Aktualności
MSPO miejscem podpisywania ważnych umów
Targi Kielce podpisały dzisiaj dwie ważne umowy dotyczące działań w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Stronami ramowej umowy oraz listu intencyjnego były Fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa, reprezentowana przez Zarząd – Krzysztofa Kubiaka, prezesa, oraz Tomasza Szulca, wiceprezesa oraz Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego, które reprezentował jego prezes, ambasador Krzysztof Paturej. W spotkaniu wziął udział także Tim Scott, Prezes amerykańskiej firmy chemicznej Dow Chemical, drugiej na świecie pod względem uzyskiwanych przychodów.
Fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa to pierwszy taki think tank w Polsce - pozarządowy ośrodek studyjny, funkcjonujący w formule zapewniającej pełną niezależność, koncentrujący swoją działalność na szeroko pojmowanej problematyce bezpieczeństwa.
Misja PFB to wsparcie analityczno-prognostyczne instytucji, agend, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski i Polaków oraz przedsiębiorstw produkujących sprzęt oraz wyposażenie dedykowane temu obszarowi. Celem Fundacji jest ponadto budowanie przestrzeni wymiany myśli, koncepcji, idei a także inspirowanie i animowanie dyskusji dotyczącej problematyki, wokół koncentruje się jej działalność.
Planowana współpraca z Fundacją wpisuje się bardzo mocno w profil działalności Centrum Kongresowego Targów Kielce, w którym coraz częściej podejmowane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w jego szerokim ujęciu.
Dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targi Kielce Targi Kielce oferują swój potencjał w promowaniu kultury bezpieczeństwa chemicznego, upowszechnianiu najlepszych rozwiązań technicznych i praktyk, organizacji szkoleń, tworzeniu korzystnych warunków do współpracy krajowej międzynarodowej w rozwoju polskiej specjalizacji w bezpieczeństwie chemicznym.
Wspólnie z Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego, w ramach Platformy Technologicznej Producentów na rzecz Bezpieczeństwa Chemicznego, Targi Kielce S.A. podejmą działania na rzecz rozwoju działalności wystawienniczej oraz targowo-konferencyjnej w umacnianiu bezpieczeństwa rozwoju, produkcji, infrastruktury oraz łańcucha dostawczo-odbiorczego związków chemicznych oraz nośników energii, w skali krajowej, jak i regionalnej i globalnej. W ramach działalności targowo-konferencyjnej będą upowszechniane najlepsze rozwiązania techniczne i praktyki, organizowane szkolenia w skali krajowej i międzynarodowej. Zadaniem Targów Kielce jest aktywna promocja współpracy w kreowaniu i poszerzeniu zainteresowania zagadnieniami bezpieczeństwa chemicznego wszystkich zainteresowanych podmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem administracji państwowej, przemysłu, nauki, opinii publicznej i społeczeństwa obywatelskiego
Ambasador Krzysztof Paturej, Prezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego podczas podpisywania umowy zapowiedział: Przystąpiliśmy do opracowania założeń światowego spotkania na temat bezpieczeństwa chemicznego, które odbędzie się w Polsce jesienią 2015. Będzie to pierwsze światowe zgromadzenie na rzecz bezpieczeństwa chemicznego, z udziałem przedstawicieli państw, organizacji międzynarodowych, przemysłu chemicznego i społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywa Konferencji Warszawskiej ws. organizacji światowego spotkania w Polsce jest potwierdzeniem uznania i wysokiej pozycji RP w bezpieczeństwie chemicznym roli i wiodącej roli ICCSS w rozwoju globalnej kultury bezpieczeństwa chemicznego. Koordynatorem przygotowań do światowego spotkania jest ICCSS.
Nie jest wykluczone, że podpisanie dzisiejszej umowy zaowocuje organizacją pierwszego na świecie, globalnego spotkania dotyczącego zagadnień bezpieczeństwa w Centrum Kongresowym Targów Kielce.