CONTROL-TECH-SEMINARIUM-Atest-aktualnosc690x460px.png

Firma Atest zaprasza na branżowe seminaria w trakcie targów Control-Tech

24 lipca 2024
Dwa seminaria poświęcone tematom dotyczącym pomiarów uziarnienia w kontroli procesu produkcyjnego oraz przygotowaniom próby stałej do dalszych analiz dla zapewnienia jakości gotowego produktu, przygotowała firma Atest dla uczestników targów Control-Tech. Oba spotkania są bezpłatne i odbędą się odpowiednio 24 września o godzinie 10:30 i 25 września o godzinie 11:00.

Seminarium pn.: „Pomiar uziarnienia w kontroli procesu produkcyjnego”

24.09.2024r. Godzina: 10:30

Prowadzący: Jan Kula - specjalista ds. uziarnienia oraz Ewelina Szymańska - specjalistka ds. sprzętu laboratoryjnego

Łączny czas seminarium: 2:30

Dla kogo?

Jeśli w procesie produkcyjnym używasz rozmaitych surowców, z których otrzymywane są materiały w różnych stanach skupienia (proszki, granulaty, włókna, zawiesiny, emulsje, a także aerozole) to w zależności od kształtu i wielkości cząstek zachowują się one w różny sposób w wyniku odmiennych właściwości fizycznych.

Warto wiedzieć, że kształt i wielkość cząstek ma wpływ na jakość produktu końcowego. Biorąc udział w seminarium dowiesz się w jaki sposób możesz kontrolować te czynniki oraz poznasz więcej możliwości pomiaru wielkości i kształtu cząstek.

Szczegółowy plan seminarium:

  1. Charakterystyka cząstek
  2. Analiza sitowa
  3. Dyfrakcja laserowa
  4. Dynamiczna analiza obrazu
  5. Ekstynkcja ultradźwiękowa
  6. Dynamiczne rozproszenie światła
  7. Przykładowe pomiary z wykorzystaniem dyfraktometru laserowego HELOS

 

Seminarium pn.: „Przygotowanie próby stałej do dalszych analiz dla zapewnienia jakości gotowego produktu”

25.09.2024r. Godzina: 11:00

Prowadzący: Krzysztof Kula - specjalista ds. młynów laboratoryjnych w firmie ATEST

Łączny czas seminarium: 1:00

Dla kogo?

Zastanawiasz się jak rozdrobnić próbę, aby przeanalizować badany materiał oraz ile materiału będziesz potrzebować do mielenia? Chcąc poznać poszczególne kroki, jakie należy wykonać, aby otrzymać rzetelne wyniki wystarczy wziąć udział w branżowym seminarium, podczas którego otrzymasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Ogólny sposób postępowania niewiele się zmienia, lecz szczegółowe kroki zależą od specyfiki próby i rodzaju prowadzonych analiz. Nowoczesne metody analityczne precyzyjnie określają zawartość wilgoci, skład pierwiastkowy i inne parametry chemiczne oraz fizyczne. Zazwyczaj niewielka próba używana jest do analizy i co jest kluczowe musi być reprezentatywna do partii produkcyjnej lub otrzymanego materiału wejściowego.

Szczegółowy plan seminarium:

  1. Zasady prawidłowego przygotowania próby laboratoryjnej
  2. Wstępne rozdrabnianie
  3. Rozdział próby
  4. Mielenie końcowe

 

Organizatorem obu wydarzeń jest firma Atest – producent i dostawca sprzętu laboratoryjnego.  Powstała w 1994 roku firma zaczynała od naprawy sprzętu pomiarowego, by pod koniec lat 90’ rozpocząć współpracę z wiodącymi producentami sprzętu laboratoryjnego. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie https://www.atest.pl/

(ŁK)

Polecane aktualności
25 września 2024
Targi Metal i towarzyszące im: Aluminium&Nonfermet, Heat Treatment, Recykling i Control-Tech to najlepsze przykłady imprez, w których nowoczesnych technologii, innowacyjnych maszyn i przełomowych rozwiązań nie brakuje. W trakcie tegorocznej edycji Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce zaprezentowano m.in.: innowacyjny piec topialny, system wtryskowy z termoregulacją, moduł odlewniczy, beztyglowy piec topialno-podtrzymujący, czy maszyny optyczne wykorzystywane do badań.
24 września 2024
Pierwszego dnia „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za najlepsze produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmy świętujące okrągłe jubileusze.
24 września 2024
Ponad 200 firm z 22 krajów świata prezentuje najnowsze technologie wykorzystywane w przemyśle odlewniczym oraz badań pomiarowych. Jednym z wiodących tematów tegorocznej Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce będzie ekologia i transformacja polskiego przemysłu.
18 września 2024
Jeden z wystawców targów Control-Tech podczas zbliżających się targów zaprezentuje ofertę najwyższej jakości narzędzi specjalistycznych, w tym nowej generacji elektronicznych kluczy dynamometrycznych, czy rozwiązań sieciowych poprawiających niezawodność procesu i bezpieczeństwo serii DAPTIQ.
10 września 2024
Maszyny pomiarowe typu „flash measurement” produkcji Chotest Technology Inc. to idealne rozwiązanie do bardzo szybkiej optycznej kontroli. Wyposażone w podwójną telecentryczną soczewkę oraz zaawansowane algorytmy maszyny z serii VX pozwalają za pomocą jednego kliknięcia natychmiast otrzymać wynik. Do konkursu zgłoszono maszynę VX8300.
30 sierpnia 2024
Targi METAL oraz towarzyszące im targi: CONTROL-TECH, ALUMINIUM & NONFERMET oraz RECYCLING znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
20 maja 2024
Z okazji Światowego Dnia Metrologii, przypadającego właśnie 20 maja, szczególnie doceniamy wszystkich pracowników na co dzień zajmujących się dyscyplina naukową związaną z wszelkiego rodzaju pomiarami. Metrologia odgrywa ważną rolę w codziennym życiu każdego człowieka oraz w rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Kluczowa dla różnych dziedzin, od przemysłu, przez ochronę zdrowia i środowiska, po technologię nauka, jest fundamentem odbywających się co dwa lata targów Control-Tech.