Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

PLASTPOL 2016 - Nagrody i wyróżnienia

 

WYRÓŻNIENIA:

W kategorii „Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych”:

  • za opracowanie innowacyjnych funkcji agregatów wtryskowych do wtryskarek elektrycznych FANUC Roboshot-BackFlow Monitor oraz Precise Meetering 2 & 3 dla FANUC Polska Sp. z o.o.  z Wrocławia         
  • za energooszczędną wytłaczarkę jednoślimakową do produkcji filamentu dla drukarek 3D dla ZAMAK MERCATOR Sp. z o.o. ze Skawiny
  • za opracowanie wtryskarki HAITIAN JUPITER II PLUS charakteryzującej się wysoką wydajnością dla MAPRO POLSKA Sp. z o.o. z Częstochowy

 

W kategorii „Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych”:

  • za innowacyjne układy gorącokanałowe SUMMIT dla trudnoprzetwarzalnych tworzyw polimerowych dla Milacron Mold-Masters Europa GmbH
  • za modułowy system chwytakowy FPSERVICES dla FP SERVICES

W kategorii „Tworzywa i środki pomocnicze w przetwórstwie tworzyw sztucznych”:

  • za termoodporny kompozyt Grivory HT2VS-HH (Grivory Xe 4216 i XE 4217) dla TELKO-POLAND Sp. z o.o. z Warszawy
  • za bezhalogenowy kompozyt elektroprzewodzący PP-COMPOUND EC FR dla GRAFE POLSKA Sp. z o.o. z Lublinca

 

W kategorii „Wyroby z tworzyw sztucznych i ich zastosowanie”:

  • za polimerowe łożyska kulkowe xiros  R dla IGUS Sp. z o.o. z Warszawy
  • za wysokiej jakości filamenty do druku 3D Arnitel ID 2045 i Novamid ID 1070 dla Nexeo Solutions Poland Sp. z o.o. z Warszawy

 

W kategorii „Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych”:

  • za dynamiczny system odpowietrzania form SGD dla ERMANNO BALZI
  • za innowacyjną technologię In- Mould Silicon Decoration (IMSD) dla NTQ S.C. z Warszawy
  • za technologię innowacyjnych filtrów samochodowych z nanokompozytu polimerowego dla Sierosławski Group z Mielca

 

W kategorii ”Techniki specjalne (pomiarowe, komputerowe itp.)”:

  • za system do badań wytrzymałościowych INSTRON 5969 z pomiarem wieloosiowych odkształceń próbki dla Spectro –Lab wyłącznego  przedstawiciela firmy INSTRON

 

MEDALE:

W kategorii „Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych”:

  •  za WITTMANN 4.0 - innowacyjny system komunikacji wtryskarki z urządzeniami peryferyjnymi dla WITTMANN Battenfeld GmbH 
  • za robot trawersowy 7X-55 SEPRO dla Muehsam –Elektromech z Warszawy

 

W kategorii „Tworzywa i środki pomocnicze w przetwórstwie tworzyw sztucznych”:

  • za Tarnamid® odporny na niskie temperatury do wyrobów o wysokiej estetyce powierzchni dla Grupy Azoty S.A. z Tarnowa 

W kategorii „Wyroby z tworzyw sztucznych i ich zastosowanie”:

  • za opracowanie i wdrożenie technologii FiberForm dla DOPAK Sp. z o.o. – KRAUSS-MAFFEI

 

W kategorii „Technologia przetwórstwa tworzyw sztucznych”:

  • za linię technologiczną do produkcji profili z WPC metodą koekstruzji dla Bausano - PTC ARTUR SZREDER

 

W kategorii „Techniki specjalne (pomiarowe, komputerowe, itp.):

  • za CROMA PLUS - innowacyjną powłokę wytwarzaną metodą plazmową (PVD) zabezpieczającą narzędzia przed zużyciem dla Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o. z Polkowic
  • za innowacyjny system DSC  214 Polyma do identyfikacji polimerów dla Netzsch Instrumenty Sp. z o.o. z Krakowa 
  • za Mobile FlexxFSS-spawarkę laserową do naprawy form wtryskowych dla Multi Instal – VISION POLAND

 

W kategorii „Nowoczesne rozwiązania przemysłu polskiego”: 

  • za termoformiarkę próżniową TF SMARTLINE 150 PLUS SF dla Tools Factory Sp. J. z Wiązownej
  • za innowacyjną instalację  do wytwarzania plastyfikatora nie ftalowego – Oxoviflex ® dla Grupa  Azoty ZAK S.A. Z Kędzierzyna-Koźla

 

WYRÓŻNIENIA za interesujący i oryginalny sposób aranżacji stoiska targowego:

  • AKPOL ADAM KUŚ, Kraśnik (D-112)
  • BOGNER EDELSTAHL POLSKA SP. Z O.O., Solec Kujawski (D-46)
  • EREMA ENGINEERING RECYCLING MASCHINEN UND ANLAGEN GMBH, Austria (D-2)
  • Grupa firm portugalskich (D-16, D-17, D-18, D-21, D-44, D-45, D-47)
  • MAPRO POLSKA SP. Z O.O., Częstochowa (G-20)
  • MEPOL S.R.L., Włochy (A-62)
  • MILACRON C/O FERROMATIK MILACRON GMBH, Niemcy (F-14)
  • SASA POLYESTER SANAYI A.S., Turcja (E-41)
  • SONDERHOFF CHEMICALS GMBH, Niemcy (A-38)
  • TELKO-POLAND SP. Z O.O., Warszawa (E-26)
  • VELOX GMBH, Niemcy (E-45)
  • WOOJIN PLAIMM CO. LTD., Korea Południowa (G-12)

 

MEDALE za elegancję i nowatorski styl wystąpienia targowego: 

  • ALBIS POLSKA SP. Z O.O., Poznań (E-59)
  • DOPAK SP. Z O.O., Wrocław (F-2)
  • GM COLOR SP. Z O.O., Bydgoszcz (E-54)
  • GRANULAT - CHMIELARZ SP.J., Częstochowa (E-44)
  • GRUPA AZOTY S.A., Tarnów (E-33)
  • KORPORACJA KGL S.A., Mościska (E-58)
  • PLASTIGO (ASTEN GROUP SP. Z O.O.), Częstochowa (G-16)
  • TRUMPF POLSKA SP. Z O.O. SP.K., Warszawa (D-114)