732821557ce5b6f1c37a.jpg

PARP na XXIV MSPO

06 września 2016
Prezentacja start-upów dla branży obronnej i seminarium „Innowacje w służbie obronności” 7 września na kieleckich targach przemysłu obronnego

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości już od 15 lat wspiera rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród innowacyjnych start-upów, są także te z branży obronnej. PARP zaprezentuje je podczas Międzynarodowego Salonu Obronnego 2016 w Targach Kielce, który odbędzie się od 6 do 9 września. Agencja zaprasza również na seminarium poświęcone innowacyjnym pomysłom polskich firm, które mają szansę przyczynić się do rozwoju sektora bezpieczeństwa i obronności.

Polskie innowacje technologiczne poszukiwane

Udział start-upów pod egidą PARP w targach MSPO to niebywała szansa na zdobycie międzynarodowych kontaktów. Jeden z ubiegłorocznych wystawców, oferujący systemy bezzałogowe, nawiązał współpracę z dwiema firmami, w tym jedną z Izraela. Inny, dzięki obecności na stoisku PARP, przygotowuje właśnie projekt dla jednej z czołowych firm zbrojeniowych na świecie. Podczas tegorocznych targów MSPO, agencja znów zaprezentuje polskie start-upy technologiczne, działające w obszarach, którymi potencjalnie może być zainteresowana branża zbrojeniowa.

Na stoisku PARP zaprezentują się młodzi przedsiębiorcy, oferujący rozwiązania z zakresu technologii satelitarnych, branży gamingowej, posiadający technologie, które mogą znaleźć zastosowanie w symulacjach szkoleniowych. 

Od technologii wirtualnej po sztuczną inteligencję w Targach Kielce

Na stoisku PARP zaprezentują się m.in.: wielosensorowy system do wykrywania i neutralizacji dronów ORION firmy Advanced Protection Systems, symulator wyprodukowany przez CTAadventure, wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości oraz kontroli gestów, rozwiązania z zakresu współczesnej robotyki i dronów – oferowane przez firmę Airbot (prezentacja wykorzystania sztucznej inteligencji oraz automatycznej analizy obrazu wideo w czasie rzeczywistym), firma uAvionics, prezentująca zintegrowane, gotowe do lotu systemy bezzałogowe, wykorzystujące autorski system redundantnego autopilota, a także mobilne urządzenie e-See Assist, wspomagające osoby niewidome i niedowidzące w codziennym życiu.

Innowacje w służbie obronności - seminarium 7 września

Współpraca start-upów z wojskiem to temat, który pojawia się coraz częściej podczas dyskusji, debat i konferencji. Sukcesem okazało się ubiegłoroczne seminarium „Innowacje w służbie obronności – szansa dla start- upów”, zorganizowane podczas MSPO. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, kontynuując ogólnopolską debatę o współpracy branży obronnej ze start-upami zaprasza na kolejne bezpłatne seminarium, które odbędzie się podczas MSPO 2016: 7 września, w godzinach 10-14 w hali G, wstęp jest wolny.

Jednym z tematów tegorocznego spotkania są możliwości stworzenia systemu współpracy, który pozwoli wykorzystać potencjał polskich start-upów przez przemysł zbrojeniowy. Zaprezentowane zostaną pomysły młodych przedsiębiorców z firm APS, It-Factory, CTAdventure, oferujących technolgie dla sektora obronnego.

Seminarium stanie się również miejscem debat z udziałem przedstawicieli: największych polskich firm zbrojeniowych, Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Warszawskiej i start-upów. Tematem dyskusji będą m.in.: szanse współpracy start-upów z firmami branży obronnej.

Zapraszamy!

 

(KK)