pobrane.png

Zarezerwuj czas na wykłady i pokazy podczas targów EXPO-SURFACE

28 marca 2022
„Lakiernictwo Przemysłowe” zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnych wykładach, jakie odbędą się drugiego dnia Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE w Kielcach (6 kwietnia).

Partnerzy i autorzy wydawnictwa przygotowali kilka ciekawych prelekcji. Udział w wykładach jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się i odebrać darmowy bilet, który upoważnia do wejścia na targi!
https://www.targikielce.pl/uzytkownik?ref=/przemyslowa-wiosna/rejestracja-zwiedzajacych

Zapraszamy do Kielc 6 kwietnia na stoisko nr 65 w hali G.

Godz. 11.00 „Bioreaktory w walce o czyste powietrze - oczyszczanie powietrza z LZO i odorów w Kompaktowych Bioreaktorach Trójfazowych”.

Prelekcja będzie dotyczyła wykorzystania innowacyjnej technologii Kompaktowych Bioreaktorów Trójfazowych (KBT) wykorzystujących procesy biooczyszczania gazów/powietrza, gwarantując wymaganą redukcję Lotnych Związków Organicznych (LZO) i odorów emitowanych do atmosfery, szczególnie w branży lakierniczej. Technologia została wdrożona i przetestowana w różnych gałęziach przemysłu m.in. w KGHM Polska Miedź S.A. na głębokości 1000 m, Aquanet S.A. w – oczyszczalnia ścieków w Poznaniu, Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku Białej, Schwinn sp. z o.o. – przemysł lakierniczy, Plascotech sp. z o.o. – przemysł automotive. Przeprowadzone implementacje charakteryzowały się wysokim stopniem ekologicznej efektywności oraz znacząco niższymi kosztami eksploatacyjnymi w porównaniu z technologiami dotychczas stosowanymi.

Prelegentem będzie dr inż. Damian Kasperczyk. Od 2011 r. został współwłaścicielem oraz Prezesem Zarządu Ekoinwentyka sp. z o.o., gdzie zajmuje się tematyką w obszarze ochrony środowiska i biotechnologii, przede wszystkim oczyszczaniem powietrza, wykorzystując stworzone przez niego innowacyjne rozwiązania technologiczne Kompaktowe Bioreaktory Trójfazowe do bioutylizacji lotnych związków organicznych (LZO), H2S, NH3 i odorów. W 2019 r. uzyskał tytułu dr. inż. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, tematyka: „Zastosowanie bioreaktorów trójfazowych do degradacji lotnych związków organicznych  i substancji odorogennych”.

 

Godz. 11.20. „Nadzór nad procesami antykorozji – wymagania w zakresie kompetencji firm i personelu”.

Prezentacja będzie dotyczyła tematu nadzoru nad pracami antykorozyjnymi, a w szczególności wymagań jakie powinny spełnić firmy wykonujące prace antykorozyjne oraz kompetencji personelu nadzorującego i kontrolującego wykonywanie prac antykorozyjnych.

Prelegent Jerzy Kozłowski – Inspektor SLV-GSI Polska Sp. z o.o. Inspektor antykorozji FROSIO level III, Międzynarodowy Inżynier Spawalnik IWE, certyfikaty kompetencji w zakresie badań nieniszczących VT2, PT2, MT2, wieloletni organizator i wykładowca szkoleń z zakresu antykorozji, między innymi uznawanych na całym świecie kursów inspektorów antykorozji i izolacji FROSIO. Audytor jednostki certyfikującej DVS-ZERT w zakresie systemów wg norm ISO 9001; EN ISO 3834; EN 1090. Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu spawalnictwa i antykorozji. 

Godz. 11.40. „Utwardzanie powłok w niskiej temperaturze".

Prelekcja będzie dotyczyła tematu niskotemperaturowych powłok proszkowych zatwierdzonych przez QUALICOAT klasy 1. Omówienie przyczyn powstawania tzw. efektu bloomingu widocznego na powierzchniach powłok malarskich, zastosowanie nowej generacji farb proszkowych Blooming-free.

Prelegent Bogdan Szarek – Doradca techniczno-handlowy, Kierownik regionu i Koordynator działu farb w firmie Ecoline, która od ponad 20 lat projektuje i dostarcza linie do lakierowania proszkowego dla różnych branż. Ofertę firmy uzupełnia szeroka gama farb proszkowych a niezwykle istotną jej częścią są szkolenia i doradztwo. Prowadzący Warsztaty Malowania Proszkowego – praktyczne szkolenia organizowane od 2019 r. w Krośnie. Od 2022 r. członek Komisji ds. Farb Proszkowych w Polskim Stowarzyszeniu Korozyjnym.

Godz. 12.00 „Chemiczna obróbka powierzchni – fakty i mity”.

Prelekcja będzie dotyczyła tematu chemicznego przygotowania powierzchni metali, zastosowania odpowiednich procesów technologicznych, kontroli jakości tych procesów jak i ochrony środowiska.

Prelegentem będzie Marcin Trela – W 2007 roku został pracownikiem firmy EMPAS Chemiczna Obróbka Metali, gdzie zdobywał wiedzę o procesach chemicznych, produkcji preparatów i mechanizmach ich działania. W 2012 roku został współwłaścicielem firmy produkującej ciekłe preparaty do fosforanowania krystalicznego a od tego roku firma rozszerzyła działalność na produkcję sypkich preparatów do odtłuszczania, pasywacji, obróbki aluminium oraz ciekłego ekologicznego preparatu do trawienia. Współpracując z inż. Ewą Maślankiewicz cały czas poszerza swoją wiedzę i doświadczenie w przygotowaniu powierzchni oraz procesach technologicznych.

Codziennie pokazy lakiernicze

Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” zaprasza na pokazy lakiernicze i przygotowania powierzchni. Po raz pierwszy w Kielcach, każdego dnia targów, będzie można nie tylko podpatrywać technologów podczas ich pracy, czy obejrzeć maszyny i urządzenia w ruchu (kabina i aplikacje do malowania proszkowego, aplikacje ciekłe, ściana lakiernicza, piec lakierniczy, stół szlifierski, śrutowania i inne urządzenia lakiernicze), ale chętni będą mogli sami spróbować swoich sił w malowaniu przemysłowym. Pokazy odbędą w hali G, na stoiskach nr 65 i 67).

Polecane aktualności
05 marca 2025
Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” zaprasza na pokazy lakiernicze i przygotowania powierzchni. Każdego dnia targów (25–28 marca), będzie można nie tylko podpatrywać technologów podczas ich pracy, czy obejrzeć maszyny i urządzenia w ruchu, ale chętni będą mogli sami spróbować swoich sił w malowaniu przemysłowym. Natomiast w drugi dzień targów odbędą się bezpłatne wykłady specjalistów z branży lakierniczej, na które serdecznie zapraszamy. Wszystko to na stoisku 8-D06!
13 października 2023
Podczas poprzedniej edycji przemysłowego cyklu odbywającego się w kieleckim ośrodku powierzchnia wystawiennicza zajęła wszystkie 7 hal. Z powodu ogromnego zainteresowania Przemysłową Wiosną 2024 wystawcy będą mieli do dyspozycji jeszcze jeden pawilon.
21 marca 2022
Utwardzanie w niskiej temperaturze – to propozycja krośnieńskiej firmy na Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE. Wydarzenie jako część Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbędzie się od 5 do 7 kwietnia.