Parasnake.jpg

Polska premiera od firmy Parasnake podczas MSPO

22 sierpnia 2024
Hełm pilota Gentex NGFW (Next Generation Fix Wing Helmet), który wygrał konkurs na nowy hełm US Navy po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na targach MSPO w Kielcach.

Hełm przeznaczony jest do stosowania na platformach używanych w Polskich Siłach Powietrznych takich jak F-16, M346 Bielik czy FA-50. Będzie to pierwszy pokaz hełmu w Polsce, dzięki czemu będzie możliwość przymierzenia oraz zapoznania się z nowymi rozwiązaniami oraz ulepszeniami zwiększającymi bezpieczeństwo jak również komfort użytkowania. Firma Parasnake zaprasza na stoisko nr B-18.

Firma Parasnake jest obecna na polskim rynku od 2000 roku. Prowadzi działalność handlową, obejmującą dystrybucję sprzętu spadochronowego, lotniczego i militarnego. Zakres oferowanego asortymentu obejmuje: sprzęt spadochronowy, desantowy i ratowniczy, akcesoria i wyposażenie lotnicze, symulatory i systemy szkoleniowe, indywidualne wyposażenie taktyczne, sprzęt wysokościowy, środki rozpoznania, noktowizję, środki komunikacji, wyposażenie i akcesoria do broni. Parasnake to firma związana silnie od wielu lat z sektorem lotniczym i spadochronowym. Jako pierwsza na polskim rynku zaoferowała kompleksowe wyposażenie spadochronowe, wprowadzając na krajowy rynek wiele znanych obecnie i popularnych marek sprzętu.


 

Odpowiadając na potrzeby rozwijającego się dynamicznie rynku, rozpoczęła sprzedaż sprzętu lotniczego, stając się dostawcą części i akcesoriów dla szkół lotniczych i aeroklubów. Dalszy rozwój Parasnake wiąże się z poszerzeniem asortymentu o sprzęt taktyczny i sprzedażą na potrzeby jednostek Wojska Polskiego oraz Polskich Sił Powietrznych. Firma posiada koncesję MSW na obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.


 

Te i tysiące innych nowoczesnych akcesoriów, urządzeń i pojazdów dla branży obronnej zostanie zaprezentowanych podczas MSPO w Targach Kielce, od 3 o 6 września. Więcej na targikielce.pl/mspo

/MŚ/

Polecane aktualności
26 września 2024
W drugim dniu Targów METAL odbyło się spotkanie nt. prezentacji polskich odlewni podczas przyszłorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
06 września 2024
Podczas 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, tradycyjnie już, wręczone zostały prestiżowe nagrody i wyróżnienia, które honorują wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie obronności oraz innowacyjnych technologii.
06 września 2024
Rozwiązania HSW, do których „powinniśmy zmierzać, do czego powinniśmy dążyć, co powinno wspomagać artylerię, aby ta mogła wykonać swoją pracę”, jak powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zostały zaprezentowane w czasie MSPO w Kielcach.
06 września 2024
Podczas XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach polska GRUPA WB (spółka wiodąca WB Electronics S.A.) oraz włoska firma Leonardo podpisały List Intencyjny, aby wspólnie rozpoznawać możliwości i perspektywy dla sektora obronnego. Partnerzy zamierzają razem rozwijać i poszukiwać możliwości biznesowych dla bezzałogowych statków powietrznych klasy taktycznej, w tym wykorzystujące Sztuczną Inteligencję (SI), działania w roju oraz amunicję krążącą.
05 września 2024
Premierowa prezentacja zintegrowanego systemu okularów z hełmem bojowym, uroczystość wręczenia prestiżowej nagrody „Dumny Weteran”, wizyta Tomasza Siemoniaka oraz mnóstwo spotkań biznesowych. Tak wyglądał trzeci dzień 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu obronnego w Targach Kielce.
04 września 2024
Kontrakty warte miliony, przyszłościowe debaty, konferencje naukowe i prezentacje innowacyjnego sprzętu militarnego. Za nami drugi dzień MSPO w Targach Kielce. 4 września kielecki ośrodek nie zwolnił obrotów!
04 września 2024
Dwie ważne umowy podpisała Agencja Uzbrojenia podczas trwającego 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu obronnego w Targach Kielce. Są to, po sygnowanych wczoraj porozumieniach z USA i spółkami PGZ, kolejne milionowe kontrakty, których celem jest wzmocnienie wschodniej flaki NATO. Umowy podpisano w obecności Wiceministra Obrony Narodowej Pawła Bejdy.
04 września 2024
Efekt współpracy zawartej rok temu podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego przez Polską Grupę Zbrojeniową z firmą ICEYE oraz Wojskowymi Zakładami Łączności Nr 1 został zaprezentowany na tegorocznej edycji MSPO w Targach Kielce. Mobilna Platforma Rozpoznania Satelitarnego ISR to jedno z najnowocześniejszych na świecie rozwiązań, pozwalających siłom zbrojnym na szybkie podejmowanie decyzji w oparciu o przekazywane na bieżąco dane satelitarne.