DSC00324.jpg
Sylwia Perczak (z prawej) w rozmowie z Julią Maciejewską z ART In HOUSE.

Ceniona artystka Sylwia Perczak na targach Sacroexpo. „Tonę razem z Piotrem, razem z nim wołam „Panie ratuj”

10 czerwca 2024
O procesie tworzenia obrazów, czerpaniu inspiracji z Biblii, planach i marzeniach podczas spotkania autorskiego mówiła Sylwia Perczak, artystka specjalizująca się w współczesnej sztuce sakralnej. Rozmowę w Targach Kielce prowadziła Julia Maciejewska z ART In HOUSE.

Prace Sylwii Perczak charakteryzują się głęboką duchowością i nowoczesnym podejściem do tradycyjnych motywów religijnych. Twórczość artystki jest doceniana zarówno w kraju, jak i za granicą, dzieła znajdują się w licznych kościołach, galeriach i prywatnych kolekcjach.

- Inspirację czerpię z Biblii, Nowego i Starego Testamentu. Ostatnio chętnie sięgam po przypowieści, między innymi po przypowieść o siewcy, ale także po historię świętego Jerzego i motyw walki dobra ze złem. Matkę Boską mogłabym malować bez końca – wyznała.

 Zdradziła, że wyobrażając sobie historię, którą tworzy, silnie ją przeżywa. -  Malując obraz dotyczący chodzenia po wodzie, tonę razem z Piotrem i razem z nim wołam „Panie ratuj” – wyznała.

Artystka szczegółowo omówiła techniki i materiały, z których korzysta. Przyznała, że wychodzi poza tradycyjne ramy, jak w przypadku pisania ikon rezygnuje ze złotych zdobień. Jej dzieła są bardzo minimalistyczne, przez co widz skupia się na samym przesłaniu dzieła.

Sylwia Perczak to artystka, której twórczość nieustannie zachwyca i inspiruje. Jej obrazy można oglądać każdego dnia wystawy Sacroexpo w Targach Kielce. Będzie je można też zakupić w czasie wtorkowej aukcji prowadzonej przez dom aukcyjny ART In HOUSE, która potrwa od godziny 17 do 19 na scenie w hali E-3.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.