Bieg integracyjny podczas targów REHMED-PLUS

Ponad 200 zwycięzców na mecie

13 kwietnia 2012
VI Bieg Integracyjny na targach REHMED-PLUS

„Każdy kto stanie na starcie, każdy kto wystartuje – już zwyciężył” – powiedział dziennikarz Krzysztof Głobmowicz do ponad 200 zawodników, którzy stanęli na starcie Biegu Integracyjnego, tradycyjnie już od sześciu lat odbywającego się podczas targów REHMED-PLUS.

W tym roku na stracie ramię w ramię stanęło 223 niepełnosprawnych zawodników, by samodzielnie lub z pomocą opiekunów, pokonać dystans 600 metrów trasą prowadzącą nową ulicą w pobliżu terenu Targów Kielce. Uczestnicy biegu to niepełnosprawni sportowcy, którzy mimo przeciwności losu, czynnie uczestniczą w zawodach i olimpiadach. Liczną grupę stanowili też zawodnicy, żyjący z przeszczepionym sercem.

Dystans jako pierwszy pokonał siedemnastoletni Grzegorz Bórzyński ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kielc – na mecie czekał na niego wspaniały puchar; wszyscy zawodnicy startujący w biegu otrzymali złote medale oraz upominki, ufundowane przez sponsorów: OSM Włoszczowa, Społem, Cersanit, Echo Dnia, Targi Kielce oraz Hotelik z Pierzchnicy oraz wydawnictwo Jedność.