Aktualności
Sprzęt spadochronowy i system szkoleniowy skoczków od AIR-POL
W trakcie Salonu Obronnego na stoisku legionowskiej Spółki będzie można zobaczyć całą gamę systemów spadochronowych, w tym: HALO-HAHO, desantowe i ratownicze. Firma zajmuje się: projektowaniem, produkcją, badaniami, sprzedażą, dostawą i wszechstronną obsługą techniczną cywilnych i wojskowych systemów spadochronowych i ratowniczo-wysokościowych, a także przeciw-przeciążeniowych kombinezonów dla pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych. Firma AIR-POL prowadzi prace badawczo rozwojowe i testy spadochronów wojskowych i cywilnych, a wszystkie jej produkty posiadają międzynarodowe certyfikaty.
W ofercie produkcyjnej firmy AIR-POL są:
- spadochrony desantowe o konstrukcji klasycznej jak i tunelowej
- spadochrony szkolno – treningowe,
- spadochrony sportowo – wyczynowe,
- spadochrony ratownicze,
- spadochrony hamujące do samolotów odrzutowych,
- wysokościowe ubiory kompensacyjne dla pilotów,
- części zamienne oraz obsługa automatów spadochronowych.
W ramach systemów spadochronowych HALO-HAHO zaprezentowane zostaną dwie konstrukcje przeznaczone dla służb mundurowych (systemy militarne): Feniks Future w wersji HIGH OPENING SYSTEM przeznaczony do skoków z aparaturą tlenową oraz HAHO GLIDING Feniks Military G-9 (o doskonałości aerodynamicznej 6+) przeznaczony do skoków z dużych wysokości i przelotów na duże odległości na otwartej czaszy spadochronu.
Systemy spadochronowe desantowe reprezentować będą spadochrony z serii Dedal. Zaprezentowana zostanie konstrukcja AD-95 serii 3 ze spadochronem zapasowym AZ-95 serii 3 w trzech rodzajach kamuflażu oraz o dwóch różnych systemach wyczepienia czaszy głównej. System ten spełnia najwyższe wymagania stawiane przed spadochronami desantowymi w obszarze maksymalnego obciążenia użytkowego jak i minimalnej prędkości opadania. Co warte podkreślenia spadochron zapasowy tego systemu certyfikowany jest do wymagań najnowszej i najbardziej restrykcyjnej normy narzuconej przez EASA | European Union Aviation Safety Agency ETSOC23f.
Systemy spadochronów ratowniczych zademonstrowane zostaną w oparciu o spadochron SK-94 z prezentacją możliwości jego spersonalizowania w oparciu o kolory pokrowca, jak i uprzęży, zapięć piersiowych i udowych oraz haftów na spadochronie. SK-94 jest flagowym spadochronem ratowniczym AIR-POL spełniającym wymagania zarówno cywilnego, jak i wojskowego odbiorcy.
SOKÓŁ ™ Holistyczny system szkoleniowy
SOKOL™ to rewolucja w treningu skoczków spadochronowych. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt odpowiedni dla wszystkich poziomów umiejętności skoczka. System jest dostosowany zarówno do kursantów, jak i instruktorów i może być używany jako ćwiczenie odświeżające przed skokiem lub jako kurs dla instruktora spadochronowego.
System symulacji SOKÓŁ™ wykorzystywany jest w wielu brygadach spadochronowych i jednostkach specjalnych na całym świecie. SOKOL™ udowadnia, że oszczędza czas i koszty szkolenia spadochronowego, przez co zwiększa wydajność szkolenia spadochronowego oraz prowadzi do znacznego podniesienia poziomu wyszkolenia skoczków. SOKOL™ obejmuje całe spektrum operacji w powietrzu, od HALO (duża wysokość skoku – niskie otwarcie spadochronu) do HAHO (duża wysokość skoku – wysokie otwarcie spadochronu ) i HAAO HAHO (duża wysokość skoku – automatyczne otwieranie). Nawet skoki tlenowe VHA (bardzo duże wysokości) mogą być trenowane przy użyciu SOKOL™.
Symulator SOKOL™ obsługuje:
- Trening skoków grupowych (utrzymuj świadomość sytuacyjną, obserwuj, pierwszeństwo, unikaj kolizji podczas lotu i bezpiecznie wyląduj w celu);
- Sytuacje awaryjne podczas skoku;
- Dowolny wybór terenu;
- Możliwość skoku w tandemie z pozoracją sekwencji wyjścia z samolotu (wybór dowolnego używanego na świecie modelu samolotu);
- Tryb NVG, umożliwić zaplanowania realizacji operacji nocą;
- Pełna komunikacja między kursantami, a instruktorem
Najnowsze aktualizacje SOKOL™ to:
- Imponująca faza swobodnego spadania, w tym pozycja „Flashman”;
- Zaawansowana faza lądowania;
- Imponujący system wizualizacji;
- Gogle 4k VR;
- Możliwość konfiguracji przez użytkownika Graficznego Interfejsu Operatora;
- Symulacja wiatru oraz symulacja fazy swobodnego opadania i sterowania po otwarciu spadochronu;
- Możliwość symulacji skoku wykonywanego z aparaturą tlenową;
- Możliwość pełnego planowania operacji (faza realizowana w powietrzu).
(ŁK)