Join in! (21.11.2023)

Konferencja “Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa”

Organizatorzy
Współorganizatorzy
Patron honorowy
Partner merytoryczny
Partner społeczny
Patron Medialny
Gospodarz
Szymczycha-Dariusz.jpg
Dariusz Szymczycha

Wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Koordynuje sprawy odbudowy Ukrainy, współpracy z samorządami, redaguje Polsko-Ukraiński Portal Gospodarczy eDIALOG (www.edialog.media). Posiada unikalne doświadczenia w komunikacji społecznej - od dziennikarstwa do urzędu publicznego. Był redaktorem naczelnym dziennika "Trybuna" i dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej "Polsat".

W latach 2002-2005 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Był odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie kampanii przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, relacje z mediami, przygotowanie projektów wystąpień publicznych Prezydenta RP. Uczestniczył w polskiej misji dobrej woli podczas "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie w 2004 roku.

Ekspert w dziedzinie Public Affairs, w tym relacji z instytucjami Unii Europejskiej.

Wasyl-Zwarycz.jpg
Wasyl Zwarycz

Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskie. Absolwent wydziału stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Iwana Franki we Lwowie. Od 1999 roku pracujący w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy, w tym na placówkach dyplomatycznych w Turcji, Polsce, Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Dovboshchuk.png
Oleh Dovboshchuk

Dyrektor KNESS Polska specjalizującej się w energii odnawialnej. Absolwent Wydziału Radioelektroniki w Narodowym Uniwersytecie Technicznym w Winnicy. Studiował w Kijowsko-Mohylańskiej Szkole Biznesu. Legitymuje się ponad 15-letnie doświadczenie w branży elektroenergetycznej. Ścieżka kariery obejmuje różne stanowiska: od elektryka do kierownika. Piastował stanowiska Dyrektora KNESS PV i Koordynatora Rozwoju Biznesu KNESS w krajach europejskich.

kozera.jpg
dr doc. Łukasz Kozera prof. UKEN

Radca prawny specjalizujący  się  w obsłudze inwestycji zagranicznych na rynku nieruchomości. Jest członkiem  zarządu grupy kapitałowej  SGF Development  w Pradze (Czechy) . Pracuje także jako in-house lawyer w polskich i międzynarodowych firmach deweloperskich.  Od 2016 roku jest pełnomocnikiem  Koncernu Podillya w Polsce.. Pro bono świadczy usługi doradcze w organizacjach wspomagających emigrantów i uchodźców.

Karol-Kubica.jpg
Karol Kubica

Dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. Absolwent filologii ukraińskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współpracował ze Stowarzyszeniem Forum Młodych Dyplomatów, Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, Stowarzyszeniem Lubelski Klub Biznesu i Konsulatem Honorowym Republiki Mołdawii w Lublinie. Silnie związany z Centrum Obsługi Rynków Wschodnich oraz Programem "Razem z Ukrainą".

Manager z ponad 16-letnim doświadczeniem zawodowym, nastawionym na współpracę gospodarczą i społeczną między Polską a krajami Europy Wschodniej. Zaangażowany w organizowanie forów międzynarodowych, konferencji, targów i misji zagranicznych oraz tworzenie sieci kooperacji dla polskich przedsiębiorstw z Europą Wschodnią. Uczestnik programów nastawionych na budowanie gospodarczych, społecznych i kulturalnych relacji pomiędzy Polską, a regionami Europy Wschodniej, w szczególności z Ukrainą.

jacek-piechota.jpg
Jacek Piechota

Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Absolwent Politechniki Szczecińskiej, z wykształcenia inżynier chemik. W latach 1978–2007 aktywny działacz polityczny, poseł siedmiu kadencji (SLD) – 1985-2007, piastował też ważne stanowiska rządowe – był ministrem gospodarki, wiceministrem gospodarki i pracy oraz ministrem gospodarki i pracy w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Uczestniczył w pracach licznych komisji i podkomisji sejmowych, regularnych i nadzwyczajnych (m.in. w komisji zajmującej się projektem Konstytucji RP, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Przekształceń Własnościowych, Podkomisji ds. Transportu, Podkomisji ds. Łączności). W obszarze jego odpowiedzialności znajdowały się m.in. restrukturyzacja górnictwa, hutnictwa i przemysłu zbrojeniowego, bezpieczeństwo energetyczne, wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości, dysponowanie i wykorzystanie środków unijnych. Był negocjatorem warunków akcesji Polski do UE w obszarze polityki konkurencji. Przewodził negocjacjom programów offsetowych m.in. z Lockheed Martin.

Po wycofaniu się z polityki w 2007 roku zajął się działalnością gospodarczą. Jest prezesem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej – największej i najstarszej organizacji polskiego i ukraińskiego biznesu. Jest współzałożycielem i prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód (organizator corocznego międzynarodowego forum gospodarczego w Świnoujściu – Baltic Business Forum). Zajmuje się relacjami gospodarczymi i biznesowymi w regionie środkowej Europy, a także polsko-ukraińskimi kontaktami gospodarczymi. Aktywnie angażuje się w prace nad przygotowaniem programu powojennej odbudowy Ukrainy oraz w działania wspierające tamtejszą gospodarkę.

Odznaczony srebrnym i brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a także odznaczeniami państwowymi Ukrainy, RFN, Estonii i Malty za szczególne zasługi dla tych krajów.

Pawel-Kulaga.jpg
Paweł Kułaga

Prawnik, menedżer biznesu, ekspert ds. Ukrainy i Bliskiego Wschodu. Absolwent wydziałów prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, University of Cambridge oraz University of California Berkeley Haas School of Business. W latach 2012-2015 pracował dla jednej z czołowych kancelarii prawniczych w Polsce oraz jako in-house lawyer dla międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej. W latach 2016-2019 kierował jako prezes zarządu grupą firm z sektora HR w Polsce i w Ukrainie, mieszkając w Kijowie. Przewodniczący Komitetu ds. Migracji i Zatrudnienia w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej. Zastępca dyrektora oddziału Polska ISOA International Stability Operations Association. W latach 2020-2023 kierował jako prezes zarządu Katarsko-Polską Radą Biznesu, mieszkając w Dosze. Rodowity kielczanin, od niedawna menedżer w Targach Kielce SA. Związany z Ukrainą także prywatnie poprzez żonę-kijowiankę.

Karol-Rozenberg.jpg
Karol Rozenberg

Główny ekspert w Departamencie Ekspansji Zagranicznej w Banku Gospodarstwa Krajowego. Realizując w BGK program rządowy Finansowe Wspieranie Eksportu przeprowadził szereg transakcji na Ukrainie, w tym również po rosyjskiej agresji.

Z wykształcenia ekonomista. Jest absolwentem studiów licencjackich i magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (specjalizacje Międzynarodowe rynki finansowe i Bankowość inwestycyjna). Doświadczenie zawodowe zdobywał także w Citibank International, Narodowym Banku Polskim, Banku Millenium oraz Instytucie Misesa.  

Andrii-Druchynskyi.jpeg
Andrii Druchynskyi

Dyrektor Handlowy ABM Recycling, manager z 20-letnim doświadczeniem w branży recyklingu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na arenie międzynarodowej, będąc min członkiem Stowarzyszenia Ukraina-Polska-Niemcy, gdzie zajmował się współpracą z samorządami w kwestiach ochrony środowiska. Funkcja Prezesa Rady Nadzorczej funduszu charytatywnego, pozwoliła mu na realizację projektów społecznych na rynku ukraińskim i międzynarodowym.

Dzięki nawiązanej z MB Recycling współpracy, w 2015 powstała spółka ABM Recycling, a przełomowym momentem był rok 2020, kiedy to dzięki staraniom Andrija, spółka otrzymała licencję ministerstwa ochrony środowiska na przetwarzanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Artur-Rzysko.jpg
Artur Rzysko

Dyrektor Sprzedaży MB Recycling, manager z ponad 20-letnim doświadczenie w sprzedaży sprzętu RTV/AGD, zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym. Dzięki wieloletniej współpracy z międzynarodowymi vendorami z branży retail, potrafi doskonale wyczuć i ocenić potencjał w ilości i jakości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rynku polskim.

Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w branży recyklingu, tworząc jej nową, najwyższą jakość, nie tylko w Polsce, ale również na Ukrainie, wspierając rozwój i zarządzając procesem zmian w zakładzie ABM Recycling w Żytomierzu.

Kostyantyn-Lisnychyi.jpg
Kostiantyn Lisnychyi

Doradca ds. Strategii UkraineInvest, Przewodniczący Stowarzyszenia Profesjonalnych Urzędników Rządowych (PGA), Sekretarz Generalny Klubu Harvardu Ukrainy,. Kostyantyn pełni obecnie funkcję Doradcy Strategicznego w UkraineInvest, Biurze Promocji Inwestycji Rządu Ukrainy. Na tym stanowisku nadzoruje inicjatywy rozwoju biznesu organizacji mające na celu sprowadzenie przedsiębiorstw z UE na Ukrainę. Jego rozległe doświadczenie w tej dziedzinie obejmuje ponad 15 lat pracy na wysokich stanowiskach w czołowych globalnych i ukraińskich firmach inwestycyjnych, gdzie kierował działami bankowości inwestycyjnej, zarządzania aktywami i rozwoju biznesu. 10-letnia ścieżka kariery Kostiantyna w sektorze publicznym obejmuje różnorodne stanowiska wykonawcze i doradcze w ukraińskim parlamencie, Gabinecie Ministrów i Ministerstwie Finansów. Jego wszechstronne doświadczenie zapewnia mu wszechstronne zrozumienie procesów rządowych i prywatnych operacji biznesowych. Pan Lisnychyi jest przewodniczącym Stowarzyszenia Zawodowych Urzędników Rządowych (PGA), największej społeczności profesjonalistów z wykształceniem zachodnim na Ukrainie. Zajmuje także stanowisko kierownicze w Harvard Club of Ukraine, demonstrując swoje zaangażowanie zarówno w rozwój sektora publicznego, jak i społeczności absolwentów akademickich. Kostiantyn studiował w Kijowskiej Szkole Ekonomicznej, Uniwersytecie Old Dominion i na Harvardzie.

21.11.2023
    21.11.2023