Aktualności
Kupcy z Algierii, Maroka i Tunezji na Slavic B2Beauty. Takich polskich kosmetyków poszukają
Zainteresowania kupców są bardzo zróżnicowane – od surowców, przez gotowe produkty po opakowania. Wielu z nich zwraca uwagę na wysoką jakość i naturalność. Jakie firmy widzą potencjał na współpracę z polskimi producentami i jakiej oferty poszukują?
Z Algierii do Targów Kielce
Algierska firma Proderma specjalizuje się w produkcji wyrobów parafarmaceutycznych i dermokosmetycznych, innowacjach, przygotowywaniu środków dezynfekcyjnych. Jej przedstawiciele podczas Slavic B2Beauty będą poszukiwać wszelkiego rodzaju opakowań. Chcą nawiązać kontakt z polskimi dostawcami produktów chemicznych, parafarmaceutycznych i farmaceutycznych, a także perfum.
Również algierska firma Rehouma Medical, zajmująca się importem materiałów oraz sprzętu medycznego i ortopedycznego, zamierza wysłać przedstawiciela do Kielc. Przedsiębiorstwo stara się rozwijać swoją działalność poprzez wprowadzanie różnych gam produktów, jak kosmetyki, filtry przeciwsłoneczne, żele do mycia, nawilżające i takich będzie szukała podczas kontraktacji. Rehouma Medical zainteresowana jest współpracą tak z producentami, jak i dystrybutorami wszystkich rodzajów produktów kosmetycznych, w tym mydeł, produktów z filtrami przeciwsłonecznymi, nawilżających, do makijażu z serii bio.
Z Maroka na kontraktacje kosmetyczne w Kielcach
Aż pięć marokańskich firm zapowiedziało udział w targach Slavic B2Beauty. Epione Pharma zajmuje się importem, dystrybucją, promocją suplementów diety, wyrobów medycznych oraz produktów do pielęgnacji ciała i kosmetyków.
Zamierza importować gamy kosmetyków do pielęgnacji ciała, a także farmaceutyki. Przedstawiciele, którzy przyjadą do Kielc, zwrócą uwagę na to, by produkty miały potwierdzoną w badaniach naukowych skuteczność.
Z kolei Gift Morocco to przedsiębiorstwo produkujące w 100 procentach naturalny, czysty i organiczny olejek arganowy i olejek z opuncji figowej. Obydwa są certyfikowane przez ECOCERT, USDA i ONSSA. W ofercie ma też naturalne produkty kosmetyczne, jak marokańskie czarne mydło, glinkę ghassoul, wodę różaną, szampony, kremy, balsamy, oleje roślinne, peelingi i maski. Firma stara się wprowadzić do swojej oferty innowacyjne produkty kosmetyczne i farmaceutyczne o wysokiej jakości. Jest zainteresowana importem surowców, jak i dostawami materiałów i opakowań z Polski.
Kolejnym przedsiębiorstwem z Maroka, które weźmie udział w Slavic B2Beauty jest Gold Natural. To lider w produkcji marokańskiego organicznego oleju arganowego z opuncji figowej, oleju z nasion, glinki Rhassoul, wody różanej, czarnego mydła marokańskiego, arganowych produktów do pielęgnacji skóry i wielu innych biokosmetyków. Dostarcza naturalne produkty w najczystszej i organicznej formie: tłoczone na zimno, bez dodatków, bez barwników i parabanów.
Firma chce podnosić jakość produktów poprzez wprowadzanie nowych surowców, a także poszerzać ofertę o polskie produkty kosmetyczne z grupy bio. Poszukuje także firm, które oferują przyjazne dla środowiska opakowania wysokiej jakości.
Priva Oil, producent naturalnego i organicznego olejku arganowego i jego pochodnych, w tym kosmetyków i środków higieny osobistej, jak szampony, odżywki i środki nawilżające, także szuka różnych surowców. Zamierza wprowadzać do swojej oferty nowe produkty. Podczas Slavic B2Beauty z polskimi dostawcami będzie rozmawiać o mydłach, kremach, serum, produktach do pielęgnacji skóry.
Zaś marokańska firma SBSD zajmuje się importem i dystrybucją materiałów dentystycznych oraz parafarmaceutycznych. Dąży do rozwoju swojej działalności poprzez wprowadzanie do swojej oferty nowych produktów parafarmaceutycznych, kosmetycznych, do higieny jamy ustnej i jest zainteresowana polską ofertą w tych kategoriach.
Kupcy z Tunezji na Slavic B2Beauty
Kolejny afrykański kraj, z którego wybierają się do Targów Kielce przedstawiciele przedsiębiorstw to Tunezja. Udział w czerwcowych kontraktacjach zapowiedziała firma Bingo Pharma, specjalizująca się w imporcie i dystrybucji wysokiej jakości produktów kosmetycznych, głównie amerykańskiej marki Kiss Products, oraz produktów do pielęgnacji włosów francuskich marek „OR et Argan” i „LISSA'O”. Wśród ofert polskich firm w czasie kontraktacji w Targach Kielce przedsiębiorstwo będzie szukało produktów i akcesoriów kosmetycznych.
Hellam Cosmetics to z kolei importer produktów wegańskich, skomponowanych ze składników pochodzenia naturalnego, jak kosmetyki do włosów francuskiej marki „ROSE BAIE”. Sprowadza także kosmetyki do prostowania włosów brazylijskiej „Lany” oraz filtry prysznicowe koreańskiej marki „Vitarain”. Podczas kieleckich targów przedstawiciele będą szukać polskich kosmetyków wegańskich, produktów do makijażu, pielęgnacji skóry, do rąk oraz balsamów do ciała.
Kolejną tunezyjską firmą, która zapowiada udział w kontraktacjach w Kielcach jest Vital. To producent farmaceutyków specjalizujący się w fitoterapii, bien-être i kosmetologii. W czasie targów przedstawiciele deklarują zainteresowanie importem surowców związanych z produktami kosmetycznymi i materiałami opakowaniowymi.
Agri Mesti to firma zajmująca się produkcją i sprzedażą olejów roślinnych, w szczególności na bazie nasion opuncji figowej. W ofercie polskich wystawców przedstawiciele Agri Mesti będą szukać nowych techniki tłoczenia nasion, nowych technik pakowania i samych opakowań, a także różnych produktów kosmetycznych, które ulepszą i uzupełnią obecny asortyment.
Tunezyjska El Alia Medical jest częścią firmy Disphamed, a zajmuje się sprzedażą i dystrybucją produktów parafarmaceutycznych, jak nawilżające kremy do twarzy, kremy przeciwstarzeniowe, serum do twarzy. W czasie Slavic B2Beauty w Kielcach przedstawiciele będą szukali gam filtrów przeciwsłonecznych, w seriach dermatologicznych, jak i kosmetycznych.
Przypomnijmy, że na targi Slavic B2Beauty do Targów Kielce wybierają się także kupcy z Azji, Bliskiego Wschodu i Europy. Polskie firmy będą więc miały szansę na wprowadzenie swoich produktów na te rynki. Kontraktacje odbędą się 13 i 14 czerwca.
/MŚ/