Aktualności

Od ekologii do odpadów i recyklingu - historia Ekotech
Od samego początku Targi Ekotech były doskonałym forum prezentowania różnorodnych ekologicznych technologii, umożliwiających wszystkim zainteresowanym wybór oraz zakup odpowiedniej aparatury, a także zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi. W wydarzeniu licznie brali udział firmy produkcyjne i usługowe, przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin oraz organizacje i instytucje działające na rzecz ekologii w sferze naukowo-badawczej, finansowej i inwestycyjnej.
Targi Ekotech od roku 2000 zaczęto skupiać w dużej mierze na przetwórstwie odpadów i recyklingu, w zestawieniu z zagadnieniami poświęconymi odnawialnym źródłom energii. Z powodu okoliczności i kondycji branży i gospodarki targi Ekotech miały sześcioletnią przerwę, ale od 2007 roku wydarzenie nieprzerwanie organizowane jest co roku. W 2007 roku targi Ekotech nosiły nazwę Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu Ekotech. Przez wiele lat Ekotech odbywał się w towarzystwie targów ENEX – targów energetyki i odnawialnych źródeł energii.
Ideą targów było już nie tylko zapoznanie się z najnowocześniejszymi technologiami w dziedzinie ekologii, ale także uświadamianie sobie zagrożenia, które powoduje człowiek w stosunku do swojego najbliższego środowiska. Wraz z rozszerzającym się rynkiem potencjalnych odbiorców branży ekologicznej, z roku na rok rosła ranga imprezy. Obecnie, na Ekotech wyznaczane są kluczowe trendy dla branży komunalnej.
Ekotech obecnie
W 2025 roku targi Ekotech obchodzą swój jubileusz – 25. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Targach Kielce.
Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji: https://www.targikielce.pl/ekotech/rejestracja-zwiedzajacych