Aktualności
Biogospodarcza innowacyjność wiosną 2024 w Targach Kielce
Celem przedsięwzięcia jest opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Finał wydarzenia towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
„BioBoosters” - zawody w innowacyjności
Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters” to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw. – Targi Kielce to firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o środowisko. Właśnie dla tych idei postanowiliśmy opracować i wdrożyć nowe rozwiązania produktowe realizujące zasady biogospodarki cyrkularnej. Tym samym ograniczymy wpływ prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej na środowisko naturalne. Naszą ambicją jest być wśród tych europejskich ośrodków targowych, które potrafią aktywnie i skutecznie włączyć się w nurt zielonej transformacji gospodarczej – mówił o idei stworzenia Targi Kielce Hackathon prezes ośrodka wystawienniczego dr Andrzej Mochoń.
Targi Kielce Hackathon z cyklem wydarzeń
Kwietniowe wydarzenie w Targach Kielce poprzedzi webinar zaplanowany na 1 lutego 2024 roku, w trakcie którego w sposób bardziej szczegółowy przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Do udziału w hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Celem Organizatorów wydarzenia jest także dotarcie do jak największej liczby podmiotów zainteresowanych wydarzeniem z całego Regionu Morza Bałtyckiego (państwa skandynawskie, państwa bałtyckie oraz Niemcy). Udział w hackathonie to szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i networkingowych. Zwycięzcy hackathonu otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.
Targi Kielce Hackathon zostanie zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” (interreg-baltic.eu/project/bioboosters/) przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon.
Idee wdrożenia biogospodarki cyrkularnej bliskie są wielu branżom, także firmom związanym z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem w Targi Kielce Hackathon mogą zgłaszać się za pomocą strony hackathon.procivis.org.pl/
/MS/