PRZEMYSŁOWA WIOSNA (25-28.03.2025)

STOM-TOOL - BLECH & CUTTING - LASER - ROBOTICS - FIX, Spawalnictwo, Expo-Surface, Fluid Power, Control-Stom, Dni Druku 3D, TEiA

 

godz. 11.00

Miejsce: arena - hala 1A

A-Iwaniak.jpg [94.47 KB]    A-Tatarek.jpg [177.83 KB]

Dr inż. Adam Tatarek, FAM S.A.
Dr inż. Aleksander Iwaniak, Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej

fam-logo.png [32.13 KB] FAM SPÓŁKA AKCYJNA
Warszawa 01-066; ul. Burakowska 5/7

Rozwój technologii cynkowania ogniowego znajduje zastosowanie w coraz szerszym wykorzystywaniu tej sprawdzonej i co ważne skutecznej metody ochrony przed korozją konstrukcji stalowych. Aplikacje dotyczą obecnie praktycznie każdej gałęzi gospodarki. Według statystyk przedstawianych przez Europejskie Towarzystwo Cynkownicze (European General Galvanizers Association) w 2023 roku ocynkowano w Polsce 666 tyś. ton stali, a nasz kraj znajduje się w czołówce europejskiej tego sektora produkcyjnego.

FAM Spółka Akcyjna posiada 5 ocynkowni: we Wrocławiu, Opolu, Wieluniu, Rawie Mazowieckiej oraz Obornikach Wielkopolskich i zajmuje pozycję lidera wśród dostawców usług zabezpieczeń antykorozyjnych z około 15% udziałem w polskim rynku. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów oraz utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku, firma inwestuje w ciągłe doskonalenie procesów. Realizacją przyjętej polityki Spółki FAM jest wdrażanie rezultatów prac badawczo-rozwojowych dla uzyskania jak najwyższego poziomu świadczonych usług. W efekcie pozwala na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku i możliwość świadczenia usług najwyższej jakości, co jest niezmiernie ważne w aspekcie ciągle zmieniających się i wzrastających potrzeb rynkowych odbiorców końcowych.

W tym zakresie istotna jest współpraca z instytucjami naukowo-badawczymi, a w szczególności z Politechniką Śląską. Obejmuje ona zarówno obszar badań przemysłowych, jak i prac rozwojowych w kontekście doskonalenia technologii cynkowania ogniowego. Politechnika Śląska ma statut Uczelni Badawczej i zajmuje czołową pozycję w kraju wśród wyższych uczelni technicznych. Potwierdzają to niezależne międzynarodowe rankingi, jak np. The World University Rankings by Subject 2025. W obszarze badań inżynierii powierzchni, a w szczególności w zakresie technologii zabezpieczeń antykorozyjnych, jej działalność naukowo-badawcza ma silne umocowanie w praktyce i w związkach z przemysłem.

Tematy wystąpień:

11.00-11.30: Realizacja prac rozwojowych w FAM S.A. w ramach projektu pt. "Demonstracja wysoce zautomatyzowanej linii technologicznej do nakładania ogniowych powłok cynkowych i cynkowo-aluminiowych na drobnych i średnich elementach stalowych"
11.30-12.00: Wdrożenie koncepcji przemysłu 4.0 w procesie cynkowania ogniowego w celu wytworzenia wysoce efektywnej technologii o zmniejszonym negatywnym wpływie na środowisko naturalne.

 


 

godz. 12.00-12.30

Anna Żurawiecka, GREEN REPORTING Sp. z o.o.

Anna-Zurawiecka.png [86.89 KB]

green-reporting-logo.png [19.14 KB] GREEN REPORTING Sp. z o.o.

Jesteśmy zespołem fachowców specjalizujących się w zagadnieniach związanych z granicznym podatkiem węglowym. Łączymy wiedzę prawniczą, compliance, biznesowe podejście i specjalistyczną wiedzę z zakresu IT. Szukamy skutecznych rozwiązań i uproszczeń w gąszczu przepisów w celu usprawnienia procesów związanych z CBAM.

Sprawy dotyczące ochrony środowiska, dążenie Unii Europejskiej do osiągania celów wyznaczonych w programie FitFor55 oraz rosnąca świadomość konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych stają się jednym z największych wyzwań dla przedsiębiorców. Spowodowane jest to tworzeniem nowych przepisów prawa, których celem jest zminimalizowanie katastrofy klimatycznej na świecie.

Jednym z najnowszych obowiązków nałożonych na unijnych importerów towarów wysoko emisyjnych są kwartalne raporty CBAM, w których informuje się o wysokości emisji CO2, jaka powstała przy produkcji tych towarów w państwach spoza UE. Obowiązkiem składania sprawozdań CBAM objęte są organizacje importujące towary o wysokiej emisyjności.

Głównym celem naszej działalności jest pomoc firmom na każdym etapie działań dotyczących granicznego podatku węglowego. Doświadczenie naszego zespołu odnoszące się do funkcjonowania łańcuchów dostaw pozwala przewidzieć wyzwania i dostosować proponowane przez nas rozwiązania w sposób, który umożliwia tworzenie takich wytycznych dla klientów, aby mogli oni wykonywać zobowiązania prawne dotyczące CBAM w sposób sprawny, zautomatyzowany i wypełniający wymagania w sposób pełny.

Temat wystąpienia:

CBAM czyli graniczny podatek węglowy. Jak uniknąć ryzyka finansowego i operacyjnego?

 


 

godz. 12:30- 13:00

Temat wystąpienia: Dlaczego warto tworzyć Spółdzielnie Energetyczne w Polsce - Asona Energy sp. z o.o.

piotr-muszalski.jpg [162.17 KB]

 

 

 

 

 


Prelegent: Piotr Muszalski - Prezes Zarządu Asona Energy sp. z o.o.

Asona-Energy-Logo.png [37.54 KB] Asona Energy sp. z o. o. świadczy specjalistyczne usługi budowlano-energetyczne w ramach indywidualnych projektów OZE dopasowanych do potrzeb każdego spośród inwestorów z osobna. Jest generalnym wykonawcą farm fotowoltaicznych, a także dystrybutorem i instalatorem magazynów energii oraz stacji ładowania EV w Polsce. Dysponuje własnym biurem projektowym oraz bazą logistyczną. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji przedsięwzięć elektroenergetycznych, od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie, aż po pełną instalację i serwis. Aktywnie wspiera wielu przedsiębiorców produkcyjnych w tworzeniu dopasowanych do ich potrzeb spółdzielni energetycznych umożliwiających integrację takich źródeł wytwórczych jak elektrownie słoneczne, wiatrowe, wodne oraz biogazownie.

 

Zgłoś udział

25-28.03.2025
Godziny otwarcia
  • 25 III 2025
    09:00 - 17:00
  • 26 III 2025
    09:00 - 17:00
  • 27 III 2025
    09:00 - 17:00
  • 28 III 2025
    09:00 - 15:00
25-28.03.2025
Godziny otwarcia
  • 25 III 2025
    09:00 - 17:00
  • 26 III 2025
    09:00 - 17:00
  • 27 III 2025
    09:00 - 17:00
  • 28 III 2025
    09:00 - 15:00