strawberry-conference-tsw-2022.JPG
Ostatnia edycja Konferencji Truskawkowej zgromadziła licznych słuchaczy.

Na te informacje czekają producenci warzyw i owoców. Targi ruszają już w środę

17 stycznia 2023
Podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, 18 i 19 stycznia, w Kielcach zwiedzający nie tylko przyjrzą się najnowszym technologiom, ale i zaczerpną potrzebnej wiedzy. W czasie pięciu konferencji głos zabierze 50 prelegentów. Będzie mowa między innymi o Europejskim Zielonym Ładzie i nowej wspólnej polityce rolnej. Wstęp bezpłatny po rejestracji na tsw.pl.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa organizuje od 2013 roku warszawska Oficyna Wydawnicza Oikos. Wydarzenie zyskało renomę i uznawane jest za największe w branży w Europie Środkowo - Wschodniej. Najbliższa edycja po raz pierwszy będzie miała miejsce w Targach Kielce. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie tsw.pl/.

W ciągu dwóch dni – 18 i 19 stycznia, ponad 300 wystawców, w tym 50 zagranicznych firm, będzie prezentowało ciągniki, kombajny, maszyny, urządzenia i wyposażenie, nawozy, środki ochrony, biostymulanty do gospodarstw specjalizujących się w produkcji owoców i warzyw. Zwiedzający bezpłatnie będą mogli wziąć udział w pięciu konferencjach, które poruszą tematy palące dla poszczególnych produkcji. 

 

 

Konferencja Sadownicza w środę, 18 stycznia. zajmie się  m.in. kwestiami kosztów produkcji i systemów prowadzenia sadów. – Zbiory jabłek za 2022 rok, według szacunkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego, wyniosły około 4,2 miliona ton. Z tego 1,5 miliona ton musimy wyeksportować, a w obliczu skutków wojny na Wschodzie jest to niewykonalne. Będziemy szukali alternatywy dla produkcji oraz rozwiązań, które w kraju zagospodarują nadwyżkę – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, który będzie prelegentem w czasie debaty.  

Konferencja Jagodowa, także w środę, skupi uwagę wokół  porzeczki i maliny. Specjaliści z kraju i zagranicy przedstawią pomysły na zagospodarowanie owoców. Będzie mowa o promocji na rynku i przetwarzaniu – także na wina.

Kolejna konferencja – warzywnicza  w czwartek 19 stycznia, podejmie temat wpływu europejskiego rynku na sytuację producentów w Polsce. Zostanie poruszony problem nawożenia i odżywiania warzyw. Prelegenci zastanowią się, jak w obliczu rosnących kosztów produkcji prowadzić uprawy pod osłonami. Jednym ze specjalistów, który zaprezentuje  najlepsze praktyki w integrowanej i zrównoważonej produkcji będzie Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Konferencja Truskawkowa, także w czwartek, podejmie problemy nawożenia w zmiennych warunkach oraz zagadnienia bezglebowej uprawy. 

Z kolei Konferencja Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone podejmie tematy związane z Europejskim Zielonym Ładem. O nowej Wspólnej Polityce Rolnej i ekoschematach, które mają być wsparciem dla rozwoju rolnictwa zrównoważonego, będzie mówił dr Jerzy Plewa, ekspert Team Europe, w latach 2013-2020 szef dyrekcji generalnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej.  O Krajowym Planie Strategicznym na lata 2023 -2027 będzie mówił między innymi Mirosław Maliszewski, poseł i prezes Związku Sadowników RP. Dyskusję poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna zajmująca się tematyką agro Maria Sikorska. 

Wstęp na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa i udział w konferencjach jest bezpłatny po rejestracji na tsw.pl/. Wydarzenie odbędzie się 18 i 19 stycznia w Targach Kielce.

Więcej na zdjęciach

 

Polecane aktualności
04 grudnia 2024
Technologie Ogrodnictwa 4.0 i 5.0, precyzyjna ochrona roślin oraz autonomiczne maszyny rolnicze - na uczestników Konferencji Maszynowej czeka moc najnowszej wiedzy. Wydarzenie odbędzie się podczas 15. edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce. Organizatorem TSW jest Oficyna Wydawnicza OIKOS z Warszawy.
04 grudnia 2024
"Od gleby po butelkę: efektywne zarządzanie winnicą i rozwój rynkowy" to tytuł konferencji, która po raz pierwszy odbędzie się podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Wydarzenie 22 i 23 stycznia 2025 w Targach Kielce organizuje Oficyna Wydawnicza OIKOS.
04 grudnia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, jedno z największych wydarzeń w Europie Środkowej dla producentów owoców i warzyw odbędą się 22 i 23 stycznia 2025 roku. W Targach Kielce organizuje je Oficyna Wydawnicza OIKOS. Towarzysząca wystawie od pierwszej edycji Konferencja Sadownicza zgromadzi ekspertów, praktyków i pasjonatów z branży sadowniczej.
04 grudnia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, które w dniach 22 i 23 stycznia 2025 organizuje Oficyna Wydawnicza OIKOS, będą wypełnione ekspercką wiedzą. Podczas konferencji dla branży jagodowej wybitni eksperci, naukowcy i praktycy podzielą się doświadczeniami w zakresie upraw malin i porzeczek. Uczestnicy poznają najnowsze trendy, innowacyjne technologie i sprawdzone rozwiązania.
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".