XX Ogólnopolskie Targi Pracy TARGI PRACY

Jubileuszowe Targi Pracy w Targach Kielce

Jubileuszowe XX Ogólnopolskie Targi Pracy, to idealne miejsce gdzie spotkają się pracodawcy, jednostki szkolące, firmy doradcze oraz osoby poszukujące nowych zawodowych wyzwań. Jest to jedno z najstarszych i największych wydarzeń tego typu w Polsce.

- Historia organizacji tego typu wydarzeń w Kielcach jest jeszcze starsza, niż tegoroczny jubileusz. Pierwszą giełdę zorganizowano w 1994 roku w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej – wspomina w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Włodzimierz Korona, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach - Rok później rozpoczęła się współpraca Targów Kielce z ówczesnym Powiatowym Urzędem Pracy, a w 1998 r. rangę znanej już imprezy podniesiono do poziomu ogólnopolskiego. I ten wysoki poziom utrzymujemy do dziś.

Wśród ofert, z którymi będzie można zapoznać się w czasie wydarzenia znajdą się zarówno te skierowane  do osób wykonujących najprostsze prace, jak te przeznaczone dla wysokiej klasy specjalistów. W programie targów, jak co roku znajdować się będą atrakcyjne szkolenia i warsztaty. W tym roku portal InfoPraca.pl przygotował prelekcję pt.: „Jak zostać marką samą w sobie”. Podczas Ogólnopolskich Targów Pracy planowana jest także wizyta Stanisława Szweda, Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który w Ministerstwie jest odpowiedzialny za sprawy rynku pracy.  Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że Targi Pracy to wydarzenie o międzynarodowym charakterze. Wśród wystawców znajdują się przedstawiciele takich krajów jak Holandia czy Niemcy. Są to stoiska prowadzone przez ambasady, narodowych przedstawicieli sieci EURES oraz prywatne agencje pośrednictwa pracy.

Ogólnopolskie Targi Pracy w 2016 roku odwiedziło ponad 2 500 tysiąca szukających pracy osób, dla których wystawcy przygotowali niemal 4 500 ofert pracy i stażów. Zapraszamy do Targów Kielce na jubileuszowe XX Ogólnopolskie Targi Pracy już 12 kwietnia 2017 roku.