Mindfulness w Biznesie (16.02.2023, godz. 17.00)
Świętokrzyski Klub Rozwoju Umiejętności Biznesowych, Mindfulness w Biznesie
O wydarzeniu
Centrum Szkoleń i Coachingu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Świętokrzyskiego Klubu Rozwoju Umiejętności Biznesowych. Warsztat odbędzie się 16.02.2023 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce, serdecznie zapraszamy na ul. Zakładową 1.
Czym jest Świętokrzyski Klub Rozwoju Umiejętności Biznesowych?
Jest to cykl spotkań warsztatowych przeznaczonych dla środowiska biznesowego, dyrektorów, menagerów, działów HR i szkoleniowych oraz innych, którzy chcą mieć wpływ na rozwój swoich pracowników w organizacji lub sami chcą się systematycznie rozwijać.
Dla kogo jest Klub?
- dla osób związanych z biznesem, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności biznesowe poprzez wykorzystywanie szkoleń, warsztatów, procesów coachingowych i mentoringowych
- dla wszystkich chcących zdobywać nowe kontakty biznesowe, zainteresowanych integracją ze środowiskiem, wszystkich chcących poznawać praktyczne mechanizmy psychologii biznesu
Jak wyglądają spotkania i gdzie się odbywają?
Formuła Klubu zakłada trzy godziny szkoleniowo-warsztatowe w godzinach 17.00-20.00. Po warsztacie chętne osoby zapraszamy na spotkanie integracyjne w hotelu Tęczowy Młyn. Klub ma spełniać formę edukacyjną, propagować rozwój kompetencji kapitału ludzkiego.
Ponadto trzeba zaznaczyć, iż działalność klubu nie ma celu zarobkowego a opłata za uczestnictwo służy sfinansowaniu sali szkoleniowej, poczęstunku i symbolicznego wynagrodzenia dla trenera prowadzącego.
Tematem kolejnych warsztatów jest:
Jak doświadczać codziennych sytuacji w sposób uważny i obecny, by z odwagą, mądrością, życzliwością przeżywać życie.
„Życie nie jest problemem do rozwiązania,
tylko rzeczywistością do doświadczenia”. Soren Kierkegaard
Życie jest tańcem. By wyglądało tak, jak pragniemy, wymaga naszego zaangażowania, otwartości i świadomości kierunku kolejnych kroków. Czasem staje się więzieniem w złych małżeństwach, destrukcyjnych rodzinach, znienawidzonej pracy. Czasem owijają nas drutem kolczastym samoograniczające przekonania, stanowiące pułapkę dla naszych umysłów. Dlaczego życie jest takie ciężkie? Co powoduje, że ludzie tak bardzo cierpią? Jak wydostać się z więzienia naszego własnego umysłu? W którym kierunku podążać, by życie miało sens? Bycie autorem własnej życiowej choreografii wymaga od nas zauważenia tego, co naprawdę ma znaczenie – wartości, które inspirują, motywują i pomagają w podejmowaniu skutecznego działania w kluczowych momentach życia. Bycie autorem wymaga odwagi, by akceptować to, na co nie mamy wpływu, oraz otwartości, by z pełną świadomością i zaangażowaniem podejmować działania wzbogacające nasze życie. Każdy człowiek ma w sobie wewnętrznego autora, czekającego, by znaleźć dla siebie sposób wyrazu. Wszyscy mamy szansę żyć tak, by praktykować nawyki czyniące nasze życie lepszym. Poprzez codzienne akty życzliwości, promieniowanie współczuciem dla siebie i innych, zauważanie i wydobywanie tego, co najlepsze w innych i w nas samych, budowanie bliskości i miłości nawet w wymagających relacjach, okazywanie wdzięczności i radości, a także używanie mocy naszej mentalnej wolności. Każdy z nas może się rozwijać oraz tworzyć trwałą i pełną sensu przemianę w sobie samym, w swoim związku oraz w świecie, w którym żyje.
Czym jest uważność?
Uważność jest to rodzaj uwagi skierowanej na chwilę obecną, w sposób intencjonalny, bez oceniania tego, co się pojawia. Jest to postrzeganie wszystkiego, co wydarza się w naszym życiu takim, jakim naprawdę jest, bez zabarwienia emocjonalnego, zniekształcania przez nasze przekonania, przeszłe doświadczenia, schematy. Uważność jest przeciwieństwem automatycznego funkcjonowania – w trybie automatycznego pilota. Uważność to wrodzona zdolność, która pozwala nam być w pełni obecnym „tu i teraz” w naszym życiu, w naszej pracy, z ludźmi, którzy są wokół nas. Uważność jest rozwijana przez praktykę formalną, czyli medytację oraz przez praktykę nieformalną, czyli czynności i ćwiczenia w życiu codziennym.
Uważność jest rozwijana przez praktykę formalną, czyli różne ćwiczenia medytacyjne oraz przez praktykę nieformalną, czyli czynności i ćwiczenia w życiu codziennym. Liczne badania mózgu dowiodły wpływ treningu na strukturę obszarów mózgu (nowe połączenia neuronalne) związanych z lepszą pamięcią, koncentracją, kreatywnością i komunikacją, niższym poziomem lęku i stresu, wyższym poziomem nastroju i empatii.
W czym pomaga?
Badania pokazują, że treningi/programy oparte na podejściach kontemplacyjnych są bardzo pomocne dla osób cierpiących na chroniczny ból, nadciśnienie, choroby serca, raka, choroby układu pokarmowego, niektóre choroby skóry, a także w przypadku doświadczania psychologicznych problemów takich jak niepokój, lęk, depresja/obniżony nastrój/poczucie wartości, wstyd/samokrytyka, złość, stres/wypalenie zawodowe, uzależnienia. Co ważne, podejścia kontemplacyjne, obecnie coraz częściej wykorzystywane są również w kontekście organizacyjnym i biznesowym.