Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

MSPO 2019 - Nagrody i wyróżnienia

 

Nagroda PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP

  • GRUPA WB / WB ELECTRONICS S.A. z Ożarowa Mazowieckiego, Zakład Autonomicznych Systemów Bojowych, Macierzysz za rodzinę systemów amunicji krążącej WARMATE

 

Wyróżnienie  MINISTRA OBRONY NARODOWEJ:

  • Huta Stalowa Wola S.A. (lider) ze Stalowej Woli, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych "OBRUM" Sp. z o.o. z Gliwic, Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. z Poznania, Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. z Dęblina, Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej z Sulejówka, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. z Zielonki, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego z Warszawy, Politechnika Warszawska, Akademia Sztuki Wojennej,  WB Electronics S.A. / Grupa WB, Ożarów Mazowiecki za nowy bojowy pływający wóz piechoty BORSUK

 

Nagroda DEFENDER

  • Konsorcjum Wti: TELDAT Sp. z o.o. (lider) z Bydgoszczy, Siltec Sp. z o.o. z Pruszkowa - za węzeł teleinformatyczny w wersji przenośnej
  • UMO Sp. z o.o. z Zielonki za Black Hornet Nano
  • CSVeterans spółka cywilna Jacek Spionek i Łukasz Cander w konsorcjum z BUMEX Paweł Wychowaniec i HYDRONAUKA Jakub Nowaczyk z Bydgoszczy za technologię i urządzenia do termohydrografiki
  • CELTECH Sp. z o.o. z  Poznania  za kontenerową pralnię polową KPP-600
  • Koordynator: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. z Radomia, spółki uczestniczące: Huta Stalowa Wola S.A., Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych  OBRUM Sp. z o.o. z Gliwic; Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. z  Poznania, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. z Grudziądza, MESKO S.A. ze Skarżyska-Kamiennej  za niszczyciel czołgów - koncepcja wariantowa Grupy Kapitałowej PGZ
  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (lider) z Zielonki, AUTOCOMP MANAGEMENT Sp. z o.o. ze Szczecina  za mobilny, modułowy symulator dla załogi czołgu LEOPARD 2A5 (Table Top Trainer-TTT-Leo 2A5)
  • Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A. (lider) z Bydgoszczy, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (konsorcjant) z Zielonki za pierwszy polski małowrażliwy ładunek wybuchowy elaborowany w prototypie pocisku artyleryjskiego wraz ze stanowiskiem badawczym oraz kompletem badań zgodnych z wymaganiami  STANAG 4439
  • GRUPA WB / WB ELECTRONICS S.A. z Ożarowa Mazowieckiego za zintegrowany system zarządzania walką TOPAZ
  • PCO S.A. z Warszawy za lornetkę termowizyjną NPL-1T AGAT
  • SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., Bielsko-Biała za ciężki specjalny samochód ratownictwa drogowego na podwoziu Renault K520 8x4

 

Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej – „LAUR GRANICZNY”

  • Siltec Sp. z o.o. z Pruszkowa za: PJN przewoźną jednostkę nadzoru

 

Nagroda Komendanta Głównego Policji za produkt najbardziej przyjazny dla Polskiej Policji

  • Mindmade Sp. o.o. / Grupa WB z Warszawy za platformę integracji komunikacji

  

Nagroda Główna Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Zbrojnych za zwycięstwo w konkursie „Najlepsza prezentacja – najlepsze stoisko”

  • Inspektorat Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Warszawy
  • Wyróżnienie Dyplomem: Inspektorat Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Warszawy
  • Wyróżnienie Dyplomem: Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych z Krakowa
  • Podziękowanie w uznaniu szczególnych zasług we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań oraz innowacyjnych technologii nauczania w procesie przygotowania i kształcenia kadr na potrzeby Sił Zbrojnych RP: dr hab. inż. Adam Januszko, profesor Akademii Wojsk Lądowych

 

Nagroda Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej

  • Fabryka Broni „Łucznik” Radom Sp. z o.o. z Radomia oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Gen. Sylwestra Kaliskiego w Warszawie za 7,62x51mm samopowtarzalny karabin wyborowy MSBS GROT 

 

Nagroda Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

W kategorii szkolenie:

  • Centrum Szkolenia Logistyki z Grudziądza za system szkolenia specjalistów z obsługiwania i napraw KTO ROSOMAK

W kategorii innowacyjność:

  • 3 Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa za tester kompleksowego sprawdzenia systemu OBRA-3

Wyróżnienia specjalne:

  • 55 Batalion Remontowy z 10 Brygady Logistycznej z Opola za kompleksowe stanowisko diagnostyczno-obsługowe sprzętu łączności z ukompletowania KTO ROSOMAK
  • 4 Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia za zastosowanie portalu internetowego o nazwie projekt 2020, przeznaczonego do zabezpieczenia potrzeb w zakresie dostaw i usług na rzecz sprzętu wojskowego

 

Nagroda Specjalna Ministra Przedsiębiorczości i Technologii dla Najlepszego Eksportera Uzbrojenia

  • LUBAWA S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego

 

Nagroda Prezesa Zarządu Targów Kielce

  • DRX Group Sp. z o.o. z Warszawy za MDS-system wykrywania osób w samochodach osobowych i ciężarowych

 

  

Medale za aranżację stoiska targowego i sposób promocji 

 

Wyróżnienia za atrakcyjny i interesujący sposób prezentacji stoiska:

  • RAFAEL, Izrael (E-44)
  • Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, Warszawa (D-52)
  • ARPOL Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o., Osielsko (D-26)
  • NORTHROP GRUMMAN, USA (F-32)
  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Zielonka (D-24)
  • SE SFTF "PROGRESS" / State Enterprise “Specialized Foreign Trade Firm “PROGRESS”, Ukraina (G-64)
  • BAE Systems (Poland) Sp. z o.o., Warszawa (F-49)
  • Siltec Sp. z o.o., Pruszków (E-2)
  • EGIDA IT SOLUTIONS Sp. z o.o., Warszawa (E-12)

 

Medale za oryginalny i nowatorski styl wystąpienia targowego:

  • Rohde & Schwarz Osterreich Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, Warszawa (E-55)
  • Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o., Kutno (E-46)
  • WORKS 11 Sp. z o.o., Katowice (E-38)
  • GRUPA WB / WB GROUP, Ożarów Mazowiecki (F-5)
  • UAVS POLAND Sp. z o.o., Kraków (G-66)
  • TURKISH AEROSPACE INDUSTRIES, Inc, Turcja (G-63)
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, Warszawa (D-53)
  • CENZIN sp. z o.o., Warszawa (E-16)
  • HERTZ SYSTEMS Ltd Sp. z o.o., Zielona Góra (D-63)
  • GRIFFIN GROUP S.A. DEFENCE Sp.k., Warszawa (E-32)
  • za organizację wystąpienia zbiorowego - POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA S.A. z Radomia (Hala C i D-1)
  • za organizację wystawy narodowej USA - KALLMAN WORLDWIDE, INC. -  Stany Zjednoczone oraz USA Embassy