Aktualności
O recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych na Ekotech
Przemysł odzysku surowców wtórnych, bateryjny oraz nowoczesnych technologii energetycznych to trzy z 17 kluczowych branż wyznaczone w Polityce Przemysłowej Polski. Prawdopodobnie w 2050 r. ogólnoświatowe pokłady odpadów fotowoltaicznych będą wynosiły ok. 60-78 milionów ton. Natomiast z badań niemieckiego think tanku Agora wynika, że do 2030 r. 10 proc. surowców potrzebnych do produkcji samochodów elektrycznych będzie pochodzić z recyklingu, a w 2050 r. ich udział może wzrosnąć do 40 proc. Otwierają się nowe możliwości rozwoju gospodarki, w tym odzysku surowców. Potencjał w tym zakresie polskiego rynku recyklingu jest ogromny, a nową specjalnością naszego kraju może stać się recykling baterii litowo-jonowych, jak i paneli fotowoltaicznych.
- Jak szybko będzie rozwijać się ten rynek?
- Przed jakimi wyzwaniami stoją przedsiębiorcy?
- Jaki wpływ na rozwój rynku recyklingu paneli fotowoltaicznych miało rozporządzenie z 2022 r. w sprawie metody oraz szczegółowego sposobu obliczania minimalnego rocznego poziomu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?
Organizatorzy konferencji: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy, wspólnie z prelegentami poruszą wiele ważnych kwestii, m.in.:
- Sytuacja na rynku fotowoltaicznym nowe trendy i wyzwania Daniel Dziedzic, wiceprezes, EkoEnergia Polska
- Skarby recyklingu PV - sztuka, nauka i biznes 2loopTech dr Maciej Tora, prezes, 2loop Tech S.A.
- Wymagania Rozporządzenia z dnia 17 sierpnia 2023, a Efektywność Procesów Recyklingu - Robert Makieła, prezes, Wastes Service Group
Zaproszeni na konferencję eksperci podzielą się wiedzą już 11 kwietnia w Kielcach w godz. 12:00-14:00, a Sali Konferencyjnej F1, w hali F, w Targach Kielce
Udział w konferencji jest bezpłatny – wymagane wcześniejsze zgłoszenie: https://form.jotform.com/240734501397355
/MSi/