Zespół australijskich badaczy ogłosił stworzenie materiału, który jest twardszy niż diament – i to z tak pozornie banalnego surowca, jak plastikowe butelki.
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń branży w Europie. Ważnym elementem rozważań o kierunkach rozwoju tej gałęzi przemysłu jest wizja systemu tworzyw sztucznych na starym kontynencie do 2050 roku przedstawiona w mapie drogowej „The Plastics Transition”, której poświęcona jest wystawa na tegorocznych Targach.
Targi Plastpol w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie. 28. edycja przyciąga tłumy zwiedzających, którzy poznają ofertę 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Wydarzenie odbywa się w siedmiu halach.
Są wśród nich portrety rodzinne, obrazy z kolekcji znanej marki luksusowych samochodów oraz dzieła sztuki, które zdobyły prestiżowe nagrody w międzynarodowych konkursach. W hali wystawienniczej Targów Kielce można podziwiać wystawę Magdaleny Laabs "Tworzywa Sztuczne i Sztuka".
28. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce tradycyjnie rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia w formie konferencji z udziałem ekspertów z Fundacji Plastics Europe Polska oraz firm z branży. Spotkanie było okazją do przedstawienia najnowszych statystyk, trendów oraz wyzwań przed jakimi stoi cały sektor tworzyw sztucznych zarówno w Polsce, jak również w Europie.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. 28. edycja gromadzi w Targach Kielce 603 firmy z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Firmy prezentują przełomowe technologie, rozwiązania, materiały i surowce. Co unikatowe, od 21 do 24 maja targowe hale, stają się pracującą fabryką.
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska oraz eksperci przedstawią dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy.
Przedsiębiorstwo Danpla specjalizuje się w produkcji opakowań dla przemysłu, od automotive po agd. Zajmuje się doradztwem w tworzeniu rozwiązań opakowaniowych oraz projektuje i produkuje opakowania przemysłowe pod indywidualne potrzeby. Pełną ofertę zaprezentuje w Targach Kielce od wtorku do piątku, 21 - 24 maja.
Break Machinery to włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji automatycznych wymienników sit do tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, które startują już we wtorek, 21 maja, eksperci pokażą najnowsze osiągnięcie DUO do ciągłej filtracji zanieczyszczonego materiału pod stałym ciśnieniem.
Trzy zaawansowane urządzenia: modułowy reometr dynamometryczny Brabender MetaStation, selektywny analizator wilgoci Brabender Aquatrac-V oraz piknometr gazowy do pomiaru gęstości ciał półstałych i stałych Ultrapyc pokaże renomowana firma Anton Paar na stoisku D-78 w Targach Kielce, od wtorku, 21 maja do piątku, 24 maja.
WADIM PLAST oraz TOOLPROJECT zaprezentują technologię wytłaczania z rozdmuchem dostarczoną przez japońskiego partnera biznesowego - markę TAHARA należącą do Grupy JSW. Będzie ją można poznawać przez cztery dni, już od wtorku, 21 maja 2024 w Targach Kielce.
603 firmy z 31 krajów zaprezentuje najnowocześniejsze technologie, najnowsze surowce i usługi odpowiadające na wyzwania branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto jeszcze przed targami zarejestrować swój udział, kupić bilet po przez naszą stronę i poznać rozwiązania, które zrewolucjonizują prace przedsiębiorstw.
Maszyny i rozwiązania, które ograniczą zużycie energii elektrycznej w przetwórstwie tworzyw sztucznych na wszystkich etapach procesu produkcji zaprezentuje firma Dopak podczas targów Plastpol, już od wtorku, 21 maja w Kielcach.
Wystawie innowacji w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie towarzyszyła unikatowa… wystawy sztuki. Od 21 do 24 maja w Targach Kielce każdy zwiedzający będzie mógł zobaczyć dzieła z niemieckiej Laabs Art Gallery. Wyjątkowe obrazy Magdaleny Laabs przyciągną uwagę zarówno branży, jak i miłośników sztuki. – Prace demonstrują, jak sztuka może inspirować innowacje i wnosić nowe perspektywy do technologicznego świata – zaznacza Magdalena Laabs.
Najnowsze rozwiązania i produkty od 21 do 24 maja w Targach Kielce zaprezentuje firma Cortex Chemicals, polski dystrybutor surowców chemicznych działający od ponad 40. lat.
Od 21 do 24 maja w Targach Kielce zaprezentuje nowatorskie produkty z serii TECHFIN, czyli najbardziej wysokojakościowe materiały w ofercie. O przygotowaniach do Plastpolu mówi doradca techniczny w ML Polyolefins Hanna Żuraw.
10 specjalistów reprezentujących firmy biorące udział w 28. edycji targów Plastpol zmierzy się w ostatnim etapie konkursu OMNIPLAST organizowanego po raz 13. przez Targi Kielce wraz z Serwisem Internetowym WWW.TWORZYWA.PL.
Platinum Plast jest prestiżowym konkursem organizowanym w ramach targów Plastpol. - Naszym celem jest uhonorowanie najwyższej jakości produktów, nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz osiągnięć w dziedzinie przemysłu tworzyw sztucznych. Zapraszamy wystawców do udziału i zgłoszenia produktów - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce.
Tematyka prelekcji będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 22 maja, o godzinie 10.30 w kapsule E-3 w hali E Targów Kielce. W spotkaniu mogą wziąć udział wystawcy i zwiedzający targi Plastpol.
Ten flagowy produkt jednego ze światowych liderów branży hydrauliki siłowej przeznaczony jest do filtracji oleju z jednoczesnym pomiarem klasy czystości i zawilgocenia. Agregatowi UMPC2 045 będzie można się przyjrzeć już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Na Plastpol cały czas trwa rejestracja uczestników.
Targi Plastpol to wystawa pełnej oferty dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ważne miejsce zajmą surowce, dodatki, barwniki. Dodatki procesowe PFAS-free niezawierające związków per- i polifluorowanych oraz siloksanów pokaże firma Permedia.
Udział w wystawie Plastpol to dla firmy Wiwax debiut na arenie targowej. Po raz pierwszy polskie przedsiębiorstwo, działające od 2006 roku zdecydowało się na przygotowanie wystąpienia targowego i wybrało wydarzenie w Targach Kielce.
Technology Applied to zaawansowana drukarnia 3D, specjalizująca się w produkcji kontraktowej części z tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, od 21 do 24 maja, zaprezentuje szeroką gamę technologii.
Pośród nowatorskich technologii prezentowanych przez przedsiębiorstwa dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych znajdą się także zaawansowane rozwiązania dedykowane efektywnemu chłodzeniu. Chillery, które przedsiębiorstwo SZE pokaże w Targach Kielce, to najnowocześniejsze urządzenia pracujące w transkrytycznym obiegu na CO2.
Energooszczędne maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych zaprezentuje firma Wittmann podczas targów Plastpol, w dniach od 21 do 24 maja, na stoisku w F-11 w hali F. Trzonem tegorocznej prezentacji będzie wtryskarka EcoPower DC wraz z robotem WX142 DC, które do swej pracy wykorzystują prąd stały DC.
Przez cztery dni Plastpolu będzie można poznać najnowsze maszyny typu ENERGYLINE, zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii potrzebnej do produkcji i zasobów potrzebnych do konstrukcji maszyn. Co więcej, eksperci Tools Factory na środę, 22 maja, przygotowują prezentację o nowym sposobie grzania tworzyw i maszynach ENERGYLINE. Na targi zwiedzający cały czas mogą się rejestrować.
Polimarky powstały w 1984 roku. Zaledwie dwa lata później przedsiębiorstwo rozpoczęło przetwórstwem tworzyw sztucznych - produkcję rur, która wciąż pozostaje jednym z głównych biznesów. Od ponad 30 lat Polimarky zajmują się compoudingiem, dostarczając materiały dla klientów z najróżniejszych branż w Polsce i Europie. 40 lat istnienia na rynku będą świętować podczas Plastpolu. Na targi zwiedzający mogą się rejestrować.
Urządzenie, które TMA Automation zaprezentuje podczas majowych targów Plastpol, ilustruje główne kierunki rozwoju przedsiębiorstwa: etykietowanie IML, overmolding, stanowiska montażowe. Na wydarzenie w Targach Kielce zwiedzający mogą się rejestrować.
Podczas targów Plastpol Sumitomo (SHI) Demag po raz kolejny udowodni swoją mocną pozycję w dziedzinie efektywności energetycznej oraz precyzyjnego przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentując energooszczędne, kompletne gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce w pełni elektrycznej z serii IntElect2 180/570-250. Na wydarzenie, które potrwa od 21 do 24 maja w Targach Kielce, zwiedzający mogą się rejestrować.
Zwiedzający zobaczą model t-win, serwo-hydrauliczną maszynę dwupłytową, której projekt bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy w branży i jest ukierunkowany na maksymalizację efektywności oraz niezawodności produkcji wtryskowej. Na targi Plastpol 2024, które potrwają od 21 do 24 maja, trwa rejestracja uczestników.
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.
Arburg, ceniony na świecie producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i stały wystawca majowych targów Plastpol w Kielcach, na najbliższą edycję wydarzenia przygotowuje prezentację najnowszej wtryskarki ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC. Atrakcją na stoisku przedsiębiorstwa będzie pokaz produkcji półlitrowych kufli do piwa w ekspresowym tempie.
– Mimo że poziom recyklingu w Polsce jest poniżej europejskiej średniej, to trend jest wzrostowy. W porównaniu do 2018 roku poziom recyklingu wzrósł o 8,7% – komentuje dane Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska, polskiego oddziału europejskiego stowarzyszenia.
O zastosowaniu sztucznej inteligencji w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. w monitorowaniu i kontroli procesu formowania wtryskowego, pisze Paweł Wiśniewski w ostatnim wydaniu Plastecho.
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
O przygotowaniach do startu i efektach udziału w konkursie Omniplast opowiada czterokrotny laureat Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska Sp. z o.o. Przedsięwzięcie w ramach Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl. Od 1 lutego można się zgłaszać do 13. edycji.
Przedstawiciele firm wystawiających ofertę podczas XXVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL już mogą się przygotowywać do startu w konkursie OMNIPLAST. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i docenienie eksperckiej wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Na laureatów czekają nagrody.
O tym, dlaczego tworzywa sztuczne częściowo wyparły materiały, do których przemysł był wcześniej przyzwyczajony, jak ceramika, szkło czy aluminium oraz o prognozach dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dyrektor generalny w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych Robert Szyman mówił w podcaście "Eko bez kantów" prowadzonym przez Jakuba Pawłowskiego.
Firma Siemens Financial Services opracowała Index MiU 2023 dla rynku polskiego. Jest to raport obejmujący branże obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych i spożywczą. Wskazuje zdolności do konkurowania przedsiębiorstw m.in. dzięki inwestycjom w maszyny i urządzenia.
Wdrożenie biogospodarki cyrkularnej to wyzwanie dla wielu branż, także dla przemysłu spotkań. Targi Kielce wraz z Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” organizują wydarzenie, które pozwoli zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 roku. Firmy mogą zgłaszać się do udziału.
Zmiany w przepisach dotyczących recyklingu to wyzwanie dla firm produkujących wyroby z plastiku. W kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 roku UE stanie się neutralna dla klimatu, przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych musi podjąć konkretne działania, by ten cel mógł zostać osiągnięty.
Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w wywiadzie dla Polskie Agencji Prasowej omówił prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Podkreślił rosnącą rolę recyklingu.
Organizatorzy targów Plastpol wezmą udział w konferencji Central European Plastics Meeting w Budapeszcie. Wydarzenie 19 i 20 września przeprowadzi węgierska firma konsultingowa myCEPPI, która zajmuje się analizą rynku polimerów.
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.