48700135b8675ae03a18.png
Raytheon Company od lat specjalizuje się w sektorach obronności i bezpieczeństwa

Patriot, SkyCeptor, ELCANSpecter® DR, Excalibur i TOW czyli...

29 sierpnia 2018
Raytheon podczas XVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO

Na tegorocznych targach MSPO w Kielcach Raytheon koncentruje się na trzech głównych obszarach swojej współpracy z Polską: partnerstwie  na rzecz przyszłej obrony Polski, współpracy z polskim przemysłem oraz partnerstwie ze społecznością lokalną.

 Wśród najważniejszych rozwiązań, jakie Raytheon pokaże na targach, są:

  • Patriot™ – Polska i 15 innych państw powierzyło zadanie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej wypróbowanemu w walce systemowi Patriot. Oprócz Polski w ciągu ostatniego roku do grona użytkowników Patriot dołączyły Szwecja i Rumunia. Teraz zakup systemu rozważa również Szwajcaria. Niedawno Raytheon ogłosił także rozpoczęcie prac nad gotowym do produkcji dookólnym radarem Patriot opartym na technologii azotku galu. 
  • SkyCeptor™ – Oparty na pocisku Stunner, który znajduje się już w służbie, pocisk SkyCeptor potrafi wyeliminować 92% pocisków balistycznych stanowiących zagrożenie na całym świecie. Co więcej, pocisk ten może być potencjalnie produkowany w Polsce nawet w 50%.
  • ELCAN Specter® DR – optyczny celownik wykorzystywany przez amerykańskie dowództwo wojsk specjalnych, brytyjskie ministerstwo obrony oraz państwa NATO. Zwiększa on bezpieczeństwo żołnierzy dzięki możliwości błyskawicznego przełączania pomiędzy dwoma polami widzenia – Dwa pola widzenia w pojedynczym, jedynym
    w swoim rodzaju celowniku.
  • Excalibur® – pocisk artyleryjski Excalibur, wystrzelony w walce ponad 1400 razy, to precyzyjna amunicja przedłużonego zasięgu używana przez Stany Zjednoczone i międzynarodowe siły artyleryjskie. Szwecja, Kanada, Australia i Holandia wybrały Excalibur jako gwarancję swoich żywotnych interesów bezpieczeństwa
  • TOW® – system TOW jest używany przez ponad 20 międzynarodowych sił zbrojnych i zintegrowany z ponad 15 tysiącami platform naziemnych, pojazdów i śmigłowców. Jest to również preferowany ciężki przeciwpancerny pocisk kierowany w służbie NATO, koalicji, Organizacji Narodów Zjednoczonych i misji pokojowych na całym świecie.
  • System Monitorowania Multimediów M3S – przetwarza różnego typu media dostępne w wielu językach, takie jak media internetowe, media tradycyjne, filmy na YouTube, Twitter czy Facebook, na zorganizowane informacje, które można następnie przeszukiwać i udostępniać.  

Raytheon współpracuje także z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jako wyłączny partner FabLearn Lab – pierwszych
w Polsce warsztatów edukacyjnych, podczas których zwiedzający mogą projektować i wytwarzać swoje własne modele, korzystając z cyfrowych urządzeń produkcyjnych, takich jak drukarki 3D, plotery, wycinarki cyfrowe i narzędzia ręczne. Raytheon jest również wyłącznym sponsorem organizowanych w centrum popularnych warsztatów z robotyki. 

 

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2017 roku wyniosły 25 mld dolarów i która zatrudnia 64 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon, a w Polsce – na @Patriot_PL.  Ponadto systemowi Patriot jest poświęcona polskojęzyczna witryna http://patriotsystem.pl.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy. 

(MB)