Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

VI Festiwal Tuningu DUB IT!

Jubileuszowy Dub IT! Tuning Festiwal

Piękne samochody, zapach palonej gumy i koncert

Kilkaset aut tuningowych z całego świata, pokazy driftu, eliminacje Mistrzostw Polski samochodowego sprzętu nagłaśniającego i wiele innych atrakcji czekało na uczestników piątej edycji Dub IT! Tuning Festiwal. Impreza odbywała się od 25 do 26 czerwca w Targach Kielce.

dubit Podczas Dub IT! Tuning Festiwal 2016 prezentowanych było 260 specjalnie wyselekcjonowanych samochodów. Wśród nich zwiedzający mogli zobaczyć youngtimery, klasyczne samochody, auta sportowe oraz po raz pierwszy - samochody profesjonalnie przygotowane do off roadu. Coś dla siebie mogli znaleźć tu również wielbiciele luksusu. W specjalnej strefie zaparkowały przedstawiciele takich marek jak Lamborghini czy Ferrari oraz modele Mercedesów AMG.

Pokazy driftu, czyli to, co kielczanie lubią najbardziej

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Dub IT! Tuning Festiwal były dwudniowe pokazy driftu, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu. W tym roku odbyły się one na wydłużonym torze. Udział w pokazach wzięło 25 zawodników. Za kierownicą specjalnie przygotowanych samochodów siadali zarówno młodzi, jak i nieco starsi miłośnicy szybkiej jazdy.

Motoryzacyjne show

dubit Dub IT! był w tym roku prawdziwym festiwalem atrakcji dla zwiedzających. W programie wydarzenia znalazły się bowiem pokazy samochodów zdalnie sterowanych, a także eliminacje do Mistrzostw Polski CAR Audio EASCA, czyli samochodowego sprzętu nagłaśniającego. Na stoiskach można było zobaczyć pokazy renowacji skóry i lakieru, a także prezentacje oklejania aut i przyciemniania szyb. Dla rozpoczynających przygodę z motoryzacją organizatorzy proponowali jazdy szkolące na placu manewrowym. Dla najmłodszych przygotowano szkółkę jazdy na symulatorach PLAYBOX, kuźnię talentów sportowych  oraz wiele konkursów z nagrodami. Jak przystało na prawdziwe motoryzacyjne show, o piękną oprawę wydarzenia zadbały finalistki Miss Województwa Świętokrzyskiego 2016. Po raz pierwszy zaaranżowana została również Strefa Relaksu, w której zaparkowały food trucki.

 

Dub IT! nocą

Z okazji piątej, jubileuszowej edycji Dub IT! Tuning Festiwal, odbył się koncert. Na scenie w Targach Kielce wystąpili między innymi: Xxanaxx, Gooral, Fair Weather Friends, Auer i Piotrek Madej Peter Madd.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Dub IT! Music Festiwal były nocne pokazy driftu ze specjalnym fajerwerkowym show.