W reprezentacji Polski gra 5 zawodników VIVE TARGI KIELCE, a drużynę prowadzi trener żółto-niebieskich Bogdan Wenta

Zawodnicy VIVE TARGI KIELCE w półfinale Mistrzostw Europy

27 stycznia 2010
Niepokonane Orły Wenty wygrały pojedynek z Czechami i po raz pierwszy w historii biało-czerwoni mają szansę na medal

Po dramatycznym i trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy meczu wygraliśmy z Czechami 35 - 34 i zagwarantowaliśmy sobie grę w półfinale Mistrzostw Europy. W czwartek (28 stycznia) zagramy z Francją o pierwsze miejsce w grupie.

Świetny mecz rozegrał zawodnik VIVE TARGI KIELCE Mariusz Jurasik, który rzucił 5 goli. Inny kielczanin, skrzydłowy Mateusz Jachlewski zdobył 3 bramki. Groźnej kontuzji nabawił się z kolei Tomasz Rosiński. Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie. Rosiński od razu trafił pod opiekę lekarza, który za linią boczną zatamował krwawienie z rany głowy i założył sześć szwów. Zawodnik bohatersko kontynuował grę w drugiej połowie spotkania.

Mecz półfinałowy Polacy rozegrają w sobotę (30 stycznia) w Wiedniu. Wśród potencjalnych rywali, na jakich możemy trafić w półfinale turnieju są Chorwacja, Dania, Islandia i Norwegia.