XII Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych PRACA, KARIERA, ROZWÓJ

praca kariera rozwój „Praca, Kariera, Rozwój” 2018 już za nami

Najlepsze oferty pracy, warsztaty i istotne tematy dotyczące gospodarki 4.0 – tak w skrócie można podsumować XII edycję targów „Praca, Kariera, Rozwój”, które miały miejsce 16 kwietnia
w Targach Kielce.

W kieleckim ośrodku wystawienniczo – kongresowym oprócz ciekawych ofert na zainteresowanych czekały zagraniczne staże, praktyki oraz warsztaty doszkalające. W tegorocznej edycji targów pracy wzięło udział ponad kilkuset studentów i absolwentów szkół wyższych.

 

praca kariera rozwój 12. edycja targów „Praca, kariera, Rozwój”

W wydarzeniu zorganizowanym przez Targi Kielce i Stowarzyszenie AIESEC wzięło udział ponad 40 wystawców z regionu Świętokrzyskiego. Były to między innymi instytucje oferujące pracę dla studentów i absolwentów szkół wyższych w kraju i zagranicą oraz inkubatory przedsiębiorczości. Na stanowiskach wystawców można było zapoznać się z usługami jakie świadczą oraz zasięgnąć wiedzy na temat rynku pracy. Firmy biorące udział w targach szukały kandydatów do pracy, m.in. w takich branżach jak: budowalna, handlowa czy usługowa. A tych nie brakowało. Chętni już podczas targów korzystali z możliwości aplikowania na wybrane stanowiska.

Dodatkowo na stanowisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, konsultanci udzielali porad dotyczących rozmowy rekrutacyjnej, m.in.: w jaki sposób przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą, o tym jak się zaprezentować żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie i otrzymać wymarzoną posadę.  

 

praca kariera rozwój 2018 Warsztaty doszkalające

Oprócz możliwości zapoznania się z ofertami pracy dla studentów i absolwentów szkół wyższych przygotowano trzy bloki  warsztatowe. W trakcie szkoleń, które odbyły się w Centrum Kongresowym Targów Kielce można było zasięgnąć profesjonalnych porad. Dotyczyły one, m.in.  odpowiedniego budowania  wizerunku kandydata w sieci oraz tajników prawidłowego przygotowania CV.

 

Przemysł 4.0 kluczowym tematem targów

Ideą tegorocznych targów, oprócz promowania zatrudnienia, była tematyka przemysłu 4.0. Takie też było zagadnienie tegorocznego Forum Biznes Edukacja Rozwój. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki. Na zagadnienia związane z  „Nowymi miejscami pracy w gospodarce 4.0 dla absolwentów szkół wyższych” opowiadalispecjalni goście spotkania, m.in. dr Zdobysław Kuleszyński - Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, Janusz Wójcik – Prezes Stowarzyszenia Innowacyjnych Technologii SIT POLSKA, Jakub Gontarek – ekspert Konfederacji Lewiatan oraz Dariusz Dubielis – Dyrektor Informatyki Vive Group. Celem forum było zwrócenie uwagi na możliwe obszary współpracy środowiska akademickiego i biznesu, które zaowocują lepszym przygotowaniem absolwentów szkół wyższych do wejścia na rynek pracy.