Kalinski.jpg
Karol Kaliński
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”
Piotr-Slusarz500x500px.jpg
Piotr Ślusarz
Prezes Rady Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem, Dyrektor ds. sprzedaży i produkcji w Stena Recycling Sp. z o. o.
W Grupie Stena członek Zarządu Produkcyjnego Stena Metall, członek Rady Handlowej Stena Metall International oraz członek Zespołu Zarządzającego Stena Recycling Sp. z o. o. Wykształcenie obejmuje tytuł inżyniera elektronika i magistra zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, a następnie MBA (Master of Business Administration) na SGH w Warszawie. W ciągu ostatnich kilku lat aktywnie występował jako prelegent na „Let’s Paper the World” w Sofii, „Sustainability in Packaging” w Barcelonie, „Lubuskim Kongresie Gospodarczym” w Zielonej Górze oraz podczas wielu dyskusji panelowych dotyczących ESG, Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Autor wielu artykułów na temat sytuacji na rynku złomu publikowanych na portalach branżowych.
Maciej-Kielbus.jpg
Maciej Kiełbus
ZIEMSKI&PARTNERS Kancelaria Prawna Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.
Redaktor naczelny czasopisma internetowego PRAWO DLA SAMORZĄDU. Współpracownik ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych oraz branżowych. Doświadczony trener i prelegent. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Adam-Rogalinski.JPG
Adam Rogaliński
Urząd Miasta Kielce, Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Z-ca Dyrektora
Adam Rogaliński – z wykształcenia chemik, jako drugi fakultet – kształtowanie i ochrona środowiska człowieka. Żeglarz, podróżnik. Od lat zajmuje się gospodarką odpadami. Doświadczenia podróżnicze zaowocowały m.in. jednym z pierwszych /1999 r./ planów gospodarki odpadami dla miast. Wdrażał reformę gospodarowania odpadami komunalnymi w Kielcach. Współtworzył system wspierania zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi z wykorzystaniem rejestracji obrazu, ważenia poszczególnych pojemników, systemu RFID. Współtworzył koncepcję zautomatyzowanej analizy danych w nadzorze nad gospodarką odpadami komunalnymi. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Rui-Salgado.jpg
Rui Salgado
Sotkon/Dyrektor Handlowy
Moje doświadczenie zawodowe rozpoczęło się w branży odpadów w 1999 r. (25 lat temu) jako kierownik ds. marketingu w lokalnej firmie produkującej śmieciarki, zamiatarki drogowe, myjki do pojemników i inny sprzęt komunalny. Następnie w 2004 roku dołączyłem do holenderskiej firmy Geesink Norba Group, jednego z najważniejszych europejskich producentów śmieciarek, aby zostać portugalskim kierownikiem sprzedaży i wdrożyć brunch w naszym kraju. Wreszcie, w 2011 roku, rozpocząłem moją obecną pracę w SOTKON jako Kierownik Sprzedaży Grupy. Sotkon to portugalska firma posiadająca oddziały w Portugalii, Hiszpanii, Francji i Turcji (ten we współpracy z lokalną firmą), a także ponad 20 dystrybutorów na całym świecie. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Jacek-Chrzastek.jpg
Jacek Chrząstek
STRABAG Umwelttechnik GmbH, Dyrektor handlowy
Absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, studia podyplomowe z zarządzania na Nijenrode University (Holandia) i Politechnice Wrocławskiej. Wieloletni pracownik administracji rządowej i firm inżynieryjno – konsultingowych. Autor i współautor szeregu opracowań z zakresu polityki ekologicznej, gospodarki wodnej i gospodarki odpadami. Od 2004 roku kierował przygotowaniem i realizacją projektów w ramach Wspólnych Wdrożeń (Join Implementation) w oparciu o redukcję emisji biogazu ze składowisk odpadów oraz projektów wzbogacania biogazu składowiskowego. Od 2008 r., w ramach koncernu Strabag, zajmuje się rozwojem i wprowadzaniem na rynek polski technologii wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, koncentrując się na technologiach kompostowania i wytwarzania biogazu z bioodpadów oraz geotermią wysokotemperaturową. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Joanna-Dmowska200x200px.jpg
Dr Joanna Dmowska
Radca prawny
Radca prawny, dyrektor działu prawnego, audytu wewnętrznego oraz zarządzania systemami jakości w międzynarodowej korporacji zajmującej się gospodarowaniem odpadami; rzeczoznawca majątkowy stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskany w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie; ekspert prawny Polskiej Izby Gospodarki Odpadami oraz Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem; członek polskich i unijnych komisji eksperckich i zespołów roboczych ds. recyklingu i gospodarki odpadami; autorka wielu publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska, w szczególności prawa wodnego oraz gospodarki odpadami.
Agnieszka-Rozmus-Rowinska500x500px.jpg
Agnieszka Rozmus-Rowińska
Gescrap Polska Sp. z o.o., Country Manager Poland & Lithuania
Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu polskim oddziałem hiszpańskiej spółki Gescrap świadczącej usługi dla szerokiego zakresu sektorów przemysłowych, które generują odpady metalowe w ramach swoich procesów produkcyjnych. Zaangażowana w rozwój grupy na arenie międzynarodowej oraz szkolenie przyszłych managerów nowopowstających oddziałów. Od 2021 roku odpowiedzialna również za litewski oddział firmy. Prezes Rady IPHGZ w latach 2019 – 2020, aktualnie vice-prezes Rady Izby. Działa również aktywnie w Polsko-Hiszpańskiej Izbie Gospodarczej. Uczestniczyła w licznych kongresach i konferencjach z dziedziny gospodarki odpadami, circular economy, net zero waste, closed loop a także brała udział w grupach roboczych organizacji międzynarodowych BIR i EuRIC.
Magda-cholewinska-falarz.jpg
Magdalena Cholewińska - Falarz
project manager, Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu
Magdalena Cholewińska - Falarz to ekspertka w dziedzinie Funduszy Europejskich oraz pozyskiwania finansowania na innowacyjne projekty, w szczególności w kontekście transformacji w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu strategii biznesowych i innowacyjnych, wspierając rozwój start-upów, firm z sektora MŚP oraz międzynarodowych przedsiębiorstw. Specjalizuje się w pozyskiwaniu środków na realizację prac badawczo-rozwojowych (B+R) oraz wdrażanie innowacji, zapewniając optymalizację projektów i skuteczne zarządzanie ich realizacją. Z sukcesem brała udział w realizacji sześciu projektów w ramach programu Horyzont 2020, wspierając firmy w kształtowaniu strategii oraz finansowaniu działań innowacyjnych. Obszary specjalizacji: Innowacje Badania i rozwój (B+R) Strategie biznesowe i innowacyjne Współpraca nauki z biznesem Transformacja w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Kasia-3.jpg
Katarzyna Błachowicz
wiceprezes zarządu, Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu.
Ekspertka w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym i recyklingu, aktywnie wspierająca zrównoważony rozwój i innowacje w sektorze gospodarki odpadami. Posiada wieloletnie doświadczenie, koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy międzysektorowej. Jako członkini zarządu Klastra Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu koordynuje działania na rzecz rozwoju innowacji, wzmacniania konkurencyjności oraz łączenia biznesu z nauką. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach aktów prawnych dotyczących recyklingu i GOZ, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest autorką licznych publikacji branżowych i angażuje się w inicjatywy wspierające transformację w kierunku gospodarki cyrkularnej. Prowadząca panel dyskusyjny - XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Monika-Michalska-500px.jpg
Monika Michalska
Dyrektorka ds. handlowych w Geocycle Polska
Od 11 lat w strukturach HOLCIM w Polsce, w Grupie zarządza wszystkimi strumieniami odpadów, które trafiają do odzysku termicznego. Jest absolwentką Inżynierii Środowiska na AGH w Krakowie i studiów podyplomowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zdobywała m.in. w Ministerstwie Środowiska w dep. Gospodarki odpadami, gdzie poznała specyfikę branży od strony regulacyjnej i administracyjnej. W social mediach znana jako Pani od odpadów, gdzie prowadzi działalność edukacyjną nt. segregacji odpadów i racjonalnego podejścia do ekologii. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Dr-Grzegorz-Samitowski-Polinvest.jpg
Dr Grzegorz Samitowski
Wiceprezes Zarządu POLINVEST Sp. z o.o.
Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Następnie odbył aplikację radcowską, a w 2019 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, prawie gospodarczym, prawie samorządu terytorialnego oraz prawie ochrony środowiska. Posiada szerokie doświadczenie w analizach instytucjonalnych z zakresu zarządzania usługami komunalnymi oraz pozyskiwania finansowania na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w WSZiB w Krakowie, gdzie wykłada m.in. przedmioty związane z zarządzaniem projektami, studium wykonalności oraz prawem procesu inwestycyjnego. Pełnił rolę wykładowcy w ramach studiów podyplomowych w AGH w Krakowie. POLINVEST to jedna z najbardziej doświadczonych polskich firm doradczych, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym, finansowym, ekonomicznym, zarządzaniu, marketingu oraz prawie, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki komunalnej. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Izabela-Chrzeszczyk-v2-500px.jpg
Izabela Chrzęszczyk
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach
Wieloletni pracownik (obecnie Główny Specjalista) Oddziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Przemysłowymi, Departamentu Rolnictwa, Klimatu i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W bieżącej pracy zajmuje się m.in.: weryfikacją rocznych sprawozdań o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, sprawowaniem kontroli nad prowadzącymi instalacje komunalne, które funkcjonują w ramach zakładów zagospodarowania odpadów, strategicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa ekologicznego województwa, oraz analizą stanu gospodarki odpadami, w szczególności komunalnymi, w województwie świętokrzyskim. Należy do zespołu opracowującego Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Świętokrzyskiego oraz koordynuje opracowanie Planu Inwestycyjnego. Prelegentka na wielu wojewódzkich i ogólnopolskich konferencjach z zakresu gospodarki odpadami. Członek zespołu i Specjalista ds. działań merytorycznych w międzynarodowym projekcie CORE „Composting in Rural Environments”. Prelegent XI MIFOD - Targi Ekotech
Jacek-Zielinski-foto-500x500.png
Jacek Zieliński
Przewodniczący Rady Nadzorczej Nicrometal S.A.
Absolwent Wydziału Mechanicznego Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Pracę z ludźmi – indywidualną i zespołową – wspomaga poprzez rozwój osobisty i realizowanie własnych pasji – ukończył Akademię Psychologii Przywództwa Politechniki Warszawskiej, będąc członkiem autorskiego programu Jacka Santorskiego i Zespołu Values, opartego na modelu „wszechstronnego przywództwa” (Versatile Leadership) oraz kolejnego etapu, przygotowującego do roli mentora - Studium Autorytety. Jest aktywnym mentorem w programie APLO - Akademii Przywództwa Liderów Oświaty. Od wielu lat prowadzi z sukcesem przedsiębiorstwa w branży recyklingowej. Już blisko 25 lat temu utworzył spółkę Nicrometal SA, która obecnie kompleksowo obsługuje klientów wspierając ich w utrzymaniu ciągłości i stabilności prowadzonych procesów produkcyjnych przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości ekologicznej. Jako współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej wspiera i rozwija tę działalność.
TOMASZ-PAWLIK.jpg
Tomasz Pawlik
Sekretarz Stowarzyszenia FORS
Przedsiębiorca, wieloletni praktyk i ekspert w dziedzinie recyklingu samochodów oraz innych grup odpadów. Członek oraz Sekretarz Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS od 25 lat. Właściciel stacji demontażu od 35 lat. Prelegent - Panel Informacyjny FORS
foto-Prof.jpg
János Szakács
Dyrektor Generalny Waste Powertech SRL oraz wynalazca innowacyjnej technologii przekształcania odpadów w odnawialną energię.
Posiadając ponad 25-letnie doświadczenie w technologiach ekologicznych i badaniach chemicznych, znacząco przyczynił się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań w gospodarce odpadami. Opracował instalację do dezintegracji molekularnej i odzysku energii, działającą bez emisji CO2, która przekształca odpady organiczne w odnawialną energię. Technologia ta ma ogromny wpływ na walkę z zanieczyszczeniem i globalnym ociepleniem oraz zdobyła międzynarodowe uznanie za swój wkład w zrównoważony rozwój. W Waste Powertech kieruje zespołem wdrażającym te zaawansowane technologie, przekształcając odpady komunalne i przemysłowe w cenne zasoby. Jest absolwentem Uniwersytetu Babeș-Bolyai, gdzie specjalizował się w technologii substancji organicznych, a jego doświadczenie obejmuje badania nad biodieslem i procesami chemicznymi w firmach takich jak CHEMTECH i Azomureș. Prelegent 25 edycji Targów EKOTECH - 9 kwietnia - Sala Konferencyjna C2, Hala nr 3
Foto-Bogdan.jpg
Bogdan Busioc
Dyrektor Handlowy Waste Powertech
Prelegent na kluczowych konferencjach w Rumunii, takich jak Konferencja Zintegrowanego Gospodarowania Odpadami (SMID) 2023, gdzie przedstawiał innowacyjne rozwiązania optymalizujące procesy zarządzania odpadami. Uczestnik Międzynarodowego Forum Środowiska i Energii 2024, które odbyło się w Parlamencie Rumuńskim na którym omawiał praktyczne strategie przekształcania odpadów komunalnych w zasoby. Waste Powertech, w której jest Dyrektor Handlowym to wiodąca firma zajmująca się zrównoważonym zarządzaniem odpadami oraz przekształcaniem ich w cenne zasoby. Waste Powertech koncentruje się na zaawansowanych technologiach, które przekształcają odpady komunalne, przemysłowe i rolnicze w odnawialną energię, materiały nadające się do recyklingu oraz wysokiej jakości kompost. Misją Waste Powertech jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym i minimalizowanie wpływu na środowisko, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej przyszłości. Prelegent 25 edycji Targów EKOTECH - 9 kwietnia - Sala Konferencyjna C2, Hala nr 3
Aneta-Boron.jpg
Aneta Boroń
Dyrektor Wydziału Klimatu, Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kielce
Samorządowiec, wykładowca akademicki, specjalista z zakresu ochrony środowiska, gospodarki komunalnej oraz zarządzania energią. Jest absolwentką studiów z zakresu ekonomii, administracji publicznej oraz zarządzania polityką energetyczną i klimatyczną. Z Urzędem Miasta Kielce związana zawodowo od ponad 20 lat, pracowała kolejno w wydziałach ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i zarządzania energią, gdzie koordynowała i współorganizowała liczne projekty związane z ochroną powietrza, zieleni miejskiej, przyrody i klimatu. Obecnie jako dyrektor wydziału odpowiada za kompleksowe działania obejmujące m.in. ochronę środowiska, gospodarkę komunalną, zarządzanie odpadami, politykę energetyczną, mieszkalnictwo oraz edukację ekologiczną w niemal 200tysięcznym mieście wojewódzkim. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
zdj.jpg
Jolanta Kamińska-Borak
EKOAUDYT - Moderator konferencji MIFOD
Karolina-Padlo.jpg
Karolina Padło
Architekt
Specjalizuje się w architekturze cyrkularnej i zrównoważonym budownictwie. W ramach projektu „Architektki” Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak współpracuje z Aleksandrą Wasilkowską, prowadząc badania i konsultacje dotyczące wprowadzania cyrkularnych rozwiązań do praktyki projektowej. W październiku 2024 roku Karolina Padło prowadziła wykład na temat sytuacji prawnej w kontekście architektury cyrkularnej podczas warsztatów "Do odzysku. Architektura w obiegu zamkniętym" w PPNT Gdynia. Od 2022 roku rozwija swoją karierę zawodową, w lipcu 2024 dołączyła do Pracowni Architektonicznej Aleksandry Wasilkowskiej, gdzie obecnie pracuje. Dodatkowo, Karolina Padło była współtwórczynią Pawilonu Wolności w Łazienkach Królewskich w Warszawie, który powstał w ramach projektu studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Projekt w 2023 roku otrzymał międzynarodową nagrodę Faith & Form Religious Architecture & Art Award w kategorii Sacred Landscape. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Adam-Malyszko-korekta.jpg
Adam Małyszko
Prezes Stowarzyszenia FORS
Przedsiębiorca, doceniany w kraju i za granicą ekspert w dziedzinie recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz szeroko rozumianej gospodarki odpadami. Współzałożyciel i od 19 lat Prezes Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS. Aktywny Członek Izby Przemysłowo Handlowej Gospodarki Złomem. Członek Gr 7 „Gospodarka o obiegu zamkniętym – woda, surowce kopalniane, odpady” Krajowej Inteligentnej Specjalizacji działającej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Inicjator wielu praktycznych i legislacyjnych rozwiązań w dziedzinie recyklingu pojazdów oraz innych grup odpadów. Autor licznych artykułów branżowych publikowanych w kraju i za granicą. Twórca systemu zarządzania stacją demontażu „ARES” – Ambit Recykling System. Członek kilku Zespołów Roboczych działających przy Rzeczniku MŚP. W 2024 r. wyróżniony Odznaką honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. Prelegent - Panel Informacyjny FORS.
Agnieszka-Misiejuk.jpg
Agnieszka Misiejuk
Wiceprezes Stowarzyszenia FORS
Radca prawny, prowadzi praktykę w ramach indywidualnej Kancelarii Radcy Prawnego zorientowaną na kompleksową obsługę przedsiębiorców w sprawach administracyjnych, gospodarczych, cywilnych oraz prawa pracy. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa ochrony środowiska i gospodarki odpadami, w tym pojazdami wycofanymi z eksploatacji. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z reprezentacją przedsiębiorców przed organami administracji publicznej, m.in. w ramach procedur kontrolnych oraz doświadczenie procesowe (reprezentacja Klientów przed sądami cywilnymi wszystkich instancji i sądami administracyjnymi). Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie doradztwa prawnego oraz organizacji szkoleń. Ze Stowarzyszeniem Forum Recyklingu Samochodów FORS jest związana od kilkunastu lat, a od 2011 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Prelegentka - Panel Informacyjny FORS.
Agnieszka-Nowaczek-500px.jpg
dr Agnieszka Nowaczek
Doktor w dziedzinie Nauk o zarządzaniu i jakości
Absolwentka studiów doktoranckich Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracownik naukowy w Zakładzie Gospodarki o obiegu zamkniętym Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi I Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech
Ewa-Stepien-RPZiUK.jpg
Ewa Stępień
p.o. Kierownika Zakładu Zieleni Miejskiej w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach
Z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych związana od 17 lat. Zakład Zieleni Miejskiej odpowiada za pielęgnację i utrzymanie terenów zieleni miejskiej w Kielcach, w tym sadzenie oraz pielęgnację drzew i krzewów. Jego zadania obejmują także całoroczne utrzymanie chodników, alejek w parkach i na skwerach, dbanie o czystość i estetykę przestrzeni publicznych, a także konserwację elementów małej architektury oraz urządzeń na placach zabaw. Zakład zajmuje się również usuwaniem nielegalnego graffiti, np. z ekranów akustycznych, oraz dekorowaniem ulic miasta z okazji świąt państwowych i religijnych. Do jego obowiązków należy także opieka nad miejscami straceń. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Bartosz-Wasikowski-500x500px.jpg
Bartosz Wąsikowski
Dyrektor Generalny, Wastech Recycling Sp.z o.o.
Bartosz Wąsikowski pełnił obecnie funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) w Wastech Recycling Sp. z o.o., gdzie odpowiada za zarządzanie całością działalności spółki, w tym strategią, operacjami, inwestycjami i optymalizacją procesów. W ramach działalności Spółka między innymi realizuje projekty zerowaste, GOZ, produkcji energii odnawialnej oraz recyklingu. Zawodową karierę rozpoczął w 2010 r. W latach 2011–2014 pracował jako Kierownik Projektu i Kierownik Działu Gospodarki Odpadami w GRUPIE SEEN, gdzie odpowiadał za realizację projektów związanych z gospodarką odpadami. W latach 2016–2018 dołączył do Grupy ORLEN, gdzie pełnił funkcję Dyrektora ds. Techniki i Usług Eko w ORLEN Eko Sp. z o.o., zarządzając działami gospodarki odpadami, transportu i czyszczenia, technologii oraz spalarnia odpadów niebezpiecznych na terenie PKN ORLEN w Płocku. W latach 2018–2023 pracował w Grupie ENERIS, gdzie pełnił kluczowe role, takie jak Członek Rad Nadzorczych, Dyrektor ds. Przetwarzania (COO), Dyrektor ds. Inwestycji.
PIOTR-ZAWADA.jpg
Piotr Zawada
Właściciel stacji demontażu, Członek Zarządu Stowarzyszenia FORS
Piotr Zawada studiował ekonomię na WSZMiJO w Katowicach oraz informatykę w PJWSTK w Bytomiu. Od 1991 roku pomagał w prowadzeniu rodzinnego biznesu. W 2018 został członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów, nastepnie od kilku lat jest w Zarządzie FORS. W pierwszych latach członkostwa czerpał ze szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie i inspirując się nimi wdrażał rozwiązania informatyczne usprawniające funkcjonowanie biznesu. Na co dzień jest odpowiedzialny za obsługę informatyczną. W momencie wejścia w życie BDO przejął odpowiedzialność za składanie sprawozdań. Docenia możliwości rozwoju i pozyskiwania wiedzy, które stwarza FORS. Uważa, że przyszłością dla stacji demontażu jest ścisła współpraca i wymiana doświadczeń, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami upatrując w działaniu swojego biznesu nie tylko źródło utrzymania, ale też widząc przyszłość w pozyskiwaniu surowców z recyklingu.
Tafdeusz-Rutkiewicz500x500px.jpg
Tadeusz Rutkiewicz
Właściciel firmy Kejort Sp. z o.o
Absolwent Uniwersytetu w Opolu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 1989 r. związany z branżą złomową, od 2007 r. członek rady nadzorczej w zarządach Skarbu Państwa, 1998-2005 pracował w PPZ Centrozłom Wrocław na stanowisku kierowniczym, 2005-2008 członek rad nadzorczych Alba Recycling Sp. z o o a od 2018 r. członek rad nadzorczych Trojpol Sp. z o.o. W latach 2016 -2019 Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem, obecnie właściciel firmy Kejort Sp. z o.o.
Anna-Specht-Schampera.jpg
Anna Specht-Schampera
Partner Działu Zamówień Publicznych i Gospodarki Odpadami w SDZLEGAL SCHINDHELM
Anna Specht-Schampera zajmuje się prawem zamówień publicznych i gospodarką odpadami. Doradza firmom w branży gospodarki odpadami w szerokim zakresie, a także przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, w szczególności przemysłowe. Doradza firmom budowlanym, projektowym i zajmującym się nadzorem budowlanym przy projektach infrastrukturalnych i liniowych, m.in. w przetargach kolejowych i drogowych, dotyczących rozbudowy lotnisk, budowy i modernizacji instalacji do przetwarzania odpadów. W Kancelarii SDZlegal Schindhlem jest wspólnikiem odpowiedzialnym za dział „Prawa zamówień publicznych i gospodarki odpadami”. Wyróżniona przez Chambers&Partners jako specjalista prawa zamówień publicznych. Jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych oraz Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, a także ekspertem prawnym Rady RIPOK. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Beata-Waszczylko-Milkowska-500x500px.jpg
Dr Inż. Beata Waszczyłko- Miłkowska
Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Zastępca kierownika Ośrodka Zrównoważonego Rozwoju
Dr inż. w dziedzinie nauk inżynieryjno technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiskowa, górnictwo i energetyka. Od 20 lat związana zawodowo z gospodarką odpadami. Zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami. Autor wiodący i współautor publikacji w czasopismach znajdującym się w bazie JCR oraz innych publikacjach Uniwersyteckich. Jest autorem wielu doniesień konferencyjnych, wystąpień panelowych i forum dyskusyjnych. Kierownik i uczestnik wielu projektów związanych z gospodarką odpadami, GOZ czy legislacją prawną. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Katarzyna-Wolny-Tomczyk-500px.jpg
Katarzyna Wolny-Tomczyk
adwokat, partner ECO LEGAL, Prezes Zarządu Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy, Członek Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem prawa odpadowego (w kontekście regulacji krajowych i unijnych). Udziela wsparcia w zakresie uzyskiwania decyzji środowiskowych, zezwoleń na zbieranie, przetwarzanie odpadów, pozwoleń na wytwarzanie odpadów, pozwoleń zintegrowanych. Wspiera w procesie ustalania obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a także reprezentuje w postępowaniach dotyczących opłat za korzystanie ze środowiska, kar i odpowiedzialności za szkody w środowisku. Doradza w sprawach związanych z prawem geologicznym i górniczym, prawem energetycznym, emisjami gazów cieplarnianych i z obrotem uprawnieniami do emisji. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa odpadowego organizowane dla przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów. Od sierpnia 2020 roku Członek Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy. Od lipca 2022 roku Prezes Zarządu Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy.
Piotr-Gluzniewicz-foto.jpg
Piotr Gluźniewicz
Wiceprezes do spraw handlowych Huty Częstochowa Sp. z o.o.
Piotr Gluźniewicz - 30 lat doświadczenia w branży złomowo-stalowej. Wiele lat związany z firmą w branży gospodarki złomem HK- Cutiron Sp. z o.o., a następnie piastujący stanowisko Dyrektora Handlowego i Członka Zarządu w ArcelorMittal Recykling Sp. z o.o, obecnie Wiceprezes ds. Handlowych Huty Częstochowa Sp. z o.o. Wieloletni członek Rady Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem, Prezes IPHGZ dwóch kadencji. Zaangażowany w rozwój przemysłu surowcowo- stalowego w Polsce i na Świecie. Autor licznych publikacji na temat sytuacji na rynku złomu i stali. W ciągu ostatnich kilku lat uczestniczył jako prelegent na wielu konferencjach branżowych oraz brał udział w dyskusjach panelowych dotyczących recyklingu metali.
Witold-Augustyn-1.jpg
Witold Augustyn
Prezes Zarządu Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Oświęcimiu
Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu od 2018 roku działa jako grupa spółek w układzie in house. Spółka komercyjnie zajmuje się gospodarką odpadami, utrzymaniem czystości i aranżacją zieleni w ościennych gminach, administruje cmentarzami, Komunalnym w Oświęcimiu i parafialnym w Bobrku, administruje Targowiskiem Miejskim w Oświęcimiu a także zajmuje się utrzymaniem infrastruktury komunalnej w mieście.Z kolei Spółka córka odpowiada za odbiór odpadów, utrzymanie czystości i porządku w przestrzeniach publicznych miasta Oświęcim, konserwację zieleni miejskiej, dbając o środowisko naturalne i estetykę miasta. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Ewelina-Jastrzebska-UM-Kielce-zarzadzanie1.jpg
Ewelina Jastrzębska
Zastępczyni Prezydentki Miasta Kielce
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Dyplomatów w Warszawie oraz studiów podyplomowych „Unia Europejska. Przygotowanie kandydatów na urzędników w instytucjach europejskich” na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytucjach takich jak Komitet Integracji Europejskiej oraz Urząd ds. Repatriacji i Cudzoziemców. Przez 15 lat pracowała za granicą, zdobywając doświadczenie w międzynarodowych firmach w obszarach zarządzania strukturą rozproszoną, zasobami ludzkimi, budżetowania, sprzedaży, rekrutacji, a także szkolenia i motywacji zespołów. Obecnie sprawuje bezpośredni nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Wydział Klimatu, Środowiska i Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Geodezji Urzędu Miasta Kielce. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Mariusz-Grunt.jpg
Mariusz Grunt
Ekspert w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Chemii Politechniki Łódzkiej ze specjalnością w gospodarce odpadami. Przez ponad dekadę związany z administracją samorządową, w tym na stanowiskach kierowniczych. Od 2008 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, specjalizując się w doradztwie z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami i energetyki. Ekspert w dziedzinie prawa ochrony środowiska, eksploatacji kopalń odkrywkowych, procedur oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) oraz nawożenia. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji środowiskowej, w tym kart informacyjnych i raportów OOŚ, zwłaszcza dla projektów związanych z termolizą i składowiskami odpadów. Jako szkoleniowiec przeprowadził ponad 1000 godzin wykładów specjalistycznych w zakresie gospodarki odpadami. Ekspert w ocenie projektów innowacyjnych w ochronie środowiska dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego. Wykładowca akademicki.
Dr-inz.-Pawel-Pedrycz.jpg
Dr inż. Paweł Pedrycz
Dr inż. architekt Paweł Pedrycz - adiunkt, Pracownia Architektury w Krajobrazie.
Praktykujący urbanista. Współautor licznych opracowań dla stolicy, w tym: koncepcji zabudowy, Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, studiów wykonalności, a także wytycznych historyczno-urbanistycznych m.in dla Placu Krasińskich w Warszawie. Członek zespołów doradczych, m.in dot. edukacji przestrzennej przy Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki (NIAiU) oraz Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej MKUA w Warszawie. Badacz morfologii miejskiej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Interesuje się relacjami między strukturą i formą miasta a uwarunkowaniami je kształtującymi. Główne zagadnienia badawcze to: przestrzeń małego miasta, współczesna przydatność tradycyjnych wzorców architektoniczno-urbanistycznych, mechanizmy zachodzenia zmian w przestrzeni miejskiej, urbanistyczne dziedzictwo modernizmu, wpływ uwarunkowań prawnych na przestrzeń, potencjał nowych technologii transportowych w kształtowaniu struktury miejskiej. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni.
Karina-Witaszek-500x500.jpg
Karina Witaszek
AK NOVA, Projektant
mgr inż. Karina Witaszek - Kierownik działu projektowego w firmie technologicznej AKNOVA, projektantka instalacji sanitarnych i technologicznych. Członek Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Absolwentka inżynierii środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz budownictwa na Politechnice Poznańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnych i efektywnych systemów technologicznych w obszarze gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem integracji instalacji przetwarzania odpadów z infrastrukturą techniczną zakładów gospodarki odpadami." Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
foto-Pawel-Kulaga.jpg
Paweł Kułaga
Prezes Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach
Paweł Kułaga, prawnik i menedżer z bogatym doświadczeniem międzynarodowym, ekspert ds. Ukrainy i Bliskiego Wschodu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, University of Cambridge oraz z zakresu venture capital na University of California, Berkeley Haas School of Business. Karierę rozpoczynał w WKB Lawyers, jednej z czołowych polskich kancelarii prawniczych, a następnie pracował jako prawnik wewnętrzny w Skandia Życie TU SA, międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej. W latach 2016–2023 zdobywał doświadczenie zawodowe za granicą, mieszkając i pracując w Ukrainie, Wietnamie oraz Katarze. W latach 2019–2023 był członkiem Rady Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, gdzie pełnił także funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Migracji i Zatrudnienia. Od 2020 roku stoi na czele Qatar-Poland Business Council, organizacji non-profit z siedzibą w Doha, promującej współpracę gospodarczą między Polską a Katarem.
Hendrik-Bloem-Bruksela.jpg
Hendrik Bloem
Urbanista i architekt, ekspert ds. projektów wielkoskalowych
Magister architektury, związany z ORG URBANISM od kwietnia 2016 roku. Ukończył Akademię Św. Łukasza w Gandawie w 2006 roku, a następnie zdobył tytuł magistra Zrównoważonego Rozwoju na Vrije Universiteit Brussel (VUB). W latach 2010–2012 studiował urbanistykę w Rotterdam Academy of Architecture. Zdobywał doświadczenie jako lider projektów w Barcode Architects w Rotterdamie, gdzie odpowiadał za wielkoskalowe projekty urbanistyczne i architektoniczne. Wcześniej pracował jako architekt w Nero (Gandawa) oraz w Studio Marco Vermeulen (Rotterdam). Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Gabrielle-Puetz-Berlin.jpg
Gabrielle Puetz
Architektka krajobrazu, dyrektorka zarządzająca Freiraum für alle GmbH
Studiowała planowanie krajobrazu na Technische Universität Berlin. Po ukończeniu studiów pracowała w biurze planowania krajobrazu eco-plan w Leer (Wschodnia Fryzja). W 1992 roku współzałożyła gruppe F landscape architects, które od tego czasu prowadzi wraz z partnerami. W 2020 roku została jedną z czterech dyrektorów zarządzających Freiraum für alle GmbH. Jest członkinią Izby Architektów Meklemburgii - Pomorza Przedniego oraz niemieckich stowarzyszeń architektów krajobrazu SRL i BDLA. Ponadto zasiada w Berlińskiej Radzie Doradczej ds. Ochrony Przyrody i Gospodarki Krajobrazowej. Wykładała estetykę krajobrazu na Technische Universität Berlin oraz zarządzanie projektami na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Dreźnie. Od 2017 roku prowadzi seminarium z komunikacji i partycypacji na Uniwersytecie w Poczdamie. Jest aktywną wykładowczynią gościnną, publikuje w czasopismach branżowych i bierze udział w pracach jury konkursów planistycznych. Jej działalność koncentruje się na strategicznym rozwoju przestrzeni publicznyc
Nurhan-Redzeb-Bulgaria-zmniejszone.jpg
Nurhan Redżeb
Urbanista, projektant i współzałożyciel place.make studio
Urbanista, projektant i współzałożyciel place.make studio, gdzie pełni rolę dyrektora zarządzającego. Specjalizuje się w planowaniu urbanistycznym, projektowaniu miejskim oraz badaniach nad przestrzenią publiczną. Jego praca koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych, zrównoważonych i zorientowanych na człowieka rozwiązań, które kształtują przyszłość miast. W place.make łączy strategię, badania i design, realizując interdyscyplinarne projekty na różnych skalach – od planowania strategicznego i master planów po projektowanie przestrzeni publicznych. Pasjonuje go analiza interakcji ludzi z miastem oraz sposób, w jaki użytkownicy kształtują i ożywiają przestrzeń miejską. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
sedat-shamilli.jpg
Sedat Shamilli
Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Azerbejdżanów Świata "Khari Bulbul"
Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Azerbejdżanów Świata "Khari Bulbul" oraz koordynator Rady Koordynacyjnej Azerbejdżanów w Polsce. Azerbejdżański lider społeczności mieszkający w Krakowie, Polsce. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego Azerbejdżanów Świata "Khari Bulbul" oraz koordynatora Rady Koordynacyjnej Azerbejdżanów w Polsce. W lutym 2024 roku odegrał kluczową rolę w otwarciu Drugiego Domu Azerbejdżanu w Polsce, mieszczącego się w Krakowie, mającego na celu integrację społeczności azerbejdżańskiej i promowanie kultury Azerbejdżanu. Ponadto, w listopadzie 2024 roku, zorganizował wydarzenie upamiętniające Dzień Zwycięstwa w Domu Azerbejdżanu w Krakowie, podkreślając historyczne znaczenie tego dnia dla narodu azerbejdżańskiego. Jego zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju miast i integrację zieleni miejskiej w procesie urbanizacji świadczy o jego głębokim zainteresowaniu tematyką miejskiej transformacji. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Ludwika-Klejnowska-PAH.jpg
Ludwika Klejnowska
Pracowniczka humanitarna
Pracowniczka humanitarna z doświadczeniem w sektorze publicznym i instytucjach międzynarodowych. Specjalizuje się we współpracy z donatorami instytucjonalnymi oraz budowaniu partnerstw z organizacjami, koncentrując się na skutecznym projektowaniu i realizacji programów pomocowych. Szczególną wagę przywiązuje do kwestii środowiskowych i klimatycznych, które integruje ze swoją działalnością, dążąc do tworzenia trwałych i zrównoważonych rozwiązań. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Lukasz-Kot-6e34f9bd-1946-47e0-80a1-8d69770e4de2.jpeg
Łukasz Kot
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy
Łukasz Kot - społecznik, rowerzysta, Radny Miasta Częstochowy VI,VII, VIII kadencji, wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy VIII Kadencji. Społeczny konsultant ds. komunikacji pieszej i rowerowej w Częstochowie od roku 2014, Przewodniczący Zespołu CzęstoZielona od roku 2020. Od maja 2024 roku Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, który odpowiadał za następujące wydziały: Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju (FER), Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych (IZ), Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego (MN), Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli (IMIK), Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa (OŚR), oraz jednostki Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie, Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie. Zawodowo związany z gospodarką odpadami oraz utrzymaniem zieleni. Naczelnik Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie od roku 2020. Absolwent studiów MBA. Prywatnie zakochany w górach, rowerach i traithlonie. Uczestnik panelu dyskusyjnego - XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD
Olga-Goitowska1734271827734.jpg
Olga Goitowska
Dyrektorka Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Gdańska
Odpowiada za rozwój i wdrażanie działań związanych z gospodarką odpadami komunalnymi, a także za promocję idei obiegu zamkniętego w mieście. Jest również przewodniczącą Zespołu ds. Gospodarowania Odpadami Unii Metropolii Polskich i współpracuje przy tworzeniu polityk proekologicznych, takich jak system kaucyjny z rozszerzoną odpowiedzialnością producentów. Ponadto, koordynuje program „Zielone Miasto” w ramach strategii rozwoju Gdańska 2030 Plus. Uczestniczka panelu dyskusyjnego - XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Aleksandra-Walendziak.jpg
Aleksandra Walendziak
Stratego
Anna-Sobolak.PNG
Anna Sobolak
Posłanka na Sejm RP
Pawel-Augustyn.png
Paweł Augustyn
Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Maciej-Szymajda-zdj-Ekotech-2025.png
Maciej Szymajda
Właściciel firmy w P.H.U. "FOX" Maciej Szymajda
Przedsiębiorca, od 27 lat zajmujący się sprzedażą samochodów osobowych, głównie importem z rynku niemieckiego. Od 9 lat prowadzi portal dla handlujących samochodami używanymi PolskiAutoHandel.pl . Zaangażowany w działania legislacyjne, współpracujący czynnie z prawnikami rynku motoryzacyjnego. Organizator szkoleń branżowych. Prelegent - Panel Informacyjny FORS
Joanna-Dargiewicz-Rozek-esg.jpg
Joanna Dargiewicz-Rożek
Członkini Zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG
Członkini Zarządu oraz współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia ESG, integratorka środowiska związanego z ideą ESG, członkini Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jedna z inicjatorek Rady Innowatorów działającej przy Polskim Stowarzyszeniu ESG – platformy współpracy dla liderów zrównoważonej transformacji, przedstawicieli agend rządowych i ministerstw. Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie CSR, organizatorka i pomysłodawczyni licznych akcji społecznych realizowanych przez międzynarodowe korporacje. Współzałożycielka Agencji Medialnej Strategic Advisors, specjalizującej się w kampaniach z zakresu Public Affairs, Public Relations i Investor Relations dla firm z sektora motoryzacyjnego, deweloperskiego, finansowego, FMCG oraz branży logistycznej. Wcześniej związana z czołowymi polskimi mediami, m.in. Dziennikiem Polska Europa Świat, Dziennikiem Gazetą Prawną, Gazetą Wyborczą, tygodnikami Newsweek, Wprost, Przekrój oraz portalem ObserwatorFinansowy.pl należącym do NBP.
Tomasz-Kasprzyk-PGO.jpg
Tomasz Kasprzyk
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. w Promniku.
Absolwent Politechniki Radomskiej na kierunku ekonomia. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze publicznym oraz prywatnym. Przez ostatnie 5 lat prowadził własną działalność. Zajmował się doradztwem technicznym i organizacyjnym dla wykonawców inwestycji realizowanych na rzecz sektora publicznego i prywatnego z zakresu branży kanalizacyjnej. Od 2010 do 2016 r. pełnił funkcję dyrektora handlowego i dyrektora zarządzającego Prokurent Delfin Sp. z o.o. W latach 2016-2019 był dyrektorem handlowym i członkiem zarządu AQUATECH S.A. - producenta systemów oczyszczania ścieków w segmencie przydomowych i małych oczyszczalni ścieków oraz separatorów. Od września 2024 r. Pełni funkcję prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. w Promniku. Trzykrotnie z rzędu zdobyła tytuł Gazeli Biznesu. Uhonorowana została również Diamentem Forbesa. Tomasz Kasprzyk pełnił także obowiązki Burmistrza Miasta i Gminy Stąporków w roli komisarza. Był dyrektorem ds. wdrożeń IT DATEV.pl Sp. z o.o.
Prof.-dr-hab.-Marek-Jozwiak.png
Prof. dr hab. Marek Jóźwiak
Profesor zwyczajny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Polski przyrodnik, geoekolog, profesor nauk o Ziemi, specjalista w zakresie kształtowania środowiska, monitoringu środowiska przyrodniczego oraz ochrony gleb. Od wielu lat związany z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stopień doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii uzyskał w 1991 r. w Instytucie Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Tytuł profesora nauk o Ziemi otrzymał 4 sierpnia 2011 roku. Jego dorobek naukowy koncentruje się na zagadnieniach geoekologii, erozji gleb, ochronie i monitoringu środowiska. Opracował m.in. oceny stanu geoekosystemu centralnej części Gór Świętokrzyskich. W 1996 r. zapoczątkował wieloletni program badań monitoringowych mikroklimatu jaskini Raj. Autor około 165 publikacji naukowych, promotor prac doktorskich, redaktor naczelny czasopisma „Monitoring Środowiska Przyrodniczego”. Aktywny członek środowiska naukowego. W latach 2010–2015 przewodniczył Radzie Naukowej Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Moderator Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza
Malgorzata-Walczak-UMWS.JPG
Małgorzata Walczak
Główny Specjalista Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Małgorzata Walczak posiada wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z realizacją projektów samorządowych oraz współpracą międzyinstytucjonalną na poziomie regionalnym. Jako Główny Specjalista w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, aktywnie wspiera działania strategiczne regionu, dbając o wysoką jakość procesów administracyjnych i efektywność wdrażanych inicjatyw. Znana z zaangażowania, rzetelności i umiejętności skutecznej koordynacji złożonych zadań. Prelegentka XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Kalinski.jpg
Karol Kaliński
Kierownik Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina"
Specjalista w dziedzinie gospodarki odpadami, od ponad 15 lat w branży gospodarki odpadami komunalnymi, pracownik Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” na stanowisku Kierownika Stacji Przeładunkowej Odpadów, na której funkcjonuje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, prowadzony wspólnie dla trzech gmin. Pomysłodawca i realizator sali edukacyjnej na terenie zakładu, przeprowadził warsztaty edukacyjne z gospodarki dla ponad 15 tys. dzieci, młodzieży, studentów oraz samorządowców. Brał czynny udział w konsultacjach związanych z planowaniem, projektowaniem, wyposażeniem, budową i eksploatacją Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie kilkunastu gmin. Współpracownik uczelni wyższych: Od 2020 roku – Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, prowadząc wykłady i ćwiczenia dla studentów studiów dziennych pierwszego stopnia z gospodarki odpadami oraz z technologii w ochronie środowisk. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD.
Wioletta-Czarnecka.png
Wioletta Czarnecka
Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Klimatu i Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.
Od wielu lat związana z ochroną środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadami. Swoją pracę traktuje jako misję na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu. Od początku funkcjonowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego aktywnie uczestniczy w planowaniu i nadzorze nad gospodarką odpadami w regionie. Uznana ekspertka i ceniona prelegentka na krajowych konferencjach i wydarzeniach branżowych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem. Współautorka licznych publikacji z zakresu zarządzania odpadami, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. W latach 2017–2022 przewodniczyła ogólnokrajowej Grupie Roboczej ds. Gospodarki Odpadami, działającej w ramach Sieci Krajowej „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”. Jej zawodowe motto brzmi: „Nie ma odpadów – są tylko surowce.” Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Ewa-Polchlopek.jpg
Ewa Półchłopek
Ekspertka w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego tekstyliów
Od 14 lat związana z Grupą VIVE. Obecnie pełni rolę Product Managera w VIVE Game4Planet, projekcie społeczno-edukacyjnym spółki, którego celem jest rozpropagowywanie wiedzy o odpowiedzialności społecznej odnośnie do tekstyliów i ich ponownego wykorzystywania. Ewa jest absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach, gdzie ukończyła studia podyplomowe z zakresu gospodarki odpadami. Zafascynowana innowacyjnym podejściem do GOZ, ideą cyrkularności i rolą edukacji ekologicznej. Wierzy, że obieg zamknięty wymaga współpracy międzysektorowej i kreatywnego podejścia na styku różnych branż – bo to, co dla jednych jest odpadem, dla innych może być cennym zasobem. Prywatnie regeneruje się na desce SUP, czerpiąc z natury równowagę, która – jak mówi – jest nieodłącznym elementem każdego zdrowego ekosystemu. W codziennym życiu kieruje się troską o czystą planetę i maksymą Mahatmy Gandhiego: „Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie”.