DOM, OGRÓD i TY (13-14.04.2024)
31. Wystawa materiałów i wyposażenia dla domu i ogrodu
Opis
Krótko i na temat
Systemy kanalizacyjne muszą być odpowiednio napowietrzone i wentylowane, ponieważ wypływająca brudna woda wytwarza w rurach podciśnienie, które może wyssać syfony w toaletach, umywalkach, powodować bulgotanie w rurach czy osadzanie zanieczyszczeń w przewodach sanitarnych
Najczęstsze problemy instalacji sanitarnych:
- powolny odpływ wody w wannie, umywalce czy toalecie
- pusty syfon przez który czuć odór z kanalizacji
- bulgotanie w rurach
- przykry zapach w łazience
Znajomość przepisów oraz norm nie gwarantuje poprawnej pracy systemu kanalizacyjnego. Ważnym elementem jest również znajomość rozwiązań projektowych oraz produktów dostępnych na rynku. Standardowym rozwiązaniem jest kanał wentylacyjny biegnący przez dach. Innowacyjnym sposobem jest zawór napowietrzający, który otwiera się, gdy tylko wytworzy się podciśnienie, i ponownie zamyka się, gdy ciśnienie się wyrówna, aby nie mogły wydostawać się żadne zapachy.
Zalety użycia zaworu napowietrzającego:
- elastyczność montażu
- zawór pozostaje we wnętrzu budynku
- brak ryzykownych i kosztownych przejść przez dach
- brak mostków termicznych eliminujących szkodliwą
kondensacje pary wodnej na rurach
Zasada działania
Zawór jako stały element kanalizacji powinien być wykonany z najwyżej jakości materiałów, które pozwolą na prawidłową pracę systemu kanalizacyjnego oraz brak częstej konserwacji czy ostatecznej wymiany. Decydując się na zawór, powinniśmy zwrócić uwagę na jego działanie. Na rynku istniejący zawory, których praca polega na użyciu gumy jako materiału membranowego, która z biegiem czasu staje się porowata i pęka, silikonu, który z czasem staje się falisty czy sprężyny, która ulega zmęczeniu a następnie pęknięciu. Żaden z tych materiałów nie może zatem zagwarantować długoterminowej, bezpiecznej pracy zaworu, co powoduje, że po kilku latach konieczna jest wymiana membrany a tym samym całego zaworu.
Montaż
Podstawową zaletą użycia zaworu napowietrzającego jest elastyczność jego montażu. Na rynku znajdziemy zawory do zabudowy, których niewielkie wymiary pozwalają na montaż w zabudowie ściennej o głębokości nawet 10 cm. Umiejscowienie zaworu przy stelażu w zabudowie miski ustępowej to żaden problem. Zastosowanie skrzynki rewizyjnej dodatkowo pozwala na łatwość obsługi. Dzięki pozostawieniu zaworu we wnętrzu budynku oszczędzamy nie tylko czas ale przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem rury ponad dach. Ponadto zyskujemy miejsce do montażu odnawialnych źródeł energii tj. panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne.
Zawory napowietrzające wykonane są z nietłukącego, odpornego na zmienne warunki atmosferyczne tworzywa ABS i są wyposażone dodatkowo w wyjątkowo trwałą opatentowaną membranę mikroporowatą.
Innowacyjne zawory napowietrzające Durgo do instalacji wewnętrznych, zostały opracowane przez Durgo AB w Szwecji i już od ponad stu lat odnoszą sukces na światowym rynku. Naszymi klientami
Pliki do pobrania
-
Durgo-deklaracja-zgodnosci-EN12380.pdfrozmiar pliku: 60.59 KB