642l1990-20240112-TargiKielce-Dach-Forum.jpg
Każdego roku w Targach Kielce zamawianych i zużywanych jest ok. 100 tysięcy metrów kwadratowych wykładzin. Ośrodek dąży do opracowania alternatywnego ekologicznego rozwiązania, z którego będą korzystać wystawcy.

Targi Kielce Hackathon – ostatnie dni na zgłoszenie do biogospodarczych zawodów! Na to rozwiązanie czeka cała branża targowa na świecie

27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.

Kliknij i zgłoś się do Targi Kielce Hackathon na stronie hackathon.procivis.org.pl

Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters”, w ramach których organizowany jest Targi Kielce Hackathon to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw.

Do Targi Kielce Hackathon mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne z Polski, Niemiec i Skandynawii. Wyzwanie, którego podejmą się w ramach tego przedsięwzięcia, polega na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.

Finał, w którym udział wezmą wybrane podmioty i uczestnicy, odbędzie się 10-11 kwietnia 2024 r. w Targach Kielce i towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Branża targowa czeka na ekologiczne rozwiązanie dla wykładzin 

Wydarzenie pozwoli Targom Kielce zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Na ekologiczne rozwiązanie dla wykładzin czeka cała branża targowa na świecie. - Targi Kielce Hackathon jest szansą na rozwiązanie jednej z istotnych kwestii procesu zielonej transformacji dla ośrodków targowych i organizatorów imprez. Udział w wyzwaniu to nie tylko reakcja na jedno wydarzenie, to odpowiedź na potrzebę całej branży spotkań, która z opracowanych rozwiązań będzie korzystać przez lata. Rozmowy podczas konferencji UFI Global CEO Summit z udziałem szefów najważniejszych ośrodków targowych na świecie dowiodły, że patrzymy w tym samym kierunku. Celem światowego przemysłu targowego jest zrównoważony rozwój i ochrona środowiska. Wśród ważnych tematów dokładnie omówiliśmy kwestię wykładzin, które są wykorzystywane w centrach wystawienniczych na setkach tysięcy metrów kwadratowych rocznie – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Każdego roku w Targach Kielce zamawianych i zużywanych jest ok. 100 tysięcy metrów kwadratowych wykładzin. Polipropylenowe materiały dywanowe wykorzystywane są na stoiskach wystawców i w ciągach komunikacyjnych. Przez cały rok przechadza się po nich ponad 300 tysięcy odwiedzających kielecki ośrodek. Po każdorazowym wydarzeniu zużyte wykładziny trafiają do kontenera i kończą na śmietniku.

 

Perspektywa współpracy z Targami Kielce 

Do udziału w tym hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne z Regionu Morza Bałtyckiego, a więc z Polski, Niemiec i Skandynawii. Zwycięzcy Targi Kielce Hackathon otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon jest zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

Szczegółowe informacje na stronach www.procivis.org.pl oraz targikielce.pl/targi-kielce-hackathon.

Do udziału zgłaszać się można pod linkiem hackathon.procivis.org.pl
Czas na zgłoszenia na mija 29 lutego.

 

 ZOBACZ ZAPIS WEBINARU DOTYCZĄCEGO WYZWANIA TARGI KIELCE HACKATHON

 

 

 

Polecane aktualności
23 sierpnia 2024
Zespół australijskich badaczy ogłosił stworzenie materiału, który jest twardszy niż diament – i to z tak pozornie banalnego surowca, jak plastikowe butelki.
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.