Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

III Salon Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO

lokum expo 2018 - forum zarządzania nieruchomościami Kompleksowo o zarządzaniu nieruchomościami na targach LOKUM EXPO 2018

II Salon Obsługi i Utrzymania Nieruchomości pod znakiem merytorycznych spotkań

Salon LOKUM EXPO jest wynikiem współpracy Targów Kielce i Grupy Medium, wydawcy popularnego miesięcznika Administrator, który od ponad 20 lat działa w obszarze zarządzania nieruchomościami, aktywnie wspiera i promuje najlepsze rozwiązania dla tej branży. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, zarządcy, kadra menadżerska spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządcy zasobów komunalnych. Podczas wystawy zaprezentowana została oferta firm budowlanych, instalacyjnych, elektrotechnicznych, dostawców ciepła i energii, producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie nieruchomościami, banków, firm ubezpieczeniowych czy firm sprzątających.

VII Forum dla Zarządów Nieruchomości

W ramach targów Lokum-Expo odbyło się  VIII Forum dla Zarządców Nieruchomości oraz wręczenie nagród Laureatom konkursu Zarządca Roku 2018 organizowane przez Grupę Medium, wydawcę pisma „Administrator i Menedżer Nieruchomości”. Wśród tematów poruszanych podczas Forum znalazły się, między innymi: podtrzymywanie wartości nieruchomości, wentylacja hybrydowa czy eksploatacja dźwigów. Podczas wystąpienia Grzegorza Okońskiego, Dyrektora Biura Polityki Lokalowej miasta stołecznego Warszawa, przybliżył słuchaczom temat Miejskich Inwestycji Mieszkaniowych, jednocześnie podkreślając ich znaczenie dla całej infrastruktury mieszkaniowej kraju. Wśród sposobów na wzrost ilości budowanych mieszkań podał między innymi Partnerstwo Publiczno - Prywatne – Owiane złą sławą, wraca do łask, ponieważ gminy nie mają funduszy na budowę mieszkań, za to mają grunty, tych z kolei brakuje deweloperom – podkreślił Grzegorz Okoński. Jednocześnie dodał, że nowe inwestycje mieszkaniowe będą potrzebować dużego wsparcia od dobrych i kompetentnych zarządców – Już niedługo będzie to zawód bardzo pożądany – skwitował.

Wyspa dostępności ze wsparciem ministerstwa i PFRON

lokum expo 2018 - wyspa dostępności Podczas targów miało miejsce wydarzenie powiązane z realizacją ministerialnego programu Dostępność Plus. Stoisko "Wyspa Dostępności", pod patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) stanowiło miejsce prezentacji rozwiązań techniczno-architektonicznych mających na celu dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Podczas spotkań w formie happeningu z osobami, przedstawione zostały założenia programu: podniesienie jakości życia i zapewnienie niezależności wszystkich obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i niepełnosprawnych. Służyć temu ma poprawa dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym i komunikacyjnym. Na wspólnej przestrzeni zaprezentowały się Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PFRON, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, PSPD, Fundacja TUS oraz wystawcy.

Branża dźwigów i nieruchomości w jednym miejscu

Salon stanowi uzupełnienie oferty Międzynarodowych Targów Dźwigów EURO-LIFT - jedynej biznesowej wystawy tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej. To wydarzenie kompleksowo prezentuje branżę dźwigową -  od innowacji i najnowszych urządzeń, po napędy, liny, systemy kontroli i bezpieczeństwa oraz wyposażenie kabin.

Kolejna edycja targów już za dwa lata.

 

 

asdfasdfasdfasdf


Targi LOKUM EXPO, czyli kompleksowo o zarządzaniu nieruchomościami

Salon Obsługi i Utrzymania Nieruchomości to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Kolejna edycja odbędzie się od 2 do 4 października 2018.

Nowe inwestycje, a tym samym rozwój rynku nieruchomości, sprawił, że usługi związane z zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami zyskały na popularności. Firmy muszą konkurować na bardzo wielu obszarach przy malejącej cenie i oczekiwaniach coraz wyższej jakości. Od 2 do 4  października w Targach Kielce przedstawiciele tej branży będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać o problemach i szansach na dalszy rozwój. Salon Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO to jedyna tego typu impreza w Polsce.

Salon LOKUM EXPO jest wynikiem współpracy Targów Kielce i Grupy Medium, wydawcy popularnego miesięcznika Administrator, który od 26 lat działa w obszarze zarządzania nieruchomościami, aktywnie wspiera i promuje najlepsze rozwiązania dla tej branży. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przede wszystkim przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, zarządcy, kadra menadżerska spółdzielni mieszkaniowych czy zarządcy zasobów komunalnych. Podczas wystawy będą mieli oni okazję zapoznać się z ofertą firm budowlanych, instalacyjnych, elektrotechnicznych, dostawców ciepła i energii, producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie nieruchomościami, banków, firm ubezpieczeniowych czy firm sprzątających.

lokum-expo VII Forum dla Zarządów

- Przygotowując się do pierwszego Salonu LOKUM EXPO dostrzegliśmy, że zawód zarządcy wymaga doświadczenia, jak również szerokiej wiedzy – mówi Bogusława Grzechowska, Dyrektor Projektu w Targach Kielce. – Dzięki mocnemu wsparciu Grupy Medium stworzyliśmy wydarzenie, które jest zarówno miejscem wymiany usług, jak również podwyższania kompetencji specjalistów z tej branży – dodaje.

Podczas targów wraz z ekspertami będzie można omówić wiele aspektów prawnych zarządzania w spółdzielni, możliwości usprawnienia rozliczeń z mieszkańcami, optymalizacji wydatków i redukcji zużycia energii, zwiększenia jakości obsługi nieruchomości, przykładów dobrych praktyk (case studies).

Tematem VII Forum dla Zarządców będą natomiast kwestie optymalizacji kosztów utrzymania nieruchomości przy podwyższaniu standardów zarządzania. 

Nieruchomości i branża dźwigowa obok siebie

Salon to doskonałe uzupełnienie oferty, organizowanych już po raz piąty Międzynarodowych Targów Dźwigów EURO-LIFT - jedynej biznesowej wystawy tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej. To wydarzenie kompleksowo prezentuje branżę dźwigową -  od innowacji i najnowszych urządzeń, po napędy, liny, systemy kontroli i bezpieczeństwa oraz wyposażenie kabin.

Zapraszamy do Kielc od 2do 4 października!