zaprezentować technologiczne nowości, innowacyjne produkty przygotowane przez Grupę TRUMPF w ruchu, wyjść z nimi naprzeciw potrzeb klientów – mówi dr inż. Andrzej Janiszewski, Prezes Zarządu TRUMPF Polska – kieleckie targi to również okazja do bliższego poznania klienta, wsłuchanie się w jego potrzeby, poprowadzenia dialogu na tematy go interesujące. Nasi klienci są bardzo aktywni, kreatywni, umacniają swoje pozycje na rynku polskim jak i europejskim. Z optymizmem wchodzą w innowacyjne rozwiązania zastępując nimi tradycyjne technologie. Poprzednia edycja „Przemysłowej Wiosny” spełniła oczekiwania zarówno wystawców jak i odwiedzających.

stom W tym roku na targach STOM-TOOL prezentowały się licznie firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek min.: SCHUNK, MMC Hardtmetal, GLAMAR, APX, BAILDON, KARCZ, AQUASTYL czy FABA.

Wśród producentów i dystrybutorów obrabiarek nie zabrakło firm: ABPLANALP, HAAS AUTOMATION, AGIE CHARMILLES, BYSTRONIC , DEMATEC, FANUC, GF Machining Solutions, EKOMET, HACO FAT, JANUS, KNUTH, MARCOSTA, MDT, CHMER, PREMIUM SOLUTIONS, KOVOSVIT MAS, PEGAS-GONDA, Jarocińska Fabryka Obrabiarek JAFO, Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM, PAX, SANISTAL, TOP Poręba.

Na targach STOM-BLECH pojawili się licznie producenci maszyn do obróbki blach oferujące najwyższej klasy maszyny i urządzenia, m.in. TRUMPF, ABH, BLM, ADIGE, POLTEKNIK, BAYKAL, ERMAKSAN, APOLLO, MITSUBISHI, BOSCHERT, ADIRA, PRIMA POWER, POL-SVER, CNC-PROJEKT, AMOB, MVD INAN, SICMI, EHT, TFM.

stom W ramach szeroko rozumianego sektora poświęconego technologii cięcia - CUTTING, można było zobaczyć wiodących producentów maszyn do cięcia, m.in.: BOMAR, PILOUS, W ofercie nie zabrakło również maszyn do cięcia laserowego czy plazmowego, m.in. na stoiskach firm TRUMPF, H&S, MAZAK, AMADA, ECKERT AS, POLTEKNIK, STIGAL, AJAN Turcja, POWER-TECH, LaserTec czy HYPERTHERM, MAZAK, KT7 CNC.

Licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania - GRINDING. Wśród maszyn i urządzeń swoją ofertę prezentowały m.in. firmy takie jak: STARYS, KBM, czy Fabryka Narzędzi GLOB.

Targi SPAWALNICTWO to od wielu lat impreza, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród firm biorących w niej udział. Dostrzegają one potencjał tej imprezy i bardzo dobrze oceniają Klientów, którzy odwiedzają te targi. W ofercie prezentowane były maszyny, urządzenia i akcesoria spawalnicze, nie zabrakło również przemysłowych robotów spawalniczych. Wśród uczestników nie zabrakło firm takich jak: SAP-WELD, TECHNIKA SPAWALNICZA, HYPERTHERM, CLOOS czy KEMPER .

stom Ciekawe rozwiązania dotyczące technologii oczyszczania powietrza prezentowane były na stoisku firmy KLIMAWENT i niemieckiej firmie KEMPER. Z roku na rok dużym zainteresowaniem cieszą się targi WirtoProcesy i Dni Druku 3D. Targi WirtoProcesy to impreza organizowana przez Targi Kielce po raz kolejny. Wśród firm zajmujących się wirtualizacją procesów produkcji, skanowaniem czy profesjonalnym prototypowaniem znalazły w pełni profesjonalne firmy, oferujące zaawansowane technologicznie rozwiązania, które tą imprezę klasują jako najważniejszą i jedyną tego typu w Polsce dla tej branży.

Natomiast piąta edycja Dni Druku 3D organizowana są przez FabLab Kielcew tym roku, ze względu na ogromne zainteresowanie, była dwudniowa. Dni Druku 3D podczas Przesyłowej Wiosny w Targach Kielce uznawane są w branży za największą tego typu imprezę w Polsce. Z roku na rok gromadzi ona coraz więcej profesjonalnych firm zajmującym się Drukiem 3D W ramach tego wydarzenia pod auspicjami FabLab Kielce uczestniczyło blisko 90 firm z Polski i zagranicy, które prezentowały ponad 150 drukarek 3D, przede wszystkim bardzo profesjonalnych drukarek, wykorzystujących do druku kompozyty metali – więcej zobacz w zakładce Dni Druku 3D.

Seminaria: dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria poświęcone technologii laserowej, m.in.: „Technologie obróbki laserowej” organizowanej przez Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiej Akademii Nauk i „Laserowe technologie obróbki – problemy i rozwiązania” oraz seminarium poświęcone zagadnieniom spajania: „Wybrane zagadnienia współczesnej inżynierii spajania” organizowanej przez Politechnikę Warszawską Wydział Inżynierii Produkcji, Zakład Inżynierii Spajania

Spotkania brokerskie STOM Drugiego i trzeciego dnia odbywały się „Warsztaty Druku 3D” i konferencja firmy ABC Data. Spotkania: Match & Meet matchmakingowe (B2B) to kolejna – już IV. edycja – spotkań organizowanych przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową, która zorganizowała 63 bilateralne spotkania, w których udział wzięło 26. firm z Polski, Niemiec, Chorwacji, Włoch, Rumunii i Czech. Ocena tych spotkań jest bardzo wysoka, a duże zainteresowanie zaowocowało nawiązaniem kolejnych kontaktów handlowych wśród jej uczestników. 

 

Zapraszamy na kolejną edycję Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce – STOM 2017, która odbędzie się jak zawsze w marcu 2017.