Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

Seminarium DRUK METALEM

Druk 3D w odlewnictwie - wspomaganie czy  alternatywa ?

 

seminarium druk metalem Targi Kielce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Wystawców i firm zainteresowanych drukiem 3D w metalu w ramach targów METAL organizują sekcję tematyczną poświęcona drukowi 3D w metalu: będzie to wystąpienie kilku-/kilkunastu firm z zakresu szybkiego prototypowania i druku metalem na potrzeby branży odlewniczej. Planowane jest również seminarium tematyczne poświęcone tej tematyce.

Tematyka Druku 3D metalem jest kontynuacją Dni Druku 3D organizowanych w ramach Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce w kwietniu 2018 roku. Wiosenne Dni Druku 3D uznawane są za najważniejszą i najbardziej profesjonalna tego typu imprezę w Polsce i największą w Europie Środkowo-Wschodniej. Z roku na rok gromadzi ona coraz więcej profesjonalnych firm zajmującym się Drukiem 3D. Ekspozycja poprzedniej edycji zajęła cała jedną halę, a najnowocześniejsze rozwiązania prototypowania 3D obejrzało przez trzy dni niemal 12 tysięcy zwiedzających. W targach uczestniczą również przedstawiciele branży skanowania 3d oraz inne podmioty związane z branżą szybkiego prototypowania. Pojawiają się na niej wszyscy znaczący producenci drukarek z Polski oraz dystrybutorzy sprzętu zagranicznego. Z edycji na edycję wydarzenie zyskuje nowych uczestników i zwiększa swój zasięg.

seminarium druk metalem Dlatego też wspólnie z organizatorem Dni Druku 3D – firmą SIP Polska wspólnie podjęliśmy temat organizacji takiego wydarzenia przy targach odlewniczych. Najbliższa edycja będzie na pewno wyjątkowa z uwagi na rozpoczynające się w Polsce kolejne programy finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Wiele podmiotów związanych z przemysłem, edukacją i innymi branżami skierowanymi na wdrażanie nowych technologii, będzie poszukiwało możliwości wdrożenia nowych technologii. Szybkie prototypowanie, druk 3D dla przygotowania modeli czy form dla odlewni, narzędziowni i formierni może być ciekawą… alternatywą ? czy też wspomaganiem procesu technologicznego ? 

No właśnie. Na te i inne pytania odpowiedzi spróbują udzielić prelegenci podczas seminarium:

temat: Druk 3D w odlewnictwie - wspomaganie czy  alternatywa ?

data: 25 września 2018

miejsce: Targi Kielce, sala konferencyjna

 

informacje - zapytania:
ze strony SIT Polska:
Janusz Wójcik
mobil (535) 134 043
janusz.wojcik@sitpolska.org

ze strony Targów Kielce:
Agnieszka PUCHALSKA
tel. (041)  365 14 46 mobile (504) 842 373
puchalska.agnieszka@targikielce.pl

 

Wstęp bezpłatny.

Zgłoś udział w seminarium

 

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych znajdują się na stronie internetowej: http://www.targikielce.pl/pl/rodo-klauzula-informacyjna,18198.htm