Aktualności
Motywacja pracowników, kreatywna księgowość i krajowy system e-faktur tematami rozmów podczas paneli dyskusyjnych na MKBR
O tym, że zmotywowany pracownik może być sukcesem firmy, może lepiej pracować i chcieć się dokształcać rozmawiały w trakcie panelu dyskusyjnego trzy prelegentki: autorka, trenerka, coach, mentor i wykładowca akademicki Liliana Kupaj, Trener Formuły Geniuszu® Aleksandra Hanulak oraz psycholożka, trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka Iwona Grochowska. Każda z Pań podkreślała znaczenie motywacji, wartości, a także relacji z drugim człowiekiem.
Przykłady podejmowanych działań w biurach rachunkowych przed wdrożeniem krajowego systemu e-faktur (KSeF) omówili specjaliści zajmujący się nowoczesnymi technologiami: Konrad Spryńca – kierownik zespołu ds. działań z rynkiem, Soneta sp. z o.o., producent oprogramowania ERP enova 365 oraz Andrzej Lewandowski - ekspert w automatyzacji procesu zarządzania przedsiębiorstwem, współzałożyciel, wspólnik i CEO DAMAL. Obowiązek posługiwania się e-fakturami wejdzie w życie 1 lipca 2024 roku. Do tej pory biura rachunkowe i cała branża księgowa powinny być przygotowane na wprowadzenie KSeFu.
Ciekawe zagadnienia dotyczące „kreatywnej” księgowości poruszono w kolejnym z paneli dyskusyjnych, w którym wziął udział Michał Cielibała, Prezes Klubu Biur Rachunkowych przy Oddziale Okręgowym w Kielcach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Radosław Żuk Doradca podatkowy, Członek Honorowy SWBR, Partner w Kancelarii Żuk Pośpiech. Rozmówcy podkreślali jak ważne jest aby osiągać rzetelne wyniki oraz, że najwyższą wartością w działalności biura rachunkowego powinny być normy moralne. Poruszono również kwestie związane z przepisami podatkowymi, które znacznie ograniczają pewne podejmowane działania.
Dzięki MKBR, w ciągu dwóch dni - 26 i 27 października Centrum Kongresowe Targów Kielce stało się centrum księgowości.
/MSi/