Tak na niespełna dwie minuty przed końcem dogrywki kibiców do dopingu zagrzewał lewy rozgrywający Vive Targów Kielce, Michał Jurecki

VIVE TARGI KIELCE w Lidze Mistrzów!

04 września 2011
Niemieckie Lwy poległy w dogrywce finału turnieju o „dziką kartę”

Potęgę piłki ręcznej pokonaliśmy 32:30 po tym, jak dwie połowy zakończyły się remisem 27:27. Tysiące kibiców na trybunach spodziewało się po tym spotkaniu wielkich emocji, ale to co wydarzyło się w Kielcach przerosło oczekiwania! Szalona radość ogarnęła widownię!

Najwięcej bramek (7) dla Vive Targów Kielce strzelił nowy zawodnik klubu, wicemistrz świata i podwójny wicemistrz Europy, Denis Buntić. Znakomici byli także bramkarze Marcus Cleverly i Sławomir „Kasa” Szmal, który jeszcze w czerwcu grał właśnie w Rhein-Neckar Loewen.

Dzięki niedzielnej wygranej podopieczni trenera polskiej reprezentacji oraz Vive Targów Kielce Bogdana Wenty po raz trzeci z rzędu rozpoczną walkę w fazie grupowej elitarnych rozgrywek Champions Leguage. Żółto-biało-niebiescy trafili do grupy B i swój pierwszy mecz rozegrają już 28 września z węgierskim MKB Veszprem KC.

Przypomnijmy, że w półfinale turnieju o „dziką kartę” Vive Targi Kielce pokonały hiszpański Valladolid, a niemiecki Rhein Neckar francuską Dunkierkę. Mecz o trzecie miejsce ostatecznie wygrał zespół Dunkerque HB Grand Littoral.