Drużyna VIVE TARGI KIELCE nie przegrała w tym sezonie żadnego meczu, zdobyła Puchar i Mistrzostwo Polski

VIVE TARGI KIELCE Mistrzem Polski po raz ósmy!

20 maja 2010
Drużyna Bogdana Wenty niepokonana w tym sezonie, ale tym razem po dwóch dogrywkach

Dwie dogrywki były potrzebne, ale w końcu to Vive Targi Kielce wygrało trzeci mecz finału. Zespół Vive Targi Kielce pokonał MMTS Kwidzyn po wyjątkowo bogatym w emocje meczu. Tym samym kielczanie przypieczętowali Mistrzostwo Polski, które drugi raz z rzędu wędruje do stolicy polskiego szczypiorniaka. O dzisiejszym tryumfie zadecydowało przede wszystkim doświadczenie naszego zespołu.

Przed meczem mogło się wydawać, że kielczanie przystąpią do spotkania w bardzo komfortowej sytuacji. Owszem, to Kwidzyn walczył o swoje „być albo nie być” w walce o złoto, jednak szczypiorniści Vive Targi Kielce stanęli przed szansą zapisania się na kartach historii polskiego sportu jako pierwsza drużyna, która w ligowych rozgrywkach zawsze schodziła z parkietu niepokonana! I tak się w końcu stało.

Jednak nie tylko kielczanie przejdą do historii, warto podkreślić ogromną wolę walki MMTS-u. Gracze z Kwidzyna nawet w dogrywkach nie ustępowali naszej kieleckiej załodze. To właśnie kwidzynianie jako jedyna polska drużyna w tym sezonie doprowadzili do remisu z VTK po regulaminowym czasie gry! Przebieg meczu to emocje jakich jeszcze nie było!

Ostatecznie podopieczni Bogdana Wenty wygrali w drugiej dziesięciominutowej dogrywce 36:32 i zdobyli złoto.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zawodnicy zdobyli także po raz siódmy Puchar Polski pokonując Zagłębie Lubin 38:27 i jako pierwsza w Polsce drużyna wyszli z grupy w rozgrywkach prestiżowej Ligi Mistrzów.