Pokaz filmów Aleksandra Sokurowa

sacroexpo 2018 - przegląd filmów sokurowa

10 czerwca od godziny 17:00 zapraszamy do Kina Moskwa  na bezpłatny pokaz filmów "Faust" oraz "Frankofonia" w reżyserii Aleksandra Sokurowa, tegorocznego laureata Medalu Per Artem Ad Deum.

 

Faust - Swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego Alexander Sokurov radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez wewnętrzne impulsy chciwości i żądzy. To ostatnia część tetralogii Sokurowa o ludziach władzy. Bohaterami poprzednich części byli: Hitler, Lenin i japoński cesarz Hirohito. (źródło opisu - Filmweb)


Frankofonia - Będący pod nazistowską okupacją Luwr jest przedmiotem rozważań na temat znaczenia i ponadczasowości sztuki. (źródło opisu - Filmweb)

 

Na spotkanie z reżyserem zapraszamy 12 czerwca do Centrum Kongresowego Targów Kielce (sala Omega) od godziny 10:00.

Aleksander Sokurow - rosyjski reżyser i scenarzysta, zdobywca Złotego Lwa podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji za adaptację Fausta. Decyzją Europejskiej Akademii Filmowej zaliczony w poczet 100 najlepszych reżyserów. Laureat Medalu Per Artem ad Deum 2018