7S5A4985.JPG

Innowacje i Nowe Technologie – o przemyśle przyszłości na Przemysłowej Wiośnie 2025

26 marca 2025
Nowoczesne technologie, cyfryzacja i robotyzacja produkcji – te hasła przyciągnęły dziś na arenę Przemysłowej Wiosny czołowych ekspertów branży. Trwa seminarium „Innowacje i Nowe Technologie”, gdzie liderzy rynku, naukowcy i inwestorzy debatują o kierunkach rozwoju przemysłu. Kluczowe tematy, jak automatyzacja, robotyzacja i zrównoważona produkcja, przyciągnęły uwagę wielu słuchaczy.

W nowoczesnym modelu biznesu technologie nie sprowadzają się wyłącznie do maszyn i algorytmów. By przyspieszyć wdrażanie przełomowych rozwiązań, warto skorzystać z  finansowania innowacji oraz ulg podatkowych. O możliwościach wsparcia z Funduszy Europejskich mówili dziś eksperci rynku finansowego.  

 

Cynkowanie ogniowe, CBAM i spółdzielnie energetyczne  

 

Na scenie głównej STOM-TOOL 2025 wystąpili dziś m.in. dr inż. Adam Tatarek z firmy FAM S.A. oraz dr inż. Aleksander Iwaniak z Politechniki Śląskiej, którzy przedstawili prezentację dotyczącą nowoczesnych technologii cynkowania ogniowego, czyli metodach, które nie tylko chronią stal przed korozją, ale też wpisują się w ruch zrównoważonej produkcji.  

 

Wątek ekologii i regulacji prawnych i narzędzi usprawniających operowanie w tym sektorze rozwinęła Anna Żurawiecka z firmy GREEN REPORTING: - Możemy pomóc na wielu płaszczyznach: wykonać, audytować raport CEBAM, pomóc podczas kontroli organów celno-podatkowych, jak również przeszkolimy Państwa z zakresu wyliczania emisyjności. Prezentacja o granicznym podatku węglowym (CBAM) wzbudziła duże zainteresowanie, gdyż unijne regulacje dotyczące emisji CO₂ są coraz większym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, a ich nieprzestrzeganie może grozić poważnymi konsekwencjami finansowymi.  

 

Nie zabrakło również tematów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Kamil Mazur oraz Jakub Głowacz z firmy Astona Energy podzielili się prezentacją dotyczącą rozwiązania, które może pomóc firmom obniżyć koszty i uniezależnić się od rosnących cen energii, czyli spółdzielni energetycznej. 

 

Przemysł 4.0 – przyszłość, która dzieje się teraz 

 

Już 27 marca na arenie głównej targów Przemysłowa Wiosna 2025 odbędzie się druga część seminarium. Podczas cyklu wykładów eksperci poruszą tematykę dotyczącą przyszłości branży. 

 

Seminarium Innowacje i Nowe Technologie to nie tylko wiedza, ale i doskonała okazja do networkingu. W jednym miejscu spotykają się liderzy biznesu, przedstawiciele świata nauki i specjaliści od finansowania innowacji. W kuluarach trwają rozmowy o przyszłych współpracach, a przedstawiciele firm prezentują swoje najnowsze rozwiązania technologiczne.  

 

 

Polecane aktualności
27 marca 2025
Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie automatyki, hydrauliki i pneumatyki zaprezentowano podczas seminarium „Przemysł 4.0 – aplikacje automatyki przemysłowej w hydraulice i pneumatyce”, towarzyszącego targom Przemysłowa Wiosna. Eksperci z branży w dwóch sesjach tematycznych omawiali innowacyjne technologie, praktyczne wdrożenia oraz perspektywy rozwoju, podkreślając znaczenie transformacji cyfrowej w przemyśle.
26 marca 2025
Uroczysta gala wręczenia medali, wyróżnień i jubileuszy obyła się drugiego dnia Przemysłowej Wiosny. W atmosferze profesjonalizmu i innowacji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najlepszymi produktami i rozwiązaniami przemysłowymi prezentowanymi przez firmy z całego świata.
26 marca 2025
„Maszyny, linie produkcyjne a prawo” w Targach Kielce zorganizowane zostało przez Kancelarię Mikulski i Wspólnicy. Zgromadziło przedstawicieli przemysłu zainteresowanych prawnymi aspektami sprzedaży i użytkowania maszyn oraz linii produkcyjnych – zarówno w kontekście krajowym, jak i międzynarodowym.
25 marca 2025
Wielu specjalistów i praktyków z sektora przemysłowego oraz naukowego zgromadziło branżowe seminarium „Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu w aspekcie łączenia i modyfikowania powierzchni”. Zostało zorganizowane pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO, odbywających w ramach cyklu Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce.
25 marca 2025
Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM, wraz z pozostałymi wydarzeniami każdego roku prezentuje się coraz bardziej okazale. Przemysłowa Wiosna 2025 to aż 9 hal, 600 wystawców z 30 krajów, niemal 1000 pracujących maszyn. Wielka targowa fabryka ruszała 25 marca.
24 marca 2025
Dwa całkowicie nowe, opatentowane produkty zaprezentuje po raz pierwszy w historii mieleckie GPPH.
21 marca 2025
Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce to prezentacja najnowszych technologii. Odwiedzając stoisko SYNTACO będzie można poznać najnowocześniejsze rozwiązania z gamy marki Lubrinnova.
19 marca 2025
Targi Przemysłowa Wiosna 2025 w Targach Kielce to jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży przemysłowej. W ramach Targów Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER 2025 odbędzie się wyjątkowe seminarium pt. „Przemysł 4.0 - aplikacje automatyki przemysłowej w hydraulice i pneumatyce”, które zgromadzi ekspertów i liderów technologii.