Agrotech2000.jpg
Agrotech w 2000 roku. VI edycja targów techniki rolniczej zajęła dwie hale, wystawiło się 78 firm.

Agrotech w latach 2000-2010. Skok rozwoju targów i wzrost znaczenia rolnictwa. Zobacz zdjęcia

12 grudnia 2024
To był czas dynamicznych zmian. Targi Agrotech stały się nie tylko platformą wymiany handlowej, ale także przestrzenią edukacyjną i miejscem prezentacji światowych technologii rolniczych. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę, rozbudowie oferty i skutecznej promocji Agrotech zyskał pozycję lidera wśród targów rolniczych w Polsce.

Rozwój targów Agrotech w latach 2000–2010  odzwierciedlał wzrost znaczenia rolnictwa w Polsce po przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 roku. Był to czas intensywnego rozwoju zarówno samego wydarzenia, jak i infrastruktury Targów Kielce. 

Zwiększenie liczby wystawców i zwiedzających Agrotech
W ciągu tej dekady liczba wystawców biorących udział w Agrotechu znacznie wzrosła. W roku 2000 wydarzenie zgromadziło 78 wystawców, głównie z Polski. Do 2010 roku ich liczba wzrosła do ponad 500 z 18 krajów. Udział zagranicznych firm z takich krajów jak Niemcy, Włochy, Francja czy Czechy przyciągał uwagę profesjonalistów z całej Europy.  Liczba zwiedzających wzrosła z kilkunastu tysięcy do ponad 40 tysięcy w 2010 roku. Agrotech stał się wydarzeniem o charakterze międzynarodowym. 

Rozszerzenie oferty wystawienniczej
Agrotech ewoluował z wystawy lokalnej w jedną z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej imprez targowych poświęconych maszynom i technologiom rolniczym. Oferta wystawiennicza rozszerzyła się o nowoczesne technologie, innowacyjne maszyny rolnicze oraz rozwiązania cyfrowe wspierające rolnictwo precyzyjne.

Nowa hala Targów Kielce
W latach 2000–2010 Targi Kielce przeszły modernizację i rozbudowę, co miało bezpośredni wpływ na rozwój Agrotechu. Powstały nowe hale wystawiennicze, w tym najnowocześniejsza wówczas hala E (dziś hala 5)  o powierzchni 6 tys. m2. Infrastruktura została dostosowana do potrzeb międzynarodowych wystawców, m.in. poprzez lepszą logistykę oraz nowoczesne powierzchnie wystawowe. Od 2005 roku na każdy Agrotech są dobudowywane dodatkowe hale wystawiennicze.  

Polska w Unii Europejskiej
Przystąpienie Polski do EU w 2004 roku miało kluczowe znaczenie dla rozwoju targów Agrotech. Rolnicy zyskali dostęp do funduszy unijnych, co zwiększyło ich zainteresowanie nowoczesnym sprzętem rolniczym. Wystawcy coraz częściej prezentowali produkty spełniające unijne standardy jakości.

Znaczenie edukacyjne i konferencyjne kieleckiego Agrotechu
Oprócz samej wystawy, targi Agrotech zaczęły oferować bogaty program edukacyjny. W ramach targów organizowano konferencje, seminaria i warsztaty, które były platformą wymiany wiedzy dla rolników, naukowców i producentów sprzętu. W wydarzeniu  od pierwszych edycji brały udział instytucje służące rolnictwu - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z instytucjami podległymi, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Krajowa Rada Izb Rolniczych ze Świętokrzyską Izbą Rolniczą. 

Promocja i rozpoznawalność Targów Techniki Rolniczej w Kielcach 
Dzięki skutecznej promocji i współpracy z mediami, Agrotech zyskał rozpoznawalność jako jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Kluczowym elementem promocji było podkreślanie nowoczesności i znaczenia targów dla rozwoju rolnictwa.

Zobaczcie zdjęcia z Agrotechu lat 2000-2010. Na XXX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH zapraszamy w dniach 14-16 marca 2025 do Targów Kielce. 

 

Polecane aktualności
02 grudnia 2024
Do 30 grudnia 2024 roku ARiMR przyjmuje wnioski o dotacje w ramach programu "Inwestycje w gospodarstwach rolnych zwiększające konkurencyjność", realizowanego z Planu Stragegicznego WPR. Program, choć nazywany nową modernizacją gospodarstw, różni się zakresem wsparcia i liczbą beneficjentów w porównaniu do swojego poprzednika.
02 grudnia 2024
O najważniejszych wyzwaniach w rolnictwie mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski podczas Regionalnego Forum Ekonomicznego Nowa Energia. Wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, 25 maja w Targach Kielce.
27 listopada 2024
Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
21 października 2024
Obecność na największych w Azji targach przemysłowych oraz spotkania z liczącymi się na rynku międzynarodowym tajwańskimi organizacjami wypełniły ostatnie trzy tygodnie przedstawicielom kieleckiego ośrodka wystawienniczego. – Współpraca z TAITRA została wzmocniona i rozbudowana. Podpisaliśmy dwie nowe umowy o współpracy – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
23 września 2024
- To były bardzo konkretne spotkania z wieloma firmami, naszymi wystawcami i influencerami branży agro. Zapadły ustalenia, dzięki którym już dziś możemy prognozować bardzo wysoką jakość wystaw w marcu 2025 roku - zapowiadają Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech oraz Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo.
18 września 2024
Wystartowały pełną parą przygotowania do jubileuszowej edycji największej w Polsce wystawy rolniczej w halach! Firmy już mogą rejestrować udział i wybierać powierzchnię. Dyrektor projektu Agrotech Kamil Perz wraz z zespołem zadaniowym już opracowują mapę stoisk.
12 września 2024
Firma Agrola, znana na rynku polskim z szerokiej oferty nowoczesnych opryskiwaczy, obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz 40-lecia działalności. Przez cztery dekady przedsiębiorstwo ugruntowało swoją silną pozycję w branży, dostarczając innowacyjne rozwiązania i wsparcie dla rolników.
29 sierpnia 2024
Przedstawiciele zespołów projektów Agrotech i Las - Expo w sierpniu gościli na dwóch ważnych w Europie Środkowej wystawach branży rolniczej i leśnej.