Aktualności
Innowacyjne technologie w chłodnictwie dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych
O tym, że chłodnictwo odgrywa ważną rolę w procesach związanych z produkcją nikogo przekonywać nie trzeba, ale warto zwrócić uwagę na to, co w architekturze układów chłodzenia dla przetwórstwa tworzyw sztucznych jest istotne. – Powinna być ona prosta i zazwyczaj należy stosować zbiornik, który jest buforem chłodu i sprzęgłem hydraulicznym. Dzięki temu można zapewnić stały dopływ czynnika chłodniczego w odpowiedniej temperaturze – mówił Maurycy Szwajkajzer Prezes Zarządu firmy SZE ECO. Niestety wielu klientów, ze względów oszczędności próbuje pominąć jego stosowanie, co jest niepożądane, bo tego typu układ jest bardzo trudny w regulacji, a temperatura niestabilna. – Zastosowanie zbiornika zapewnia mało strat i bardzo stabilna produkcję – dodawał.
Firma SZE ECO zajmuje się innowacyjnym i ekologicznym chłodnictwem, a najważniejszym produktem w jej ofercie są chillery pracujące na dwutlenku węgla. – Pozwalają one oszczędzić od 20% do nawet 40% energii. Oferowane przez nas technologia została sprawdzona w wielu branżach, w tym handlowej, logistycznej i produkcji spożywczej, a teraz implementujemy tę technologię do branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – mówił prezes firmy Maurycy Szwajkajzer. Chiller jest źródłem chłodu całego układu chłodzenia, a dostępne na rynku urządzenia różnią się od siebie rodzajem czynnika chłodniczego. – Uważam, że przyszłość należy właśnie do tej technologii, a Ci którzy będą ją wdrażać jako pierwsi, zyskają najwięcej. Szacowany zwrot kosztów inwestycji oscyluje między 2-4 latami – zakończył.
Więcej informacji na temat chłodnictwa poznacie odwiedzając stoisko SZE ECO i biorąc udział w kolejnych prezentacjach, które zaplanowano w środę i czwartek o godzinach 11.15 i 12.00.
(ŁK)