VI Festiwal Tuningu DUB IT!

dubit

Widowiskowe święto motoryzacji w Targach Kielce

DUB IT Tuning Festiwal 2017 to bardzo dobry plan na lipcowy weekend. 

Ekscytujące pokazy driftu, kilkaset tuningowanych modeli aut z całego świata, kaskaderskie popisy motocyklowe i luksusowe auta – to tylko część z niespodzianek, które czekają na odwiedzających VI DUB IT Tuning Festiwal w Targach Kielce 1 i 2 lipca.

Motoryzacyjne show od lat zrzesza tysiące fanów mocnych wrażeń z całego kraju i nie tylko. W tym roku zostanie zaprezentowanych 250 projektów tuningowych samochodów. Dodatkowo zwiedzający zobaczą kilkadziesiąt zabytkowych modeli, tak zwanych youngtimerów.

Jak co roku, przygotowaliśmy wiele atrakcji dla zwiedzających. Szósta edycja wydarzenia, oprócz wzbudzających ogromne emocje pokazów samochodowych w kontrolowanym poślizgu, tzw. drifcie, wzbogaciła się o efektowne pokazy motocyklowe – wyjaśnia Grzegorz Figarski, dyrektor projektu. – DUB IT Tuning Festiwal 2017 będzie zdecydowanie „najgłośniejszą” imprezą motoryzacyjną w Polsce, a także okazją do dobrej zabawy – dodaje.

Oficjalnym ambasadorem wydarzenia został Wojtek „Siemanko” Chuchała.

- Cieszę się, że mogę być twarzą wydarzenia DUB IT Tuning Festiwal 2017. Bycie częścią ważnej imprezy motoryzacyjnej w Targach Kielce jest dużym wyróżnieniem – mówi Wojtek Chuchała, Rajdowy Mistrz Polski 2014, Rajdowy Mistrz Europy ERC2 2016, instruktor Szkoły Jazdy Subaru i SJS Driving Academy.

 

Luksus i klasyka w Targach Kielce

dubit Zwiedzający będą mogli podziwiać zarówno super szybkie sportowe samochody, jak i klasyki motoryzacji. W strefie luksusowej będzie można zobaczyć i sfotografować ekskluzywne auta z charakterystycznymi emblematami trójzębów – Maserati Quattroporte najnowszy model VI generacji oraz legendarne Maserati GranTurismo. Na zwiedzających czekają limuzyny z grupy Premium BMW 740, nie zabraknie amerykańskiego Mustanga GT, wyjątkowego modelu Carrery S Porsche w specjalnej wersji Martini Racing, Ferrari 430 oraz niezwykłego Lamborghini Huracan LP610-4.

Nie byłoby DUB IT Tuning Festiwal bez kultowych pojazdów PRL-u. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć ponad 20 różnych klasycznych modeli, od niezapomnianych Fiatów 125p i 126p, Syreny, Poloneza, czy okrzykniętego najsympatyczniejszym samochodem tego okresu –  Trabanta.

 

Przegląd driftowych popisów

Najlepszym przepisem na podniesienie adrenaliny w żyłach kieleckiej publiczności są pokazy driftu, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu. To nic innego jak niewiarygodna prędkość, długie poślizgi i walka na centymetry.

Drift Battle to nasze autorskie show driftowe, przygotowane w zupełnie innej formule niż zwykle na tego typu imprezach. Pokaz opiera się głównie o show oraz kilku konkurencjach Drift Games. Zawodnicy jeżdżą przez dwa dni, zbierają punkty zarówno za styl, jakość i ilość swoich przejazdów oraz za poszczególne konkurencje –  tłumaczy Kuba Skowron, organizator Drift Battle z MTN Kielce.

Oprócz klasycznych pokazów driftowych, odbędą się pokazy w parach, tak zwane Drift Taxi. Najodważniejsi będą mogli usiąść na miejscu pasażera i poczuć setki koni mechanicznych, które kryją się pod maskami niesamowitych maszyn. Do lipcowego pokazu w Targach Kielce wyselekcjonowane zostały najlepsze samochody, z profesjonalnym przygotowaniem do driftu.

 

dubit Specjalna przestrzeń dla miłośników motocykli podczas DUB IT 2017

Przez dwa dni w Targach Kielce odbywać się będzie wyczekiwana 4.edycja Polish Stunt Cup oraz 6.edycja Mistrzostw Polski Stunt Open TUNING&MOTORSPORT. Są to zmagania polegające na wyczynach kaskaderskich na motocyklu, popisowej jeździe na jednym kole wraz z wykonywaniem różnych akrobacji. W tym roku, kieleckie wydarzenie tuningowe otworzy pierwszą rundę serii zawodów Polish Stunt Cup 2017, w których walczyć będą najlepsi „stunt ridingowcy” z naszego kraju. W trakcie serii w Kielcach zawodnicy będą zbierać punkty do ogólnej klasyfikacji serii pucharowej, której ostateczna runda odbędzie się pod Warszawą i wyłoni najlepszego stuntera.

Do zawodów zgłosiło się 29 uczestników z całej Polski, w tym pięciu z zagranicy – z Litwy i Rosji. W trakcie serii w Kielcach, zawodnicy będą zbierać punkty do ogólnej klasyfikacji serii pucharowej. Kolejne rundy odbędą się w Szczecinie i Warszawie – wyjaśnia Norbert Duczmal, organizator PSC.

Już od piątku 30 czerwca rozpoczną się tak zwane Free Stuns Days, gdzie trenować będą mogli zarówno zawodnicy, jak i Stunt Riderzy, którzy chcą spróbować swoich sił poza zmaganiami konkursowymi. Free Stunts Days potrwa do niedzieli 2 lipca.

 

dubit Zagraniczni goście na DUB IT Tuning Festiwal

Impreza w Targach Kielce wzbudza zainteresowanie, także poza granicami naszego kraju. Na DUB IT Tuning Festiwal 2017 zawitają goście, między innymi z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier czy Czech i przywiozą ze sobą ponad 30 aut tuningowych.

 

W Targach Kielce zaparkują foodtrucki

Restauracje na czterech kółkach, czyli foodtrucki, wykarmią wygłodniałych fanów motoryzacji w iście międzynarodowym stylu. Znajdzie się coś dla smakoszy wyśmienitych burgerów, według sprawdzonej amerykańskiej receptury, oryginalnych belgijskich frytek z autorskimi sosami. Będzie także wyśmienita parzona kawa i tortille.