Bezpieczny Stadion 2013 - podsumowanie


Bezpieczny Stadion w nowej odsłonie. Konferencja po raz pierwszy odbyła się w nowym Centrum Kongresowym Targów Kielce.

- W Polsce stadiony są bezpieczne. 99% meczów odbywa się bez zakłóceń. Teraz musimy jednak odpowiedzieć na pytanie co to jest bezpieczeństwo? W Polsce na mecze chodzi około 700 tysięcy osób. Problemem jest to, że statystyczny Polak aby wejść na stadion poddawany jest zbyt wielu restrykcjom. Trzeba to zliberalizować, nie tracąc jednak na tym bezpieczeństwie. Ważne jest współdziałanie organizatorów wydarzeń z odpowiednimi służbami. I dlatego właśnie wszyscy jesteśmy tu co roku – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek otwierając w Targach Kielce trzynastą już konferencję „Bezpieczny Stadion”. Ponadto w uroczystym otwarciu dyskusji udział wzięli wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Bożena Staniak oraz Komendant Główny Policji, Marek Działoszyński.

Od 2002 roku istotnym punktem w kalendarzu Targów Kielce jest współorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczny Stadion”, w której co roku udział bierze ponad 400 osób. Konferencja przez lata poświęcona była przygotowaniom do „UEFA EURO 2012 POLSKA ”. Problematyka konferencji dotyczy istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem stadionów, obiektów sportowych, monitorowaniem widowni oraz organizacji, budowy oraz całej infrastruktury obiektów sportowych w Polsce. W trakcie konferencji rok rocznie odbywają się debaty, które prowadzi grono fachowców. Udział w dyskusji 7 listopada 2013 roku wzięli Prezes PZPN, Zbigniew BONIEK, Komendant Główny Policji, Marek DZIAŁOSZYŃSKI, oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród prelegentów znaleźli się również m.in.: pracownicy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Komendy Głównej Policji oraz Centrum Dostępu do piłki nożnej w Europie CAFE.

Konferencji w tym roku towarzyszyła ekspozycja SPORT-OBIEKT i ALARM, na której zobaczyć było można najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące poprawy bezpieczeństwa na obiektach sportowych, środki prewencyjne czy wyposażenie obiektów sportowych.

Ukoronowaniem spotkania tradycyjnie była wielka Gala Fair Play. Prestiżowe nagrody i podziękowania za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, wzorową organizację imprez oraz współpracę z kibicami wręczył m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.


Aktualności

Przemysłowa wiosna z wielką galą

Przemysłowa wiosna z wielką galą

12.03.2015

Uroczyste wręczenie nagród Targów Kielce

O piłce w aspekcie bezpieczeństwa

O piłce w aspekcie bezpieczeństwa

30.10.2014

Spotkanie z mediami podczas konferencji „Bezpieczny Stadion”

WSPÓŁPRACA I DIALOG

WSPÓŁPRACA I DIALOG

30.10.2014

Rozpoczęła się konferencja PZPN „Bezpieczny Stadion”

Football godny zaufania

Football godny zaufania

29.10.2014

Konferencja Bezpieczny Stadion w Targach Kielce