Nagroda "Feniks"

 

Targi NECROEXPO w edycji 2017 zostają uzupełnione o wyjątkową Nagrodę FENIKSA. Będzie ona uhonorowaniem osób, organizacji, przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju branży pogrzebowej oraz promują pozytywny wizerunek polskiej branży funeralnej w kraju i poza granicami.

W każdej edycji targów NECROEXPO, co dwa lata, będzie przyznawana tylko jedna nagroda. Uroczysta gala Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej w Targach Kielce będzie miejscem ogłaszania laureata, który otrzyma dyplom i statuetkę. Pomysłodawcą Nagrody FENIKSA jest Polska Izba Pogrzebowa i Targi Kielce.

Kandydatami do wyróżnienia mogą być przedsiębiorcy, osoby, organizacje lub instytucje z otoczenia biznesu, reprezentujące środowiska naukowe, medialne, pozarządowe, którzy wyróżniają się swą postawą, zaangażowaniem i aktywnością na rzecz rozwoju polskiej branży pogrzebowej. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje i organizacje: Polska Izba Pogrzebowa, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Świec i Zniczy, Redakcja Biuletynu PIP, Redakcja Kultury Pogrzebu, Zakłady Pogrzebowe oraz firmy działające w branży pogrzebowej, producenci, dystrybutorzy i oferenci usług. Każda instytucja może zgłosić 3 kandydatów do Nagrody FENIKSA w jednym roku.

O przyznaniu nagrody decydować będzie Kapituła, wybierana na czas jednej edycji nagrody. Za przeprowadzenie konkursu, rejestrację zgłoszeń odpowiedzialny jest Sekretariat Nagrody, działający w siedzibie Targów Kielce SA, organizatora Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.